خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
عمران - پاورپوينت
 
فهرست مطالب: دانلود,بررسی پاورپوینت معماری دیجیتال,pptx

تاریخ ایجاد 18/06/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 80   قیمت: 11000 تومان     تعدادمشاهده  12


دانلود,بررسی پاورپوینت معماری دیجیتال,pptx
 
 
بخشی از مطلب
 
 
تعریف معماری سیال – معماری غیر خطی    
شاید بهترین و مناسب ترین تعریف برای این نوع معماری را چارلز جنکس پدر پست مدرنیسم ارائه کرده باشد که با ظرافت و زیرکی از شکلهای بی سروته تولید شده توسط کامپیوتر با عنوان اشکال غیرخطی یاد کرد و بلافاصله بعد از این تعریف ویرایش بعدی کتاب پر فروش خود را با عنوان پارادایم تازه در معماری منتشر کرد.
شاید هنوز خیلی زود باشد که بتوان از معماری غیرخطی به عنوان یک سبک یا روش در معماری نام برد. به احتمال زیاد معماری غیر خطی تنها یک مد گذراست و طراحی و ساخت آن به اندازه ای مشکل و پیچیده است که شاید نتوان در دراز مدت آن را ادامه داد.
حقیقتا چه عاملی باعث ظهور این گونه معماری و ساختمانهایی با این فرم های عجیب و غریب شده است؟
 
 
 
 
 
خانه های شناور – معماری سیال    
زندگي كردن بر روي اب براي بسياري از مردم يك رويا است.خوشبختانه ممکن است اين طرح برای خانه های شناور خورشیدی به زودي در اب هاي باز اجراشود. این طرح توسط همان طراحی كه پروژه اینده نگر دوچرخه اشتراكی براي كپنهاگ را به اجرا دراورد ارائه شده است؛دفتر طراحی معماری آر اِی اف اِی اِی خانه متحرک شناوری را طراحی کرده است که اخرين پناهگاه نام گرفته. طرح اخير در رقابتی نیز پيروز شده است و با مهیا کردن یک گروه انتظار مي رود ساخت اين خانه ابي شناور تا اخر امسال اغاز شود . خانه سيال 5 متر عرض و 15 متر طول دارد و داراي دو طبقه است. تختخواب هاي كشويي تاشو، تجهيزات مكانيكي و نورگیرهای رو سطحی برای طبقه پايين در نظر گرفته شده اند و طبقه بالا به فضاي نشيمن، يك اشپزخانه، يك حمام و دو اتاق خواب اختصاص داده شده. در مجموع شش تخت خواب و صفحه كمكي متحرك براي بستن اتاق ها و ايجاد حريم بيشتر وجود دارد. پوسته عمودي پرده مانند روي نما مانند يك سيستم سايه انداز برای داخل و حريم خصوصی كاربرد دارد. پله ها به طرف بام به سمت بالا هدايت مي شوند و یک عرشه ي اضافی ایجاد می کند پنل های خورشیدی ایی که در سقف جا نمایی شده اند برای تامین الکتریسته موتور برقي که براي به حركت در اوردن خانه از پیش تعبیه شده اند به کار می اید. طراحي آر اِی اف اِی اِی براي معماري متحرک شناور در يك رقابت طراحي برگزار شده توسط International Bauausstellung در المان ارائه شد. انها اخيرا جایزه اول خانه مسکونی شناور را از ان خود کرده اند و انتظار دارند ساخت چند واحد از این مجموعه تا اخر امسال اغاز گردد. خانه ها براي Lasatian Lakeland طراحي شده و فرم خانه ها در واقع از اسكله هاي كنار ساحل الهام گرفته شده است     
     
 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 
 
 
 
 
بررسی معماری سیال، تئوری مارکوس نواک   
اما معماری نباید صرفا نقش محافظ را ایفا کند بلکه باید براساس قوانین موجود در جهان پیرامون ما شکل و فرم خود را انتخاب کند. با این تفاسیر در جهان امروز که جهان اطلاعات و داده های ناپیوسته است فرم یک ساختمان باید چگونه باشد؟ مارکوس نوواک استاد دانشگاه UCLA آمریکا Tran architect معروف و از پیشگامان نظریه دنیای مجازی عقیده دارد که این معماری باید سیال و آبگونه باشد.
عبارت معماری سیال که این روزها بسیار متداول است از همان آغاز عصر الکترونیک و در سال 1985 میلادی به وجود آمد. این ایده حاصل ارتباط متقابل دو نوع سیستم کاربردی موجود در آن زمان بود: نرم افزارهای کاربردی ساده برای ترسیم و چاپ دو بعدی اطلاعات و نرم افزارهای قوی تر که قادر به انجام عملیات مختلف در فضای سه بعدی بودند. به کمک این نرم افزارها، نواک در فضای مجازی، اشیای سه بعدی جالبی خلق کرد و برای ارتباط دادن متقابل تناظر بین آنها الگوی خاصی ارائه داد.
الگوی تعری فشده دارای این خاصیت بود که ایجاد هرگونه تغییر در پارامترهای آن باعث دگرگون شدن همه اشای داخل فضا می شد این امر سنگ بنای چیزی شد که ده سال بعد به طراحی پارامتری مشهور شد. نوواک این مفهوم را با ترتیبات به کار گرفته شده در اسختمانهای باستانی مقایسه می کند به عنوان مثال کل تناسبهای موجود در یک معبد به اندازه شعاع ستونهای آن وابسته بود و بزرگ یا کوچک شدن شعاع ستون به صورت خودکار باعث ایجاد تغییراتی در کل اندازه ها و تناسبهای معبد می شد.
الگوریتم های پیچیده معماری سیال این امکان را فراهم می کنند که بتوان در یک لحظه کل طرح و حالت ساخته شده آن را در فضای مجازی و همزمان تغییر داد.
با گسترش رایانه در دنیای امروز، نقش معمار و ارتباط او با پروژه اش دچار دگرگونی شده است. از این پس خلق کننده یک طرح تغییرات لازم را شخصا در طرح اعمال نمی کند بلکه ساختمان خود راسا تغییرات لازم را در خودش اعمال می کند و معمار فقط پارامترهای لازم برای انجام این تغییرات را تتنظیم می کند.
 
 
 
 
بررسی معماری غیر خطی ,معماری سیال    
 
 
 
 
معماری غیرخطی چیست؟    
 
 
 
 
غیر خطی بودن با کدام هندسه تعریف می شود؟    
می توان به طور خیلی مختصر یک رویه غیر خطی را این گونه تعریف کرد: رویه ای که در راستاهای مختلف به شدت خمیدگی پیدا  کرده است. مقدار انحنای این گونه رویه ها به مقدار قابل ملاحظه ای از انحنای شکلهای شناخته شده معماری (مثل هذلولیهای سهمیوار یا اشکالی نظیر فرمهای زین اسبی که فلیکس کاندلا به کرات در طراحیهای خود به کار برده) بیشتر است.
وررفتن به چنین شکلهایی تنها به کمک نرم افزارهای قدرتمند رایانه ای امکان پذیر است و معمولا برای خلق کردن آنها نرم افزارهایی به کار برده می شوند که هیچ گونه ارتباطی با معماری ندارند به عنوان مثال طراحی موزه بیلبائو اثر فرانکه گهری. بانرم افزار CATIA انجام شد که در اصل برای استفاده در صنایع هوا- فضا طراحی شده است. علاوه بر اینها نرم افزارهای گرافیکی و تولید انیمیشن در مقیاس گسترده ای در معماری غیرخطی به کار برده می شوند.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری دیجیتال ,pptx ,دانلود,بررسی پاورپوینت معماری دیجیتال,pptx , ,بخشی از مطلب , , ,تعریف معماری سیال – معماری غیر خطی ,شاید بهترین و مناسب ترین تعریف برای این نوع معماری را چارلز جنکس پدر پست مدرنیسم ارائه کرده باشد که با ظرافت و زیرکی از شکلهای بی سروته تولید شده توسط کامپیوتر با عنوان اشکال,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی خرابی‌ها و نواقص متداول در بتن
پاورپوینت بررسی انواع ترک در بتن و روش‌های ترمیم آن
پاورپوینت بررسی قالب بندی سازه‌های بتنی
پاورپوینت بررسی روش‌های تسليح سازه بتن آرمه با FRP
پاورپوینت بررسی صفحات مسلح سیمانی آکواپانل برای فضاهای داخلی
پاورپوینت بررسی انواع آسفالت ، روشهای اجرا و مشخصات اجرایی آسفالت
پاورپوینت بررسی طراحی و اجرای نمای سیمانی
پاورپوینت بررسی انواع فونداسیون ، روشهای اجرا و نمونه های اجرایی
پاورپوینت بررسی ویژگیها و انواع قیر و آسفالت
پاورپوینت بررسی تخریب ساختمان
پاورپوینت بررسی انواع قاب خمشی ، کاربرد قاب خمشی
پاورپوینت بررسی انواع سیستم ساختمانی ، قاب خمشی، دیوار برشی و … ، در ساختمان فولادی
پاورپوینت بررسی رابطه بین گسل و زمین لرزه
پاورپوینت بررسی سیستم‌های ساختمانی
پاورپوینت بررسی مراحل اجرای يک ساختمان
پاورپوینت بررسی مقایسه فنی و اقتصادی سیستم‌های سازه‌ای
پاورپوینت بررسی درز ‌انبساط ‌پل‌ها
پاورپوینت بررسی افزودنی ها در بتن Admixtures
پاورپوینت بررسی اهمیت و ویژگیهای بتن تازه
بررسی بتن هاي توانمند High Performance Concrete (HPC)

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد