خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
عمران - پاورپوينت
 
فهرست مطالب: دانلود,بررسی پاورپوینت وضعيت گاز طبيعي در ايران و جهان,pptx

تاریخ ایجاد 24/06/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 30   قیمت: 8500 تومان     تعدادمشاهده  12


دانلود,بررسی پاورپوینت وضعيت گاز طبيعي در ايران و جهان,pptx
 
 
بخشی از مطلب
سيماي صنعت گاز ايران
ذخاير نفت و گاز ايران در سال 81 معادل 270 ميليارد بشكه معادل نفت خام براورد گرديده است كه 37 درصد آن به نفت خام و 63 درصد آن به گاز طبيعي اختصاص يافته است. 48% آن در مناطق خشكي مي باشند. ذخاير و منابع گاز طبيعي در مناطق جنوبي و در نزديكي آبهاي خليج فارس قرار گرفته اند.
توليد گاز طبيعي در جهت پاسخگويي به تقاضاي داخلي و يا صادراتي عمدتاً از منابع گازي مستقل انجام مي گيرد و گازهاي همراه توليدي از منابع مشترك نفت و گاز عمدتا جهت تزريق به ميادين نفتي مورد استفاده قرار مي گيرند. بهره گيري از مزيت نسبي گاز طبيعي در جهت تامين انرژي داخل كشور و نيز  گسترش برنامه هاي مبادلات بين المللي گاز طبيعي در راستاي ارتقاي نسبي گاز طبيعي در بازارهاي بين المللي از اهداف مهم و استراتژيك صنعت گساز در آينده بشمار مي رود.
جايگاه ايران در بازارهاي بين المللي از اهداف مهم و استراتژيك صنعت گاز كشور در آينده بشمار مي رود.
با توجه به روند مصرف گاز طبيعي در كشور سهم گاز طبيعي در سبد انرژي مصرفي كشور از 26 درصد در سال 1370 به 46 درصد در سال 80 افزايش يافته است. (و در مقابل سهم فراوردهاي نفتي در اين دوره از 64 درصد به 47 درصد كاهش يافت) رشد مصرف گاز طبيعي در ايران در طي سالي 1370 تا 1380 از متوسط رشد سالانه اي به ميزان 14 درصد برخوردار نبودن است و اين امر در حالي است كه مصرف گاز در اين دوره تنها داراي رشد سالانه اي به ميزان 8/1 درصد مي باشد.
در راستاي تحقق سياست جاي گزيني گاز با ساير حاملهاي انرژي تلاشهاي گسترده‌اي جهت توسعه هر چه بيشتر سيستم گاز رساني در كشور انجام گرفته است. شركت ملي گاز ايران از طريق ايجاد سيستم گاز رساني در بسياري از مناطق مختلف كشور متأثر از ويژگي‌هاي خاص جغرافيايي ميادين نفتي و گاز است و لذا با توجه به اين امر در حال حاضر ايران از سيستم به هم پيوسته گسترده گاز  رساني برخوردار مي‌باشد. توسعه اين سيستم در جهت تحقق و هدف جاي گزيني گاز با سبد حاملهاي انرژي و در راستاي تأمين امنيت عرضه انرژي است. 
 
1- 7- پالايش گاز طبيعي در ايران:
ظرفيت پالايش و نم زدايي گاز طبيعي ايران با برخورداري از متوسط رشد سالانه 9 درصدي در دهه اخير در سال 1380 به 211 ميليون متر مكعب در روز رسيده است. با توجه به تمركز قابل ملاحظه ميادين گاز كشور در مناطق جنوبي امكانات پالايشي و نم زدايي كشور نيز عمدتاً در اين ناحيه مستقر  مي باشند. براساس پيش بيني هاي انجام شده در برنامه پنچ ساله توسعه ظرفيت پالايش و نم زدايي در سال 1383 با متوسط رشد سالانه به ميزان 18 درصد به 345 ميليون متر مكعب در روز خواهد رسيد. برخي از طرح هاي پالايشي عمده كه طي برنامه پنج ساله توسعه به اجراء در خواهد آمد به شرح زير است:
- احداث پالايشگاه عسلويه به ظرفيت 75 ميليون متر مكعب در روز جهت بهره برداري از فازهاي 1 و 2 و 3 پارس جنوبي كه در حال حاضر در دست اقدام است و بهره برداري از فازهاي 2 و 3 انجام گرفته است.
- احداث پالايشگاه ديگري در عسلويه با ظرفيت 50 ميليون متر مكعب در روز جهت بهره گيري از فازهاي 4 و 5 پارس جنوبي
- احداث پالايشگاه دوم بيد بلند با ظرفيت 56 ميليون متر مكعب در روز
- احدث پالايشگاه پارسيان فاز اول و بخش اول از فاز دوم و بخش دوم از فاز دوم به ظرفيت هاي به ترتيب 55, 21 و 20 ميليون متر مكعب در روز.
 
1- 8- سيستم انتقال گاز طبيعي:
سيستم انتقال گاز طبيعي كشور شامل انتقال فشار قوي است و ايستگاه هاي تقويت فشار گاز نيز طي دهه هاي اخير از افزايش قابل ملاحظه اي برخوردار بوده است. بطوريكه خطوط انتقال گاز كشور طي دهه اخير با متوسط رشد سالانه به ميزان 8/2 درصد در پايان سال 80 به 3/15 هزار كيلومتر رسيده است. ايران در حال حاضر داراي سه خط لوله اصلي فشار قوي سراسري (TGAT I & II & III) مي باشد و احداث خطوط چهارم و پنجم سراسري نيز در مرحله اجراست.
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
وضعيت گاز طبيعي در ايران و جهان ,pptx ,دانلود,بررسی پاورپوینت وضعيت گاز طبيعي در ايران و جهان,pptx , ,بخشی از مطلب ,سيماي صنعت گاز ايران ,ذخاير نفت و گاز ايران در سال 81 معادل 270 ميليارد بشكه معادل نفت خام براورد گرديده است كه 37 درصد آن به نفت خام و 63 درصد آن به گاز طبيعي اختصاص يافته است. 48% آن,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی تکنولوژِی سوله
پاورپوینت بررسی انواع سقف های مورد استفاده در صنعت ساختمان
دانلود,بررسی پاورپوینت بتن غلطکي (RCC),pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت الکترودهای جوشکاری و کاربرد آنها در صنعت,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی و ساخت انواع پل ها,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت اشنایی با انواع بتن,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی پلکان و ضوابط آن,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت مته های حفاری,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت آشنايي با بتن و فولاد,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت سازه های پیش ساخته بتنی,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت تکنولوژي سازه هاي پيش ساخته سبک بتني,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت انواع سد از نظر شکل و ساختار,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت کارکردها، گونه‌های سازه و الگوهای شکلی ورزشگاه,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت خرابيهاي آسفالتي,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت راه و ترابري ، راه زميني,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت روسازی راه,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت ساختمان سازی,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت اصول اجرای قابهای لغزان در سازه های بزرگ,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت مراحل ساخت ساختمانهاي اسكلت فلزي ,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت معرفي بتن سبك ساخت دانشگاه ميشيگان ,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد