خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
عمران - پاورپوينت
 
فهرست مطالب: دانلود,بررسی پاورپوینت شناخت انواع ساختمان و بنا,pptx

تاریخ ایجاد 26/06/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 100   قیمت: 9500 تومان     تعدادمشاهده  20


دانلود,بررسی پاورپوینت شناخت انواع ساختمان و بنا,pptx
 
بخشی از مطلب 
 
) تقسيم بندي زمينها از نظر مقاومت در مقابل بار ساختمان 
بطور کلي زمينها به چند دسته تقسيم مي شوند .
الف – زمينهاي خاکريزي شده ( زمينهاي خاک دستي ) مانند بعضي از اراضي شمال تهران و خندق هاي پر شده که همه بوسيله خاک دستي پر شده اند مقاومت اين زمينها بسيار کم بوده و قدرت مجاز آنها در حدود 80 گرم بر سانتي متر مربع مي باشد اين زمينها بدون پي سازي ويژه مانند شمع کوبي و غيره به هيچ وجه براي ساختمان مناسب نيستند .
ب – زمينهاي ماسه اي مانند زمينهاي سواحل دريا اين زمينها براي ساختمانهاي سبک مناسب هستند و در حدود 1 تا 2/1 کيلوگرم بر هر سانتي متر مربع بار تحمل مي نمايند و در بعضي از انواع زمينهاي سواحل دريا که ماسه اي بوده و بکلي فاقد خاکهاي چسبنده 
مي باشد ( خاک رس ) بيش از 500 گرم بار تحمل نمي کنند در اين گونه زمينها نيز بايد براي ساختمانهاي سبک طبق شرايط محلي پي سازي ويژه صورت بگيرد و براي ساختمانهاي بزرگ ابعاد پي بايد با توجه به مطالعات مکانيک خاک و بر طبق محاسبه ساخته مي شود .
ج – زمينهاي شني اگر اين زمينها داراي دانه بندي خوب باشند بطوريکه دانه هاي ريز فضاي خالي بين دانه ها درشت تر را پر نموده و توليد جسم توپر و متراکمي کرده باشد و اين دانه بندي بوسيله ماده چسبنده بهم متصل باشد ( خاک رس به اندازه لازم ) براي ساختمان بسيار مناسب بوده و مقاومت مجاز آن در حدود 5/2 و حتي 5/3 کيلوگرم بر سانتي متر مربع مي باشد به اين گونه زمينها زمين دج گفته مي شود .
د- زمينهاي رسي – اين زمينها بدو دسته تقسيم مي شوند .
1- زمينهاي رس خشک که فشاري در حدود 5/1 کيلوگرم بر سانتي متر مربع را تحمل 
مي نمايند مانند زمينهاي جنوب تهران .
2- زمينهاي رس تر ( آبدار ) – اين زمينها بواسطه وجود آب فراوان داخل خاک داراي سستي هاي زياد بوده و قدرت مجاز آن بر حسب درصد آب موجود در آن متفاوت است بايد توجه نمود که اعداد داده شده در فوق براي مقاومت مجاز زمين در خاکهاي مختلف کاملاً تقريبي بوده زيرا تعيين مقاومت مجاز خاک به عوامل ديگر از قبيل آب هاي تحت الارضي و درصد خاکهاي چسبنده و غيره نيز بستگي دارد .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
شكل 2-1 پي نواري
 
2-3) ساختمانهاي آجري 
نخستين مرحله در ساختمانهاي آجري مانند ساير ساختمانها پي سازي مي باشد که اين کار بعد از گود برداري و پي کني بايد صورت بگيرد معمولاً براي ساختمانهاي آجري که ديوارهاي اصلي حمال مي باشد از پي هاي نواري استفاده مي شود پي هاي نواري را در امتداد ديوارهاي حمال و تيغه ها با عمق و عرض معين حفر مي نمايند .
2-3-1) عمق پي هاي نواري: 
در زمينهاي خوب حداق عمق پي هاي نواري در حدود 50 سانتي متر مي باشد و اگر در اين عمق به زميني بکر دسترسي نباشد بايد عمق پي را تا زمين بکر ادامه داده .
2-3-2) عرض پي : 
معمولاً عرض پي قدري بزرگتر از عرض ديوار روي آن ساخته مي شود زيرا اولاً هميشه فشار وارده و سطح تحت فشار با هم نسبت معکوس دارند در ثاني فرض بر اين است که بار وارده وسيله ديوار يا ستون به پي با زاويه 45 درجه منتقل مي شود بدين جهت عرض پي را بزرگتر از عرض ديوار مي گيرند و چنانچه پي از مصالح گران قيمت ساخته شوند مانند بتن و يا سنگ چين از ساختن کنارهاي پي خودداري نموده و آنرا بصورت پله و يا شيب دار مي سازند .
2-3-3) لايه هاي پي هاي نواري : 
لايه هاي پي سازي در پي هاي نواري به ترتيب از پايين به بالا عبارتند از : 
1-    شفته ريزي 
2-    کرسي چيني 
3-    شناژ 
4-    ملات ماسه سيمان براي زيرايزولاسيون رطوبتي 
5-    قير و گوني براي ايزولاسيون رطوبتي 
6-    ملات ماسه سيمان براي پوشش روي قيرگوني 
7-    ديوار چيني اصلي 
1- شفته ريزي : 
پي هاي نواري در ساختمانهاي آجري دو يا سه طبقه معمولاً با شفته پر مي شوند شفته مخلوطي است از خاک مناسب و آهک شکفته و آب 
2- کرسي چيني 
معمولاً در طبقه هم کف ساختمانها سطح اطاقها را چند سانتي متري از کف حياط يا کوچه بلندتر مي سازند به اين اختلاف ارتفاع کرسي چيني مي گويند معمولاً کرسي چيني به سه علت انجام مي شود اول آنکه از قديم الايام بشر تمايل داشت قدري بلندتر از کف زمين سکونت کند و بدين ترتيب احساس امنيت بيشتري مي نمود دوم آنکه ارتفاع طبقه هم کف با سطح زمين مانع ورود برف و باران و برگ و خاشاک و غيره بداخل اطاقها مي گردد سوم آنکه چون اغلب زمينهائي که ما براي ساختمان انتخاب مي کنيم کاملاً مسطح نبوده و داراي شيب مي باشند و از طرفي اطاقها و سالنهاي ساختمان بايد کاملاً در يک سطح ساخته شود لذا براي مسطح کردن اطاقها قسمتهاي پايين را بوسيله کرسي چيني با قسمتهاي بلند آن هم سطح مي نمايند .
عرض ديوارهاي کرسي چيني بستگي به ارتفاع آن دارد هر قدر اين ارتفاع بيشتر باشد به علت وجود خاکي که در پشت آن قرار مي گيرد بايد پهناي آن بيشتر شود تا بتوانند در مقابل فشارهاي جانبي کاملاً مقاومت نمايد اين مسئله در ديوارهاي اطراف ساختمان که فشارهاي خاک از يک طرف مي باشد بايد بيشتر رعابت گردد در هر حال کرسي چيني بايد قدري بيشتر از ديوار اصلي و قدري کمتر از پي زير آن باشد اگر ارتفاع کرسي چيني فقط در حدود 10 الي 15 سانتي متر باشد مي تواند پهناي آن مساوي ديوار روي آن باشد بايد براي کليه ديوارها اعم از ديوارهاي حمال و يا تيغه ها و پارتيشنها پي سازي و کرسي چيني انجام شود .
3- شناژ 
شن به زبان فرانسه به معناي زنجير و شناژ به معني زنجير کردن مي باشد اين قسمت از ساختمان که روي کرسي چيني و معمولاً در يک تراز ساخته مي شود براي متصل کردن کليه پي ها به همديگر ايجاد مي گردد در اثر وجود شناژ کليه قسمتهاي ساختمان بطور يکپارچه عمل نموده و کليه نشستها يکنواخت بوده و نيروهاي وارده اتفاقي ( مانند زمين لرزه و باد ) به يک نقطه ساختمان به تمام قسمتهاي ساختمان منتقل گشته ودر نتيجه از شدت نيروي وارده در يک نقطه کاسته شده و مانع خرابي ساختمان مي گردد همانطوريکه در بالا گفته شد معمولاً شناژهاي افقي را روي کرسي چيني در طبقه همکف اجراء 
مي نمايند ولي گاهي اوقات نيز در طبقات زير هر سقف روي کليه ديوارها شناژ اجرا مي گردد و اين شناژهاي افقي که در پايين و بالاي ديوار ساخته مي شود بوسيله شناژهاي عمودي در چند نقطه به يکديگر متصل مي گردد اجراء شناژ افقي و عمودي در ناحيه هاي زلزله خيز مانند ايران الزامي مي باشد زيرا اين شناژها به نسبت قابل ملاحظه اي از شدت خرابيهاي وارده مي کاهد .
4- قشر ماسه سيمان زير و روي قير و گوني 
زير قيرو گوني را بدو دليل با يک قشر ماسه و سيمان اندود مي نمايند .
1- براي ايجاد يک سطح صاف و مناسب جهت اندود قيرگوني زيرا چنانچه بخواهيم بلافاصله بعد از کرسي  چيني اقدام به قير و گوني بنمائيم سطح آجر کرسي چيني بعلت ناهمواري براي قيرگوني مناسب نيست و اصولاً قير و گوني به علت شکننده بودن از زير و رو بايد بين دو پوشش محافظ قرار گيرد .
2- چنانچه ملات عمومي که براي ساختمان مصرف مي شود داراي آهک باشد يعني براي ساختمان از ملات ماسه آهک و يا ماسه سيمان و آهک استفاده شود براي دور نگهداشتن قيرو گوني ازآهک اقدام به ايجاد يک لايه ماسه سيمان روي آجر مي نمايند زيرا در غير اين صورت به سبب ترکيب قير با آهک بعد از مدتي قير و گوني فاسد گشته و درآن سوراخهايي ايجاد مي گردد که باعث نفوذ رطوبت به سطحهاي بالاتر گشته و خاصيت قير و گوني از بين مي رود چنانچه ايزولاسيون روي شناژ بتني اجراء شود اگر سطح بالائي بتن را بوسيله تخته ماله بخوبي صاف نمايند احتياج به قشر ماسه سيمان نيست اگر ملات عمومي ساختمان داراي  آهک باشد بايد روي قيروگوني هم با پوسته اي از ملات ماسه سيمان پوشانيده شود بطوريکه قير و گوني به هيچ وجه با آهک در تماس نباشد .
5- ايزولاسيون ( عايق رطوبتي ) 
ايزولاسيون و يا عايق کاري به معناي جدا کردن يا جدا سازي بکار مي رود ايزولاسيون انواع مختلف دارد مانند ايزولاسيون هاي حرارتي که در آن از پشم شيشه استفاده مي کنند و يا ايزولاسيون هاي صوتي که در آن از انواع مانع هاي صوتي استفاده مي گردد و يا ايزولاسيون در مقابل اشعه X  در بيمارستانها براي اطاقهاي راديوگرافي که از ورقه هاي سرب استفاده مي شود و يا ايزولاسيون هاي رطوبتي که انواع مختلف داد و متداول ترين آن در ايران قير و گوني است .
6- ملات ماسه سيمان براي پوشش روي قيرو گوني 
براي محفوظ نگهداشتن قيرو گوني از آسيب ، مخصوصاً در ساختمانهايي که از ملات آهک استفاده مي شود و مي بايد روي قشر قيرو گوني با ملات ماسه سيمان پوشانيده شود در جاهايي که ديوار چيني نمي شود مانند محل درياها و يا مکانهايي که بعد از چند روز ديوار چيني مي شود اين قشر ماسه سيمان مانع از آسيب ديدن لايه قير و گوني در اثر رفت و آمد خواهد گرديد .
 


کلمات کلیدی مرتبط:
شناخت انواع ساختمان و بنا ,pptx ,دانلود,بررسی پاورپوینت شناخت انواع ساختمان و بنا,pptx ,بخشی از مطلب , ,) تقسيم بندي زمينها از نظر مقاومت در مقابل بار ساختمان ,بطور کلي زمينها به چند دسته تقسيم مي شوند . ,الف – زمينهاي خاکريزي شده ( زمينهاي خاک دستي ) مانند بعضي از اراضي شمال تهران و خندق هاي پر ش,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری کفپوش اپوکسی
پاورپوینت بررسی و معرفی ساختمان های بتنی
پاورپوینت بررسی تاثیرات وزش باد بر ساختمان
پاورپوینت بررسی سقف کامپوزیت و بررسی سقف کامپوزیت کرمیت
پاورپوینت بررسی طراحی تیرچه‌های فلزی جان باز ، تیرچه کرومیت
پاورپوینت بررسی خاک برداری، گودبرداری و انواع زمین ها در عملیات عمرانی
پاورپوینت بررسی و تحلیل سیستم ساختمانی ترونکو
پاورپوینت بررسی طراحی سازه‌های پیش تنیده
پاورپوینت بررسی جزییات و دتایل پله و انواع آن
پاورپوینت بررسی سقف هاي سبك ، سقف کاذب
پاورپوینت بررسی طراحی انواع سقف ها
پاورپوینت بررسی طراحی اتصالات از پیش تایید شده rbs
دانلود بررسی پاورپوینت کامل سازه های پوسته ای
پاورپوینت بررسی سازه شاتكريت
پاورپوینت بررسی انواع کفپوش های ساختمانی
پاورپوینت بررسی روشهای سبک سازی ساختمان
پاورپوینت بررسی انواع تهویه مطبوع
پاورپوینت بررسی پايدارسازي با استفاده از مهار انکراژ (Anchorage)
پاورپوینت بررسی روش تثبيت گود توسط نیلینگ یا میخکوبی
پاورپوینت بررسی روشهای پایدارسازی گودبرداری ها

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد