خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
عمران - پاورپوينت
 
فهرست مطالب: دانلود,بررسی پاورپوینت مقاوم سازي سازه ها در مقابل نيروهاي جانبي,pptx

تاریخ ایجاد 22/06/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 30   قیمت: 9000 تومان     تعدادمشاهده  21


دانلود,بررسی پاورپوینت مقاوم سازي سازه ها در مقابل نيروهاي جانبي,pptx
 
بخشی از مطلب  
 
 
      همگام با پيشرفت علم مهندسي زلزله و تاكيد بر امر مقاوم سازي سازه ها در مقابل نيروهاي جانبي، استفاده از سيستمهاي مناسب و با عملكرد مطمئن براي مقابله با اين نيروها احساس  مي شود. امروزه تمامي محققين علم مهندسي سازه، سعي مي كنند كه با بهينه كردن سيستمهاي مقاوم سازي موجود و يا ارائة سيستمهاي جديد، گامي بسوي پيشبرد اين هدف بردارند.
      از ديدگاه يك مهندس سازه، بهترين فرم سازه اي، انتخابي است كه در آن اعضاي اصلي تركيبهاي مختلف بارهاي قائم و افقي را بصورت بهينه تحمل نمايند. ولي در عمل معمولا" ملاحظات غيرسازه اي، تاثيرات بسيار مهمي بر انتخاب فرم سازه دارند و ممكن است تعيين كننده باشند. از عوامل مهمي كه بايد در انتخاب فرم سازه دخالت داده شوند، پلان داخلي، مواد، روش اجرا، معماري و شكل خارجي ساختمان، موقعيت و مسير سيستمهاي تاسيساتي و سرويس، نوع و مقدار بار جانبي و ارتفاع ساختمان مي باشند. هر چه ساختمان بلندتر و لاغرتر باشد، عوامل سازه اي از درجة اهميت بيشتري برخوردار مي گردند، و متعاقبا" نياز به انتخاب فرم مناسب سازه اي نيز بيشتر مي شود. لازم به ذكر است كه علاوه بر لحاظ نمودن عوامل غير سازه اي و سازه اي، فرم سازه اي انتخاب شده بايستي اقتصادي باشد .
      يكي از مهمترين عوامل موثر بر فرم سازه، كاربري ساختمان است. ساختمانهاي تجاري- اداري جديد نياز به فضاهاي باز بزرگ دارند تا بر حسب سليقة استفاده كنندگان توسط پانلهاي سبك  تقسيم بندي و فضاسازي شوند. لذا اعضاي قائم اصلي سازه هاي بلند بايد تا حد امكان دور از هم، در محيط ساختمان و در اطراف آسانسورها، پله ها و عبورگاههاي سرويس قرار گيرند. در ساختمانهاي مسكوني و هتلها، معمولا" فضاسازيهاي داخلي بصورت دائم بوده و در طبقات تكرار  مي شود، در نتيجه ستونها و ديوارها در تمام پلان و در محدوده تيغه بنديها جايگزين مي گردند .
      گرچه عموم محققين معتقدند كه شتاب، مهمترين پارامتر نحوة پاسخ افراد به ارتعاش مي باشد و ممكن است براي ساكنين ساختمانهاي بلند انواع واكنشهاي نامطلوب (اضطراب و حالت تهوع) را ايجاد نمايد و باعث سلب آسايش آنها گردد، ولي جابجايي زياد نيز مي تواند باعث عدم ايمني شود، بخصوص در زلزله كه نسبت به نوسانات باد حركات شديدتري دارد. لذا معيار طراحي در زلزله، قبل از آسايش كه معمولا" در رابطه با باد مطرح است، ايمني خواهد بود [1]. 
      با توجه به لزوم كنترل تغييرمكان جانبي در ساختمانها كه به لحاظ اثرات P-∆ ، جلوگيري از آسيب ديدن اعضاي غيرسازه اي، حفظ تجهيزات و لوازم حساس و تامين ايمني از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد، سختي سيستمهاي مقاوم در برابر بارهاي جانبي يكي از عوامل تعيين كنندة اين سيستمها خواهد بود. طبيعتا" سيستمهايي كه داراي سختي بيشتري مي باشند، تغييرمكان جانبي آنها در برابر بارهاي جانبي كمتر است. از ديگر عوامل موثر در سيستمهاي مقاوم سازي، مقاومت و شكل پذيري آنها مي باشد. با ايجاد شكل پذيري كافي، قدرت جذب و دفع انرژي در سازه افزايش يافته و مي توان از فروريختگي سازه در اثر زلزله هاي شديد جلوگيري به عمل آورد.    
 
1-2-2  انواع سيستمهاي مقاوم سازي
      براي مقاوم سازي ساختمانهاي بتني از سيستمهايي نظير قاب خمشي، قابهاي ميان پر، تاوه هاي تخت و قارچي، ديوار برشي بتني، سازه هاي قاب - ديوار، قابهاي محيطي، ديوار برشي فولادي، مهاربندهاي فلزي و ... استفاده مي شود. هر يك از سيستمهاي فوق مزايا و معايبي دارند كه باعث  مي شود طراح با توجه به شرايط سازه و اقتصادي بودن طرح، يكي از آنها را انتخاب نمايد.
 
1-2-2-1  قاب خمشي
      ساختار قاب خمشي شامل ستونها و شاهتيرهايي است كه بوسيلة اتصالات صلب به يكديگر وصل شده اند. سختي جانبي يك قاب خمشي به سختي خمشي ستونها، شاهتيرها و اتصالات در صفحه، بستگي دارد. بارهاي افقي باعث رفتار طره اي قابها و خمش دو انحنايي تيرها و ستونها     مي شوند و سازه را در مود تغييرمكان برشي قرار مي دهند. امتياز اصلي قاب خمشي در تركيب باز آن و آزادي عمل در طراحي داخلي و جايگزيني مطلوب درها و پنجره ها است. اين سيستم براي ساختمانهاي تا 25 طبقه اقتصادي است و در ساختمانهاي بلندتر به علت انعطاف پذيري نسبتا" زياد قابها، براي كنترل جابجايي به اعضا و مقاطع بزرگ غيراقتصادي نياز خواهد بود .
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
مقاوم سازي سازه ها در مقابل نيروهاي جانبي ,pptx ,دانلود,بررسی پاورپوینت مقاوم سازي سازه ها در مقابل نيروهاي جانبي,pptx ,بخشی از مطلب , , , همگام با پيشرفت علم مهندسي زلزله و تاكيد بر امر مقاوم سازي سازه ها در مقابل نيروهاي جانبي، استفاده از سيستمهاي مناسب و با عملكرد مطمئن براي مقابله با اين ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تکنولوژِی سوله
پاورپوینت بررسی انواع سقف های مورد استفاده در صنعت ساختمان
دانلود,بررسی پاورپوینت بتن غلطکي (RCC),pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت الکترودهای جوشکاری و کاربرد آنها در صنعت,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی و ساخت انواع پل ها,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت اشنایی با انواع بتن,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی پلکان و ضوابط آن,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت مته های حفاری,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت آشنايي با بتن و فولاد,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت سازه های پیش ساخته بتنی,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت تکنولوژي سازه هاي پيش ساخته سبک بتني,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت انواع سد از نظر شکل و ساختار,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت کارکردها، گونه‌های سازه و الگوهای شکلی ورزشگاه,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت خرابيهاي آسفالتي,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت راه و ترابري ، راه زميني,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت روسازی راه,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت ساختمان سازی,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت اصول اجرای قابهای لغزان در سازه های بزرگ,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت مراحل ساخت ساختمانهاي اسكلت فلزي ,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت معرفي بتن سبك ساخت دانشگاه ميشيگان ,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد