خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

دانلود تحقیق و مقاله، نقش برتر پارس

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - در غیر این صورت جهت تهیه پروژه و نقشه با فهرست مندرج و مبلغ ذکر شده (بالای5000 تومان) را از طريق دستگاه هاي خودپرداز یا سایتهای بانکی به شماره کارت بانک ملی  6037-9971-8264-1424 به نام صالحی پرداخت و عنوان فایل ، ايميل و مبلغ پرداختی خود را به همراه  09128380245  با پيامک ارسال نماييد . در این روش كليه فایل ها و نقشه های مورد نظر سريعا به ايميلتان ارسال میشود و ارسال آن از طريق پيامك به شما اعلام خواهد شد. ساعت کاری و پاسخگويی تلفنی يکسره از 9 صبح الی 17 بعد الظهر و جوابگويی پيامکی و تلگرام و واتس آپ از 9 تا 24 شب-.حتی ایام تعطیل با تشکر از اعتماد شما

   

 


ورود کاربران
 


ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

تلگرام-پيامک


Text/HTML
 

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,پاورپوینت بررسی طراحي شهري ميدان و بلوار جانباز مشهد,pptx

تاریخ ایجاد 12/07/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 70   قیمت: 9000 تومان     تعدادمشاهده  10


دانلود,پاورپوینت بررسی طراحي شهري ميدان و بلوار جانباز مشهد,pptx
 
 
بخشی از مطلب
 
- وضعيت عمومي حوزه 3 بلوار جانباز: 
حوزه 3 بلوار جانباز، حد فاصل كال چهل بازه تا سه راهي ساجدي، پيش‌بيني شده در طرح تفضيلي (اراضي آستان قدس و كال چهل بازه) مي‌باشد اين حوزه كه 1200 متر طول دارد شامل 4 زير حوزه مي‌باشد ويژگي خاص اين حوزه وجود قطعات بزرگ متعلق به آستان قدس است كه دست نخورد باقي مانده و تنها پلاك‌هاي ساخته شده در اين حوزه، واحدهاي مسكوني مجاور كارخانه قند آبكوه در حاشيه شرقي بلوار جانباز است. 
بنابراين  با توجه به تفكيك نامناسب قطعات بويژه در حوزه 2 بلوار جانباز و بزرگي قطعات موجود در اين حوزه اين مشاور كوشش نموده است تا حتي الاامكان توازن و انسجام لازم را در اين حوزه با توجه به نوع قطعه بندي و هويت خاص آن بوجود آورد. 
1-3- اهداف كلي طراحي حوزه 3 بلوار جانباز: 
1-‌ هويت اين محدوده از بلوار جانباز به لحاظ تفاوتهاي اساسي در كاركرد (فضاي سبز و عمومي و فضاهاي تفريحي و همچنين قطعه بندي خاص آن (وجود قطعات درشت دانه و ميان دانه) مي‌تواند عملكردي پر جنب و جوش به لحاظ تمركز فعاليت‌هاي تفريحي – فرهنگي و تجاري و يا آرام و ساكن به لحاظ حضور فضاي سبز تعريف شده در اين حوزه هماهنگ با عناصر نمادين و شاخص باشد. 
2- ايجاد تنوع در جداره‌هاي اين بخش از خيابان بويژه با توجه به ويژگيهاي خاص آن، ضمن حفظ محوريت در امتداد حركت براي افزايش وضوح و خوانايي خيابان ضروري است. 
3- تمركز شاخص ترين و فعال ترين كاربري‌ها و عملكردها در مجاورت خيابان در اين حوزه، موجبات افزايش سفرهاي ترافيكي شده و سهولت و سرعت حركت سواره را كاهش مي‌دهد. لذا تنظيم ورودي سواره‌ها تأمين پاركينگ ‌هاي عمومي مناسب توقفگاههاي و نحوه دسترسي دوم در اين حوزه ضروري است. 
4- ايجاد محوطه سازي مناسب براي فضاها و كاربري‌ها به منظور ايجاد سهولت حركت در فضاهاي پر جنب و جوش در اين حوزه 
5- ايجاد يكپارچگي و پيوستگي عناصر كالبدي و خط آسمان در جداره بلوار با ايجاد پيوستگي و فعاليتها و عملكردها 
6- استفاده از ارتفاع ساختمان‌ها براي تركيب با خط آسمان در نظاره متوالي 
7- غني سازي خط آسمان و ارزشهاي كالبدي در سيماي جداره در تقاطع‌ها و بويژه در ابتداي مسير  براي استقرار نشانه‌هاي با ارزش. 
8- ايجاد تنوع حجمي در اين بخش از جداره خيابان.
9- ايجاد قطعات جديد و متناسب با بلوار با استفاده از تجمع پلاك‌ها و استفاده از ضوابط تشويقي (بويژه در قطعات مجاور كارخانه قند آبكوه.)
10- ساماندهي قطعات و حوزه‌هاي بزرگ سبز موجود در اين حوزه و ايجاد يك فضاي سبز 
 
2-3- ضوابط اجرائي و طراحي شهري: 
1- در اين حوزه ايجاد عملكردهاي تجاري، كاربريهاي مرتبط با كاربري تفريحي، كاربريهاي مرتبط با كاربري گردشگري و كاربريهاي فرهنگي پيشنهاد مي‌گردد. 
2- بر اساس ضوابط ملاك عمل، ساختمان‌هاي واقع در گذرگاه مركز خطي شهر (بلوار جانباز ) مي‌بايست نسبت به محور 30 متر عقب نشيني را رعايت نمايند، هر چند عرض گذرگاه در اين بخش 50 متر تعيين شده است. 
3- كاربري‌ قطعات ريز دانه مجاور كارخانه قندآبكوه (قطعات موجود در محدوده طراحي بلوار جانباز) كه در وضع موجود داراي كاربري مسكوني مي‌باشند، مي‌بايست به كاربري تجاري تبديل گردد. لذا قطعات در اين محدوده در صورت تجميع و تبديل به كاربري تجاري از ضوابط تشويقي تراكم 500%  استفاده خواهد نمود. 
4- استفاده از تراكم مصوب 500% در اين حوزه الزامي است. 
5- سطح اشغال قطعات مطابق با ضوابط و طرح كالبدي ارائه شده خواهد بود. 
6- كليه قطعات مشمول عقب نشيني جانبي مطابق با ضوابط و طرح كالبدي ارائه شده خواهند بود . 
7- كليه ساختمانهاي واقع در نبش، گروه‌ها تقاطع‌ها و ساختمان‌هاي موجود در فضاي سبز و قطعات بزرگ آستان قدس، مشمول ضوابط خاص ارتفاعي و سطح اشغال خواهد بود. 
8- قطعات تجميع شده مشمول ضوابط تشويقي مندرج در بند 3 مي‌باشند. 
9- كليه كاربري‌ها ملزم به تعبيه دسترسي پياده از بلوار جانباز و معبر موازي اين بلوار در پشت قطعات مي‌باشند. 
10- كليه پلاك‌ها ملزم به تعبيه پاركينگ جهت استفاده ساكنين ساختمان مي‌باشند حداقل ظرفيت لازم براي اين پاركينگ‌ها مطابق با ضوابط شهرداري خواهد بود. 
11- مطابق با ضوابط  ملاك عمل (خازني ) در اين حوزه يك دستگاه اتوبوس و يك ايستگاه تاكسي در نظر گرفته خواهد شد. (مقطع عرضي خيابان در اين حوزه مطابق با طرح ارائه شده خواهد بود). 
 
3-3- ضوابط خاص در حوزه كاربري فضاي سبز عمومي ( حوزه 1-3 )
اراضي اين حوزه به منظور ايجاد فضاهاي باز عمومي شهري، پارك كودك و زمينهاي بازي كودكان، پارك منطقه و تأسيسات كه به نحوي تأمين نيازهاي تفريحي – فرهنگي و فضاهاي باز شهري را خواهد كرد پيش‌بيني شده است. 
1-3-3- استفاده‌هاي مجاز در اين حوزه 
 استقرار و همجواري عناصر كالبدي زير در حوزه اراضي پارك، فضاي سبز و تفريحي مجاز است: 
الف- پارك كودك و پارك منطقه شهري كه در حد تأمين نيازهاي اين منطقه است. 
ب – احداث زمينهاي بازي كودكان، زمينهاي ورزشي، استخر شنا و وسائل تفريحي در فضاهاي باز مجاز است 
پ- احداث تأسيسات فرهنگي و اجتماعي مانند كتابخانه، مراكز فرهنگي، مراكز پرورش فكري كودكان و نوجوانان، موزه و ساير تأسيسات فرهنگي و موارد مشابه در اين قطعه بلامانع است. 
ت- در اين حوزه علاوه بر ايجاد فضاهاي سبز عمومي، احداث تأسيساتي از قبيل تأتر و تأسيسات عمومي و اجتماعات (اعم از انتفاعي و بخش خصوصي در صورتي كه توسط سازمان‌هاي دولتي و مجري طرح نظارت شود. ) مجاز است.
ث – در اين حوزه احداث تأسيسات تفريحي مانند دكه‌هاي فروش مواد خوراكي و تنقلات، دكه‌هاي فروش اجناس يادبود مجلات و روزنامه و ساير وسايل مشابه، زمين بازي كودكان و ... و بطور كلي هر نوع تأسيسات تفريحي كه جنبه تجارتي و عمومي داشته باشد مجاز است. 
2-3-3- ضوابط تفكيك اراضي در اين حوزه 
1-تفكيك اراضي مربوط به پارك و فضاهاي سبز و تفريحي، در اين حوزه مجاز نيست. 
2- قطعات ناقص زمين (لچكي) فضاي سبز وسط بلوار، ميادين،حريم سبز انتقال نيرو ( فشار قوي )،  حريم كانالها و مسيل‌هاي داخل شهر و... بعنوان فضاهاي سبز عمومي در نظر گرفته مي‌شوند. 
3-3-3- مقررات و ضوابط خاص در حوزه كاربري فضاي سبز عمومي : 
ضوابط زير  بصورت خاص مي‌بايست در اين حوزه رعايت شود: 
1- سطح اشغال كل طبقات در فضاهاي سر پوشيده و ساخته شده نبايد از 10 درصد سطح كل زمين تجاوز نمايد 
2- فضاهاي سبز و باز عمومي در مقياس ناحيه بايد از طريق حداقل دو گذرگاه عابر پياده و سواره دسترسي داشته بادشد ضمن آنكه به اصلي‌ترين گذرگاه نيز مي‌بايست دسترسي داشته باشند. 
3- مساحت پاركينگ در اين نوع كاربري 25 متر مربع به ازاء هر وسيله نقليه است 
4- بر اساس هماهنگي‌هاي صورت گرفته با مديريت حفاظت آبهاي سطحي و مهندسي رودخانه‌هاي شركت سهامي منطقه‌اي خراسان رضوي، عرض بستر مناسب براي عبور سيلابهاي احتمالي در مسيل زيبا شهر ادامه كال چهل بازه گلستان، 10 متر و حريم آن بعد از منتهي‌اليه بستر ساحل راست و چپ آن 10 متر تعيين مي‌گردد. 
لذا احداث هرگونه تأسيسات و ساختمان در حريم كال مجاز نيست 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
طراحي شهري ميدان و بلوار جانباز مشهد ,pptx ,دانلود,پاورپوینت بررسی طراحي شهري ميدان و بلوار جانباز مشهد,pptx , ,بخشی از مطلب , ,- وضعيت عمومي حوزه 3 بلوار جانباز: ,حوزه 3 بلوار جانباز، حد فاصل كال چهل بازه تا سه راهي ساجدي، پيش‌بيني شده در طرح تفضيلي (اراضي آستان قدس و كال چهل بازه) مي‌باشد اين حوز,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت بررسی تاریخ شهرنشینی و شهرسازی ایران,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی اقلیمی معماری و شهرسازی شهر مشهد,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی میدان عتیق خیابان جویباره اصفهان,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی فضاهای عمومی شهر فراصنعتی و نقش های در حال تغییر آنها,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی مدل های کمی در شهرسازی مدل تحلیل سلسله مراتبی (AHP),pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی مفهوم حس مکان در معماری و شهرسازی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی حس مکان و تاثیرات آن در شهرسازی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی نقش سبزراه در منظر شهری,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی تحلیل فضای شهری محله جلفا شهر اصفهان,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی نقش فضاهای عمومی در افزایش حس تعلق به محله نمونه موردی محله قبا و گلستان شرقی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی اجزای مخفی دره سلیکونی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی محله اختیاریه منطقه 3تهران ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی شهرنشینی در جهان سوم و تنگناهای آن,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی شهر پرتراكم و توسعه پايدار شهري,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی تحلیل فضای شهری پارک دانشجو تهران,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی شناخت فضای شهری محله راسته کوچه شهر تبریز,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی پیامدهای اجتماعی و فرهنگی تابلوهای شهری بر محیط,pptx
پاورپوینت بررسي تاب‌آوری شهر در برابر بحران
پاورپوینت بررسي و تحلیل مدل‌های حمل‌ونقل شهری
دانلود,پاورپوینت بررسی نقش کاربری ها در جذب و تولید سفر شهری,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد