خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - ساعت کاری و پاسخگويی تلفنی يکسره از 9 صبح الی 17 بعد الظهر و جوابگويی پيامک و واتس آپ از 9 تا 17 -.حتی ایام تعطیل   با تشکر از اعتماد شما

    


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی چپلتها و مبردها

تاریخ ایجاد 12/01/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 48 اسلاید   قیمت: 6000 تومان   حجم فایل: 4236 kb  تعدادمشاهده  16


بخشی از مطلب
چپلتها و مبردها
Chaplets and chills
چپلت چیست؟ و روش استفاده از آن چگونه است؟ 
چپلت وسیله‌ای است که ماهیچه را در محفظه قالب در محل معینی نگه داشته و مانع از تکان خوردن آن در هنگام    بار ریزی می گردد. چپلت ماهیچه را در مراحل مختلف در وضع معین شده نگه می‌دارد و از خرد شدن، شکستن و فرونشستن ماهیچه جلوگیری می‌کند 
 
جنس چپلت
چپلتها بر حسب نوع جنس ریخته‌گری از همان جنس و یا آلیاژ نزدیک به آن استفاده می‌شود 
 به طور مثال معمولا چپلت‌ها از فولادهای ساده کربنی (نرم‌ترین نوع فولاد که به صورت میله، مفتول و ورق در بازار وجود دارد) ساخته شده که برای جلوگیری از اکسیده شدن سطح آنها را روکش قلع (فرو بردن چپلت در مذاب قلع)می‌نمایند. 
 همچنین بعضی از چپلت‌ها با قلع یا مس آبکاری الکتریکی می‌شوند. 
جنس چپلت
چپلت‌ها در آلیاژهای غیر آهنی که بحث مقاومت به خوردگی از اهمیت بالایی برخوردار است باید از جنسی استفاده کرد که خیلی نزدیک به آلیاژ ریخته‌گری مد نظر باشد. تا چپلت‌ها با فلز مذاب به خوبی اتصال برقرار کنند 
برای حل این مشکل از یک فلز واسطه با نقطه ذوب پایین‌تر از دمای ذوب چپلت استفاده می‌کنند که این فلز واسطه توسط آبکاری یا روشهای دیگر بر سطح چپلت صورت می‌گیرد.
 این فلز واسطه باید کمترین مقاومت در برقرار کردن پیوند بین چپلت و مذاب را از خود نشان می دهد. 
شرایط یک چپلت 
  داشتن حداقل ضخامت
 به نحوی که بتواند با داشتن استحکام کافی جهت تحمل وزن ماهیچه در حالت قبل و حین ذوب‌ریزی به طوری که در حین ذوب ریزی، خم و ذوب کامل نشود.
 ذوب شدن سطح آن به اندازه کافی و برقراری پیوند مناسب و یا در صورت امکان ذوب شدن تقریبا کامل در مذاب توسط مذاب احاطه شده.
  ضخامت چپلت به درجه حرارت ذوب ریزی و به میزان ذوب اطراف آن و به سرعت ذوب‌ریزی و زمان بارریزی نیز بستگی دارد. که می‌توان با تجربه و آزمایش به انتخاب اندازه و ابعاد صحیح چپلت رسید .
محل قرار گیری چپلت
بهتر است محل قرار گیری چپلت را به گونه‌ای طراحی کرد که بعد از ذوب‌ریزی و منجمد شدن بتوان در جای که سوراخ کاری لازم است بتوان آن را از بین برد و یا در جاهایی از قطعه که قسمتی از چپلت نمایان  می‌شود بتوان با حداقل براده‌برداری قسمتی از چپلت را برداشت 
چه مواقعی چپلت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند؟ 
هنگامی که طرح قطعه اجازه به کار گیری از تکیه‌گاه کافی برای ماهیچه  را نداده و یا در مواردی که امکان شکم دادن ماهیچه‌ها در اثر حرارت مذاب وجود داشته باشد. 
 برای قطعات خیلی پیچیده که بایستی از ماهیچه‌های زیادی استفاده نمود، برای کم کردن امکان جابجائی ماهیچه‌ها نیز از چپلت استفاده می‌شود. 
انوع چپلت‌ها 
از نظر شکل  چپلت‌ها اصولا بدو نوع میخ مانند یا ستونی و چپلت‌های تا شده سوراخ سوراخ‌دار تقسیم می‌شوند. 
انواع چپلتهای ستونی
چپلت ساده با فشار بین قالب و ماهیچه و یا ماهیچه و ماهیچه قرار داده می‌شود. همچنین می‌توان این چپلت را با چسب در جای خود ثابت نمود. 
چپلت پین دار، این پین در سوراخ تعبیه شده در قالب وارد می‌گردد.
چپلت مرکب- این نوع چپلت برای نگه داشتن ماهیچه‌های عریض و سنگین به کار می‌رود.  
نمونه هایی از انواع چپلت های مصرفی
 
 
سرچپلت‌های ستونی می‌تواند ساده و یا سوراخ‌دار بوده و ته چپلت ساده و یا دنده شده باشد. چپلت‌های با سر سوراخ‌دار و ته دنده شده به سهولت در مذاب ذوب شده و لذا برای قطعات ریختگی که بایستی در مقابل فشار بحرانی مواد آب‌بندی شده باشند مناسب هستند. 
انتخاب قطر سر و ضخامت ته چپلت بستگی به سطح و وزن ماهیچه‌ای دارد که بایستی توسط چپلت نگهداری گردند. ضخامت چپلت را بایستی به گونه‌ای انتخاب نمود که قبل از تماس با مذاب و یا حرارت مذاب خم نشده و یا ذوب نگردد. 
انواع چپلت‌های سوراخ‌دار
این چپلت‌ها از توری‌ها ساخته می‌شوند و به صورت جعبه‌هائی پل‌دار و یا بدون پل می‌باشند 
چپلت‌های بدون پل : فقط برای نگه‌داری ماهیچه‌های سبک مناسب هستند. 
چپلت‌های پل‌دار : به علت برخورداری تحمل بارهای بالاتر برای ماهیچه‌های سنگین‌تر مورد مصرف قرار می‌گیرند. 
 
صرفنظر از این که چه نوع چپلتی مورد استفاده قرار می‌گیرد پل چپلت که با حروف A مشخص شده است بایستی در جهت تحمل وزن ماهیچه قرار گیرد. 
مسائل مربوط به استفاده از چپلت‌ها 
جوش نخوردن چپلت به قطعه 
 این مشکل از مصرف چپلت با ضخامت بیش از حد زیاد و پایین بودن درجه حرارت بارریزی به وجود می‌آید. این عیب باعث کم شدن خواص مکانیکی قطعه و عدم آب‌بندی بودن آن می‌گردد.
ذوب پیش هنگام چپلت 
 این مشکل  این مشکل در اثر بارریزی مذاب در درجات حرارتی بالا به وجود می‌آید.
 مک‌های گازی
این مک‌ها در قطعه ریختگی به دلیل مرطوب بودن و یا اکسیده بودن سطح چپلت‌ها به وجود می‌آید 
 
مسائل مربوط به استفاده از چپلت‌ها 
 برای رفع مکهای گازی بایستی نکات زیر را در نظر گرفت: 
چپلت‌ها را در محلی خشک و گرم نگهداری کرده و چپلت‌های مرطوب را قبل از مصرف به خوبی خشک کنید. به هر حال در موقع خشک کردن چپلت‌ها، درجه حرارت بایستی پایین بوده تا موجب اکسیده بودن و یا صدمه زدن به سطح چپلت نگردد. 
مسائل مربوط به استفاده از چپلت‌ها 
هرگز چپلت سرد را درون قالب ماسه‌ای که توسط مشعل گرم شده قرار ندهید زیرا حرارت قالب باعث  می‌گردد که مقداری بخار آب بر روی چپلت به وجود آید. به دلیل مشابه، چپلت‌ها را نبایستی برای مدت طولانی در قالب باقی‌گذارد. 
مسائل مربوط به استفاده از چپلت‌ها 
در هنگام تمیز کردن محفظه قالب ( توسط هوای خشک کمپرسور) دقت شود که چپلت‌ها از جای خود تکان نخورند. 
قبل از استفاده از هر چپلتی دقت شود که سطح آن زنگ نزده و یا شکل چپلت خراب نشده باشد. زنگ زدگی سطح چپلت به دلیل عدم آبکاری صحیح آن می‌باشد. زنگ و رطوبت می‌توانند زیر قشر آب داده شده روی چپلت در محل اتصال سر و ته چپلت نیز تجمع یابند. 
مسائل مربوط به استفاده از چپلت‌ها 
مسائل مربوط به استفاده از چپلت‌ها 
مسائل مربوط به استفاده از چپلت‌ها 
 ایجاد گرافیت نامطلوب در چدن 
 چنانچه ماده آب داده شده روی سطح چپلت دارای سرب باشد. این عیب در محل تماس قطعه با چپلت به وجود می‌آید. برای رفع این مشکل بایستی از پوشش‌های بدون سرب برای آب دادن سطح چپلت‌ها استفاده نمود. 
 
و....


کلمات کلیدی مرتبط:
بخشی از مطلب ,چپلتها و مبردها ,Chaplets and chills ,چپلت چیست؟ و روش استفاده از آن چگونه است؟ ,چپلت وسیله‌ای است که ماهیچه را در محفظه قالب در محل معینی نگه داشته و مانع از تکان خوردن آن در هنگام بار ریزی می گردد. چپلت ماهیچه را در مراحل مختلف در وضع معین شده نگه می‌دارد و از خرد شدن، شکستن و فر,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی مبدل های حرارتی
پاورپوینت بررسی تاسيسات بهداشتي و مکانیکی و ضوابط کلی طراحی استخر شنا
بررسی دوره آموزشي تعميركاران دستگاههاي تهويه مطبوع شركت تهويه، پاورپوینت
پاورپوینت بررسی گرمايش از كف
پاورپوینت تاسیسات و تجهیزات استخر شنا
پاورپوینت پرینترهای سه بعدی
پاورپوینت انرژي زيست توده
پاورپوینت روش های نوین جمع آوری فاضلاب توسط سپتیک تانک
پاورپوینت بررسی انواع پمپ هاي هيدروليكي
پاورپوینت بررسی سيستم تأسيسات سرمايشي و گرمايشي

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد