خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

دانلود تحقیق و مقاله، نقش برتر پارس

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - ساعت پشتیبانی و پاسخگويی تلفنی (مکالمه) از 11 صبح الی 15 بعد الظهر روزهای کاری و جوابگويی پيامک و واتس آپ از 9 تا 17 روزهای کاری و ایام تعطیل با تشکر از اعتماد شما

    


ورود کاربران
 


ثبت نام
فراموشی کلمه عبور؟


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک


Text/HTML
 

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود بررسی پاورپوینت بررسی حاشیه نشینی در زنجان

تاریخ ایجاد 28/10/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 40   قیمت: 11500 تومان     تعدادمشاهده  31


 
 
پاورپوینت بررسی حاشیه نشینی در زنجان
 
 بخشی از مطالب:
 
 
نزدیک به هفت درصد مردم زنجان در مناطق حاشیه نشین زندگی می کنند که این امر می تواند موجب بروز آسیب های اجتماعی در این مناطق شود.
 
یکی از معضلات اجتماعی شهر زنجان، حاشیه نشینی است از آنجا که با رشد شهرنشینی، تمایل روستانشینان برای حضور در شهرها و در نتیجه مهاجرت های بی رویه از روستا به شهرهای بزرگ اتفاق می افتد.
 
عدم توانایی شهرهای بزرگ برای اسکان این جمعیت عظیم و هم چنین ساکنین شهرها به دلیل اشتغال در مشاغل کاذب و عدم تامین هزینه های مسکن در داخل شهرها به ناچار به حاشیه نشینی و اسکانی غیراصولی نتیجه این مهاجرت می شود.
—مفهوم حاشیه نشینی
 
—در زبان انگلیسی كلمه زاغه Slum از كلمه ی Slumber گرفته شود كه زمانی به كوچه های پست، گمنام و خاموش اطلاق می شد.
 
 
 
—هنگامیكه از حاشیه نشینی گفتگو می شود، اگر چه موضوع خاصی به اذهان متبادر می گردد اما در تعریف ارائه شده ی این  مفهوم توسط پژوهشگران مختلف، تفاوتهایی دیده می شود كه باعث  تغییر جامعه ی آماری هر پژوهشگر می گردد.
 
 
 
—بروز تغییر در جامعه ی آماری، موضوع پژوهش را با وجود اشتراك در لفظ، متفاوت ساخته و استفاده از نتیجه ی پژوهش های گوناگون را مشكل می سازد.
 
—تعریف حاشیه نشینی از دیدگاه آقایان منصوریان و آیت اللهی به گونه ای دیگر است:
 
 «حاشیه نشینان كسانی هستند  كه در سكونتگاههای غیر متعارف با ساكنین بافت اصلی (شهر) زندگی می كنند، گروههای مزبور بیشتر بر اثر نیروی دافعه ی خاستگاه – چون فقر و بیكاری – و كمتر عوامل جاذب شهری از زادگاه خود روستا، ایل یا شهر – رانده شده و به شهرها روی آورده اند از آنجایكه اكثریت  این گروهها بیسواد بوده و مهارت  لازم را جهت جذب در بازار كار شهر ندارند عامل پس ران شهری نیز آنها از شهر رانده و به حاشیه كشانده است.
 
 
 
—این تعریف نوع  مسكن حاشیه نشینان را معین ساخته و علت را مهاجرت فرض می كند اما پدیده ی حاشیه نشینی را از لحاظ  اجتماعی و اقتصادی مورد توجه قرار نمی دهد (تعریفی جمعیت شناسانه از حاشیه نشینی است).
 
 —نظریه  دیگری مهاجرت را عامل اصلی حاشیه نشینی در كشورهای در حال توسعه می داند: —در كشورهای در حال توسعه، شهرهای بزرگ با سیل عظیم  مهاجرین  روستایی روبرو هستند. شهر به عنوان یك متوقف كننده در مورد آنها عمل می نماید بعضی از مهاجرین  خوشبخت، می توانند از دروازه ی طلایی شهر عبور كرده و خود را با شهر تطبیق دهند، اما بعضی از آنها نمی توانند با شهر  سازگاری داشته باشند و در نتیجه پشت دروازه‌‌ی شهر تشكیل مناطق حاشیه نشینی می دهند. —اولین عامل حاشیه نشینی اقتصاد و بعد از آن دلایل فرهنگی  و اجتماعی است تعداد افراد در حاشیه ها و خصوصیات  آنها متفاوت است اندازه ی آنها بستگی به حجم مهاجرین  و محیط آنها دارد فرهنگ و وضع اجتماعی حاشیه نشینان با افراد شهری متفاوت است. عدم توازن و نابرابری سطح زندگی در روستا و شهر خود باعث حاشیه نشینی می شود. —
 


کلمات کلیدی مرتبط:
, ,پاورپوینت ,بررسی , حاشیه نشینی در ,زنجان , , , , ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان مردیکا یا داترن مردیک در کوالالامپور، مالزي
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان old town پراگ، جمهوري چک
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان سرخ مسکو
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان تیان آن من بزرگترین میدان جهان در شهر پکن
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان اصلی شهر کراکوف، لهستان
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان Gran Place میدان مرکزي بروکسل
پاورپوینت بررسی و تحلیل میدان پاریسر پلاتز Pariser Platz
پاورپوینت بررسی تحلیل فضاهای شهری
پاورپوینت هدف از تحلیل فضای شهری ، روش تحقیق
پاورپوینت بررسی روش تحلیل فضای شهری ، طراحی شهری
پاورپوینت بررسی تغییرات و دگرگونی های کالبدی شهر در قرن بیستم
پاورپوینت بررسی امنیت و نقش و کارکرد آن در فضاهای شهری
پاورپوینت بررسی روشهای تهیه طرح های توسعه شهری
پاورپوینت بررسی توسعه پایدار
پاورپوینت بررسی پیشینه تاریخی شهر تهران ، قدیمی‌ترین نقشه های شهر طهران
پاورپوینت بررسی و تحلیل فضای شهری محله ضیابری شهر رشت
پاورپوینت بررسی و تحلیل فضای شهری محله صومعه بیجار شهر رشت
پاورپوینت بررسی و تحلیل فضای شهری محله پیرسرا شهر رشت
پاورپوینت بررسی و تحلیل فضای شهری محله پارک شهر رشت
پاورپوینت بررسی و تحلیل فضای شهری محله خواهر امام ، ساغریسازان رشت

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد