خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
عمران - پاورپوينت
 
فهرست مطالب: دانلود,بررسی پاورپوینت مدل سازی به روش عناصر محدود,pptx

تاریخ ایجاد 22/06/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 30   قیمت: 8500 تومان     تعدادمشاهده  15


دانلود,بررسی پاورپوینت مدل سازی به روش عناصر محدود,pptx
 
بخشی از مطلب   
 
 
1 رفتار غير¬خطی مصالح
از دلايل ايجاد رفتار غير¬خطي در سازه¬ها، رفتار غير¬خطي مصالح به¬کار رفته در آنها می¬باشد. يکي از شاخص¬هاي مواد جامد، منحني تنش _ کرنش آنها است. با توجه کردن به اين منحني مشخص مي¬شود که با افزايش تنش، شيب نمودار تغيير مي¬يابد. جامدات را مي¬توان به دو دسته شكل¬پذير و شكننده تقسيم¬بندي كرد. در مورد جامدات شكل¬پذير معمولاً با کمي ساده¬سازي مي¬توان منحني تنش _ کرنش مصالح را به دو بخش الاستيک و پلاستيک تقسيم نمود. در بخش الاستيك تنش و كرنش به¬صورت خطي با يكديگر متناسب هستند و در مهندسي معمولاً رفتار مصالح در ناحيه خطي، الاستيك فرض مي¬شود. اما تنش¬ها در ناحيه پلاستيک ارتباط غير¬خطي دارند و غير¬ارتجاعي و ماندگار هستند.
 
3-2-2 رفتار غير¬خطی هندسی
غير¬خطي هندسي عبارت است از تغيير در ماتريس سختي سازه در اثر تغيير¬شكل¬ها و كرنش¬هاي بزرگ كه تابعي از مولفه¬هاي تغيير¬مكاني می¬باشد.
در حقيقت اگر سازه تحت تاثير تغيير¬شکل¬هاي بزرگ قرار گيرد، تغيير هندسه آن مي¬تواند باعث بروز رفتار غير¬خطي در سازه شود. به¬عنوان مثال ميله قلاب ماهي¬گيري تحت اثر بار¬هاي اندک به¬صورت نرم و با سختي کم عمل مي¬کند ولي با افزايش بار اعمال شده ميله به¬شدت تغيير¬شکل مي¬يابد و با افزايش سختي، ميله لنگر قسمت متکي به تکيه¬گاه آن به¬سرعت افزايش مي¬يابد.
 
 
 
3-3 مبانی تحليل صريح 
3-3-1 گام زمانی بحرانی
در روش انتگرال¬گيری زمانی (اختلاف جلو و اختلاف ماقبل)، انتخاب يک گام زمانی مناسب، قطعا مهم می¬باشد. گام¬های زمانی کوچک برای دقت و پايداری جواب¬ها لازم است. طول گام زمانی بوسيله رابطه زير محدود شده است :
∆t≤2/ω_max 
 ω_max    بزرگترين فرکانس زاويه¬ای در شبکه اجزا محدود می¬باشد. اين محدوديت گام زمانی، برای تامين پايداری و اطمينان يافتن از دقت در همه مودهای ارتعاش موردنياز است.
به طور کلی ABAQUS/Explicit به منظور همگرا نمودن راه¬حل¬ها نيازمند افزايش¬هايی از 10000 تا 100000 می¬باشد، اما ارزش محاسباتی در هر افزايش نسبتا کوچک است.
ماکزيمم افزايش زمان استفاده شده در يک تحليل صريح (explicit) با توجه به فرکانس طبيعی سازه محاسبه می¬شود. زمان بارگذاری، بيشتر از 100 برابر فرکانس پايين¬ترين مود در نظر گرفته خواهد شد.
در تحليل غيرخطی، تقسيم بار به قسمت¬های زياد¬شونده، مهم است. بارهای افزايشی می¬توانند بر روی چند گام بارگذاری و يا زيرگام¬های يک بارگذاری تاثير داده شوند. پس از کامل شدن هر قسمت از مراحل آناليز، برنامه، ماتريس سختی را جهت ورود به مرحله بهدی بازنويسی می¬کند.اگر حل مسئله به صورت خالص افزايشی، انجام گيرد، خطاهای انباشته¬ای بوجود می¬آيد. در (شکل 3-1) حل مستقيم در مقايسه با روش نيوتن رافسون آورده شده است.
 
شکل 3-1 : حل مستقيم در مقايسه با روش نيوتن رافسون
برنامه ABAQUS با روش نيوتن رافسون اين خطاها را برطرف می¬کند. قبل از هر مرحله آناليز، در روش تيوتن رافسون، مقدار بار غيرمتعادل حاصل از تفاوت نيروهای داخلی و خارجی محاسبه می¬شود. سپس برنامه يک حل خطی ايجاد می¬کند و مقدار خطا را با حد مجاز کنترل می¬نمايد، اگر معيار همگرايی پذيرفته نشد، مقدار نامتعادل مجددا محاسبه شده و ماتريس سختی بازنويسی می¬شود و يک حل جديد بوجود می¬آيد. اين کار تا جايی که مسئله همگرا شود ادامه پيدا می¬کند.
نحوه بارگذاری در تحليل غيرخطی به صورت¬های مختلفی انجام می¬گيرد. به طور مثال شکل زير تاريخچه بارگذاری را نشان می¬دهد که شامل سه گام بارگذاری است. در گام اول، بارگذاری افزايشی داريم، در گام دوم بار ثابت بوده و در گام سوم بار برداشته می¬شود. همچنين تقسيم گام¬های بارگذاری به صورت-های مختلف، بر اساس مدل مورد نظر می¬باشد. گام¬های بارگذاری در (شکل 3-2) نشان داده شده¬است.
 
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
مدل سازی به روش عناصر محدود ,pptx ,دانلود,بررسی پاورپوینت مدل سازی به روش عناصر محدود,pptx ,بخشی از مطلب , , ,1 رفتار غير¬خطی مصالح ,از دلايل ايجاد رفتار غير¬خطي در سازه¬ها، رفتار غير¬خطي مصالح به¬کار رفته در آنها می¬باشد. يکي از شاخص¬هاي مواد جامد، منحني تنش _ کرنش آنها است. با توجه کردن به اين ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تکنولوژِی سوله
پاورپوینت بررسی انواع سقف های مورد استفاده در صنعت ساختمان
دانلود,بررسی پاورپوینت بتن غلطکي (RCC),pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت الکترودهای جوشکاری و کاربرد آنها در صنعت,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی و ساخت انواع پل ها,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت اشنایی با انواع بتن,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی پلکان و ضوابط آن,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت مته های حفاری,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت آشنايي با بتن و فولاد,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت سازه های پیش ساخته بتنی,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت تکنولوژي سازه هاي پيش ساخته سبک بتني,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت انواع سد از نظر شکل و ساختار,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت کارکردها، گونه‌های سازه و الگوهای شکلی ورزشگاه,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت خرابيهاي آسفالتي,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت راه و ترابري ، راه زميني,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت روسازی راه,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت ساختمان سازی,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت اصول اجرای قابهای لغزان در سازه های بزرگ,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت مراحل ساخت ساختمانهاي اسكلت فلزي ,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت معرفي بتن سبك ساخت دانشگاه ميشيگان ,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد