خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
عمران - پاورپوينت
 
فهرست مطالب: دانلود,بررسی پاورپوینت سازه های بتن آرمه,pptx

تاریخ ایجاد 24/06/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 90   قیمت: 18000 تومان     تعدادمشاهده  13


دانلود,بررسی پاورپوینت سازه های بتن آرمه,pptx
 
بخشی از مطلب
 
بتن مسلح حاصل کشف و اختراع ناگهانی یک نفر نیست بلکه نتیجه کار ، آزمایش و تجربه تعدادی از مهندسان ومعماران قرن گذشته است . در سال 1848 میلای لمبوت با ساختن یک قایق پاروئی که بوسیله شبکه های مربع مستطیل شکل میله های آهنی مسلح شده بود اولین سازه بتن مسلح را به صورتی که ما امروزه آن را می شناسیم به وجود آورد تا اوایلقرن بیستمبا پیشرفت تحقیقات ، تحولی اساسی در شناخت و بررسیرفتارهای بتن مسلح به وجود آمد . به طور کلی به علت دوام عالی ،شکل پذیری قیمت مناسب ، مقاومت در مقابل آتش سوزی و استحکام آن اکنون بتن مسلح بعنوان یکی از پرمصرفترین فرآورده های ساختمانی به شمار می رود . 
سازه های بتن مسلح دارای و نعایبی به شرح زیر می باشند که مختصراٌ به آنها اشاره می گردد : 
محاسن سازه های بتن آرمه
1-    عمر ساختنانهای بتن مسلح بسیار طولانی است : در شرایط بهره برداری مناسب عضو بتن مسلح میتواند بدون آنکه مقاومت باربری اش کاهش یابد مدتی نامحدود دوام داشته باشد ( این موضوع ناشی از افزایش مقاومت در طی گذشت زمان است ).
2-    در براابر آتش سوزی در درجه حرارتی معادل با 1000 درجه سانتیگراد حدود یک ساعت طول خواهد کشید تا فولادی که دارای پوشش برابر 5/2 سانتیمتر است به حرارت 500 درجه برسد. تجربه نشان داده است که ساختمانهای بتن مسلح با پوشش محافظ کافی در آتش سوزی هایی که چندین ساعت ادامه داشته و دارای شدت متوسطی بوده است متحمل صدمات سطحی شده اما فرو نریخته است . 
3-    فراوانی و در دسترس بودن مصالح : شنو ماسه از نظر وزنی و حجمی مهمترین جزءتشکیل دهنده بتن هستند که در اکثر نقاط نیز به آسانی یافت می شود به همین دلیل در اغلب موارد می توان بتن را با قسمت ارزان تهیه و مورد استفاده قرار داد . 
4-    فرم پذیری : بتن را میتوان در هر قالبی ریخت زیرا پس از سخت شدن فرم دلخواه به دست می آید . 
5-    مقاومت فشاری بالا : اگر از مصالح خوب و مناسب وآب لازم و طراحی مناسب و نگهداری لازم استفاده شود . بتن مقاومتی مطلوب خواهد داشت . 
معایب سازه های بتن آرمه 
1-    سنگین بودن : بعلت افزایش حجم ، وزن سازه های بتن آرمه نسبت به سازه هایفولادی بسیار سنگین تر است . 
2-    قدرت انتقال صوتی و قابلیت انتقال حرارتی بتن آرمه : که این نقص را می توان با استفاده از عایق های صوتی و حرارتی تا حد زیادی کاهش داد . 
3-    اشکالات مربوط به نگهداری بتن در قالب که این عیب را می توان با استفاده از بتن با مقاومت زودرس ( سیمان زودگیر یا مواد افزاینده بتن که گیرش بتن را تسریع می کند )بر طرف کرد . 
بتن در سازه های بتنی 
مصرف بتن بعلت ارزانی و دسترسی راحت به آن روز به روز در سراسر جهان توسعه می یابد زیرا مصالح مورد مصرف در بتن که عبارت از شن و ماسه و سیمان است . بحد وفور در همه جای کره زمین یافت می شود . از طرفی بعلت عمر طولانی قطعات بتنی و مقاومت آن در مقابل عوامل جوی در مقایسه با سایر مصالح ساختمانی مخصوصاٌ فولادتوجه مهندسین را در سراسر دنیا به خود معطوف داشته و در نتیجه کاربرد آن روز به روز زیادتر می شود ، به طوریکه درصد ساختمانهای بتنی بلند به نسبت ساختمانهای دیگر روز به روز رو به فزونی است حتی در بعضی ممالک احداث ساختمانهای بلند فقط با بتن آرمه مجاز می باشد . 
دیگر ازجاذبه های بتن آنست که این جسم قبل از سخت شدن سیال بوده و در هر شکل قالبی که ریخته شود بعد از سخت شدن به همان شکل در می آید از این راه معماران و طراحان می توانند اجزاء مختلف ساختمان را از لحاظ هندسی به دلخواه خود طراحی نمایند . در عوض عیب بزرگ قطعات بتن آرمه آنست که هیچ وقت فرضیات محاسباتی کاملاٌ مطابق واقعیت نیست زیرا اولین فرضی که یک محاسبه ساختمان بتن  آرمه میکاند آنست که بتن و فولاد را جسم همگن فرض نموده وتنش و کرنش بتن وفولاد کاملاٌ مساوی نیستند ولی اگر در طراحی بتن و ساخت و اجرا و عمل آوری و بالاخره در نگهداری آن دقت کافی بعمل آید و بتن مطابق دستور العملهای موسسات تحقیقاتی و استاندارد های دنیا طراحی و ساخته شود شاید به میزان قابل توجی فرضیات و عمل به همدیگر نزدیک شوند . 
 
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
سازه های بتن آرمه ,pptx ,دانلود,بررسی پاورپوینت سازه های بتن آرمه,pptx ,بخشی از مطلب , ,بتن مسلح حاصل کشف و اختراع ناگهانی یک نفر نیست بلکه نتیجه کار ، آزمایش و تجربه تعدادی از مهندسان ومعماران قرن گذشته است . در سال 1848 میلای لمبوت با ساختن یک قایق پاروئی که بوسیله شبکه های مربع مستطیل شکل میله ها,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی علل و عوامل ترک بتن ، روشهای شناسایی و تعمیر ترکهای بتن
پاورپوینت بررسی پیش تنیدگی در بتن
پاورپوینت بررسی تکنولوژی احداث ساختمان های بتنی
پاورپوینت بررسی چکش اشمیت
پاورپوینت بررسی تکنولوژی اجرایی سقف وافل ، مزایا محسنات معماری سقف وافل
پاورپوینت بررسی مبحث 12 ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا
پاورپوینت بررسی پوشش ضد حریق سازه فولادی
پاورپوینت بررسی سقف کاواک ، سقف کامپوزیت عرشه بتنی ضد حریق
پاورپوینت بررسی بهسازی سازه با استفاده از کامپوزیت FRP
پاورپوینت بررسی الیاف کربن Carbon fiber
پاورپوینت بررسی رزین اپوکسی EPOXY RESIN
پاورپوینت بررسی کامپوزیت CFRP
پاورپوینت بررسی ضد یخ بتن
پاورپوینت بررسی شمع درجا ، 4 پاورپوینت با موضوع شمع درجا
پاورپوینت بررسی پیش تنیدگی در بتن و سقفهای پیش تنیده
پاورپوینت بررسی چیلر های جذبی و تراکمی
پاورپوینت بررسی خرابيها و آسیبهای راههای آسفالته
پاورپوینت بررسی خرابي ها و ترک های روسازي راهها و جاده ها
پاورپوینت بررسی ترک ها و خرابي هاي روسازي ( عوامل بوجود آورنده و راه هاي پيشگيري و يا تعمير آن )
پاورپوینت بررسی کاربرد انواع مختلف پمپ حرارتی زمین‌ گرمایی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد