خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

دانلود تحقیق و مقاله، نقش برتر پارس

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - ساعت پشتیبانی و پاسخگويی تلفنی (مکالمه) از 11 صبح الی 15 بعد الظهر روزهای کاری و جوابگويی پيامک و واتس آپ از 9 تا 17 روزهای کاری و ایام تعطیل

با تشکر از اعتماد شما

  


ورود کاربران
 


ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک


Text/HTML
 

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,پاورپوینت بررسی نماد ونشانه شناسي خيابان اصلي شهرستان آستانه اشرفيه ,pptx

تاریخ ایجاد 01/08/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 90   قیمت: 13000 تومان     تعدادمشاهده  10


دانلود,پاورپوینت بررسی نماد ونشانه شناسي خيابان اصلي شهرستان آستانه اشرفيه ,pptx
 
 
بخشی از مطلب
 
در كتابهاي تاريخي آمده است كه شهرستان آستانه اشرفيه در گذشته چوركوچان ناميده مي شد و چور در زبان گيلكي به معناي زمين باير و بلااستفاده ( لم يزرع ) بكار مي رود.اما پس از تدفين حضرت سيد جلال الدين اشرف ( ع ) پسر امام موسي كاظم (ع) و برادر حضرت امام رضا (ع) در اين شهر نام آن به آستانه اشرفيه تغيير يافت .( www . Astaneh Ashrafiyeh .com )
«اين شهر در قديم «کوچان » نام داشته است .کاشاني در تاريخ اولجايتو از کوچيان نام برده است که احتمالاً صورت ديگر همين نام است.اسکندر بيک ترکمان ، نام اين روستا را آستانه ، ياد کرده و آن را از توابع لاهيجان به شمار آورده است.» (فقيه محمدي جلالي ، 1383، ص 369 )
« مرحوم جهانگير سر تيپ پور معتقد است که نام کوچان از عهد عضالدوله ديلمي بر کوچان باقي مانده باشد که او طوايف کوچ و بلوچ را مغلوب کرده و گروهي از آنان را کوچاند ، اي بسا عده ّ اي از آنان را به اين نواحي کوچانده باشد . »(فقيه محمدي جلالي ، 1383، ص 41 )
در کتاب گيلان ،گيلان داراي هشت شهرستان بوده است که است که عبارت بوده است از : رشت ،بندر پهلوي ، لاهيجان ، رودسر فومن ، طالش ، رودبار ،آستارا که آستانه در اينجا ،يکي از بخش هاي شهرستان لاهيجان معرفي شده است . (کشاورز ، 1347، ص 94ـ 78 ) 
 رابينو نيز آستانه را چنين توصيف نموده است : « در ساحل شرقي سفيدرود مجاور چورکوچان و نياکوه قرار دارد . اين ناحيه را ظهيرالدين پلته آستانه  Astana  Plata ناميده که شايد اشتباهي از کلمه ي پيله آستانه باشد . مي گويند که اين قريه زماني در ساحل چپ سفيدرود قرار داشته . شهرت آستانه بواسطه ي وجود مقبره ي حضرت سيد جلال الدين اشرف است که اين محل را براي مردم گيلان به صورت زيارتگاهي قابل احترام در آورده است . در فصل ابريشم  زائران به سوي اين زيارتگاه سرازير مي شوند و بازاري که در آستانه ساخته شده به عنوان منبع در آمدبزرگي مورد استفاده ي صاحبانش قرار مي گيرد.» (رابينو ، 1366، ص373ـ 372 )
 
 
 
1-3-2-    موقعيت جغرافيايي :
«شهر آستانه ي اشرفيه مرکز شهرستان است که در تلفظ محلي به آن « پيله آسّونه » مي شود.
آستانه ي اشرفيه با مساحتي بالغ بر 401 کيلو متر مربع در شرق ستان گيلان واقع شده است و
طول جغرافيايي آن 49 درجه و 56 دقيقه شرقي و عرض جغرافيايي آن 37 درجه و 15 شمالي و مساحت شهر بيش از 8 و کم 2 است .آستانه ي اشرفيه در 36 کيلومتري خاور رشت (مرکز            استان ) و 7 کيلومتري شمال غربي لاهيجان قرار گرفته است .» 
 
آنچه در اين تحقيق به عنوان نمادها و نشانه هاي شهري از آن صحبت مي شود ، در دو مفهوم مورد بررسي قرار مي گيرد : 1. شکل 2. کارکرد وکاربري
بنابراين براي نيل به اين هدف ،کار تحقيق را با  تمرکز بر روي اين دو  نکته پي مي گيريم:   
1)    شکل : اين بخش شامل توصيف خصوصياتي از افراد و اشياء مي باشد که ما به عنوان ناظردرآن پديده ها مشاهده مي کنيم که بيشترشامل خصوصيات ظاهري آن ها مي باشد .
2)    کارکرد و کاربري : اما تمامي مواردي که در مفهوم شکل به آن ها اشاره شد ، در کنار شکل ظاهري خود (آنچه که ناظر مشاهده مي کند ) داراي کارکردهايي نيز مي باشند،اين بدان معناست که اين شکل و يا مجموعه ي اين اشکال در کنار يکديگر معنايي را ايجاد مي کنند که نمي توان آن را جداي از اين شکل يا اشکال دانست ، بلکه به عبارتي مي توان گفت که روح و معناي جسم و ظاهر افراد و اشياء مي باشند .
 
 
1-4-    اشکال شهر و کارکردهاي آن :
تمرکزاين تحقيق بر روي خيابان اصلي شهرستان آستانه اشرفيه مي باشد که به تعبير لينچ از آن به عنوان "راه" نام مي بريم.
منظور ما در اين تحقيق از خيابان اصلي ، درواقع از نقطه اي شروع مي شود که ورودي  آن به نوعي رو به مرکز استان گيلان ، شهرستان رشت دارد که اين خيابان از دهستان کورکاء شهرستان مي گذرد و در نهايت  انتهاي اين  خيابان به شهرستان لاهيجان ختم مي شود.
اما ما در اين خيابان چه ا َشکالي مي بينيم؟
اين اشکال عبارتند از :
•    پل کُرپي ( کورپي ) : 
 «اين پل در مدخل اصلي شهرستان آستانه ي اشرفيه از طرف جاده ي رشت به لاهيجان و در کنار پارک ساحلي واضع گشته است.
اين پل از حساس ترين و استراژيکترين پل هاي شرق گيلان محسوب مي شد.زيرا تنها به وسيله ي اين پل بود که شرق و غرب گيلان به هم متّصل مي گرديد.اما امروز بر اثر احداث سه پل ديگر ( پل بزرگ سفيد رود ، پل چهارده ، پل بزرگ بندر کياشهر ) از او برداشته شده است.
قدمت اين پل بايد مربوط به ابتداي حکومت پهلوي مي باشد ، ساخنمان اين پل نيز از سيمان و آهن و فولاد است که داراي دوپايه و چهار ستونه و دو پايه ي بزرگ  به قطر 30/11 سانتيمتر است.
طول تقريبي پل 73 متر و ارتفاع آن ارز سطح آب رودخانه ي سفيدرود 20 متر مي باشد . (فقيه محمدي جلالي، 1383، ص 94 و 95 )
اينطور به نظر مي رسد که گويا پيش از اين ، پل ديگري وجود داشته است که بر اثر طغيان آب سفيدرود از ميان رفت و هنوز کنار آن و پيرامون پل کُرپي اثرات آن به چشم مي خورد. 
 
 
پل به تعبير لينچ  لبه مي باشد ، چرا که طبق تعريف وي لبه ، «عاملي خطي است که به ديده ي ناظر با "راه" تفاوت دارد. مرز بين دو قسمت ، شکافي ، در امتداد طول و بين دو قسمت پيوسته ي شهر،بريدگي که خطوط راه آهن در شهر بوجود مي آورد،حد مجموعه اي ساختماني و يا ديوار را مي توان به عنوان مثال هايي از " لبه" در سيماي شهر ذکر کرد. » ( لينچ ، 1374، 91 )
به عبارتي با قرارگيري «پل کرپي» بر رودخانه ي سفيد رود  نقش مهم  آن  را به عنوان لبه، در اتصال  دهستان کورکاء و شروع فضاي شهري ( نقش ارتباط دهي دو محيط ِ پيش و پس از رودخانه ) را مشاهده مي کنيم .
به عبارتي ترکيب پل و رودخانه نشانه اي را در شهر ايجاد مي کند که اين نشانه کاربري هايي را در شهر ايجاد نموده است:
1.    اتصال دو نقطه ي دهستان و شروع فضاي شهري ( قبل و بعد از پل)
2.    محل گذر افراد و حمل ونقل درون و برون شهري 
3.    ايجاد اشتغال ( صيد و فروش ماهي)
4.    ايجاد فضايي براي پر کردن اوقات فراغت ( شنا و ماهيگيري)
5.    شکل گيري فضاي تفريحي در شهر (پارک ساحلي)
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
نماد ونشانه شناسي خيابان اصلي شهرستان آستانه اشرفيه ,pptx ,دانلود,پاورپوینت بررسی نماد ونشانه شناسي خيابان اصلي شهرستان آستانه اشرفيه ,pptx , ,بخشی از مطلب , ,در كتابهاي تاريخي آمده است كه شهرستان آستانه اشرفيه در گذشته چوركوچان ناميده مي شد و چور در زبان گيلكي به معناي زمين باير و بلااستفاده ( لم,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی وضعیت گره های شهری میدان شوش
پاورپوینت بررسی شهرسازی مدرن در دوبی
پاورپوینت بررسی طراحی نمای شهری با رویکرد معماری زمینه گرا
پاورپوینت نورپردازی جداره های بزرگراه های شهری ( راهکارهای اجرایی)
پاورپوینت بررسی المان های نوری در سطح شهر
پاورپوینت بررسی آلودگی های بصری در مناظر شهری و راهکارهای اجرایی کاهش آلودگی
پاورپوینت بررسی پایتخت الکترونیکی
پاورپوینت بررسی دموكراسي الكترونيكي و شهروندي جديد
پاورپوینت بررسی مفاهیم فضاهاي شهري
پاورپوینت بررسی الگوها و فنون برنامه‌ريزي مرمت بافت قديم شهرها
پاورپوینت بررسی نماد بر هویت فضای شهری
پاورپوینت بررسی مولفه های کیفیت و مطلوبیت فضاهای شهری
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان بهارستان تهران
پاورپوینت بررسی درختان و درختچه های زینتی , تاثیر فضای سبز بر سلامت جسمی و روانی جامعه
پاورپوینت بررسی اهمیت و نقش میدان ها در فضای شهری
پاورپوینت بررسی جامع دانه های سازنده فضاهای شهری
پاورپوینت بررسی معرفي و تحليل عناصر معماري به عنوان دانه هاي سازنده فضاهاي شهري
پاورپوینت بررسی شهرهای جدید
پاورپوینت بررسی شهر نشینی شهر زاهدان
پاورپوینت بررسی تأثیر بلند مرتبه سازی بر فضای باز و سبز شهری

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد