خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
عمران - پاورپوينت
 
فهرست مطالب: دانلود,بررسی پاورپوینت ساختمانهای بتنی,pptx

تاریخ ایجاد 26/06/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 120   قیمت: 20000 تومان     تعدادمشاهده  12


دانلود,بررسی پاورپوینت ساختمانهای بتنی,pptx
 
بخشی از مطلب 
 
فونداسیونهای بتنی
از آن جا که در ساختمانهای بتنی تمامی اجزاء تشکیل دهنده آن از بتن و فولاد می باشد بر خلاف ساختمانهای فلزی که کلیه ساختار اصلی آن یعنی ستون ها- پل ها و تیرها و سایر موارد دیگر از فلز ساخته می شود اذا در ساختن فونداسیون ساختمانهای بتنی نیز می بایست دقت بیشتری به عمل آورد تا با فونداسیون قویتر و مطمئن تر ستونها و همچنین پل های بتنی را روی آنها استوار نمود.فونداسیونهایی که معمولاً جهت ساختمانهای بتنی در نظر گرفته می شود عموماً با محاسبۀ بیشتری همراه می باشد چه از نظر تعداد و نوع آرماتورها و چه از نظر پیوستگی بین شناژ و فونداسیونها این عمل می بایست به طور دقیق و اصولی رعایت گرددتا در اثر نشست های احتمالی و غیر یکنواخت ساختمان هیچگونه صدمه ایی به بنا وارد نشود.
اصولاً هدف اصلی از ساخت فونداسیونهای بتنی ایجاد یک پی مقاوم جهت انتقال کلیه بارها به زمین می باشد به طوری که فشار وارد به زمین تکیه گاه قابل قبول باشد و در آن هیچ گسیختگی حاصل نشود البته همان گونه که در بحث زمین عنوان شد زمین و نوع انتخاب آن بایستی طوری باشد که هیچ نوع نشستی را برای ما ایجاد نکند و بین دو نقطه از ساختمان نباید اختلاف نشست طوری باشد که در بدنۀ ساختمان اختلال حاصل نماید. هرگاه دو شرط فوق یعنی شرط ایمنی زمین و همچنین محاسبۀ دقیق بارها برقرار باشد و از طرفی با اجرای صحیح نقشه های محاسباتی ساختمان بنا گردد می توان حداکثر اطمینان را به پایداری و مقاومت را داشت و مطمئن بود که ساختمان هیچ گونه صدمه ای نخواهد دید. البته نوع و اندازه فونداسیون بستگی به مقدار بار همچنین نوع زمین دارد که مقاومت واقعی زمینهای گفته شده با آزمایش دقیق انجام پذیر است گرچه همانگونه که قبلا هم اشاره شد خاک رس خاک خوبی است اما بایستی بدانیم که نباید مرطوب و ضخامت آن در حدود 5/2 الی 3سانتی متر باشد.
وظیفه فونداسیونها در ساختمان ها بطور کلی جلوگیری از نشست های بزرگ و تقسیم بار بطور مساوی و متحمل شدن بارها از قسمت فوقانی و انتقال آن به زمین می باشد البته بایستی توجه داشته باشیم که سطح فونداسیونها حتماً از سطح ستونها بیشتر باشد به همین جهت عرض وارتفاع فونداسیونها بستگی به مقدار بار و قدرت و مقاومت زمین دارد. 
چون فونداسیونها اصولا در عمق های پایین تر از سطح زمین قرار دارند و بوسیلۀ آن بارهای ساختمان به خاک منتقل می شوند کلیه خاکها در اثر وارد شدن بار فشرده و در نتیجه نشست می نمایند نشست خاک باعث نشست تمام ساختمان می گردد.بنابراین در محاسبه فونداسیونها  دو نکته همیشه قابل اهمیت است یکی اینکه مقدار کل نشست فونداسیونها باید حداقل کاهش یافته و زیان بار نباشد و دوم اینکه از نشست های موضعی باید حتی الامکان جلوگیری نمود.
اگر خاکی که قرار است برای فونداسیون سازی در نظر گرفته شود ضعیف و دارای مقاومت کمی باشد لازم است از فونداسیونهای یکپارچه استفاده نمود که ابعاد طول و عرض آن بستگی به ابعاد بنا دارد البته این نوع فونداسیون ها برای ساختمانهای بزرگ و سنگین و یا در زمینهای نرم و دارای مقاومت کمی هستند بکار می روند که به فونداسیونهای صفحه ای یا رادیال معروف هستند.
پی سازی
هدف از ساختن پی پخش بارنهایی زیر ساختمان است به طوری که (a) نشست مجموعه ساختمان و (b) نشست قسمتی از ساختمان نسبت به قسمت دیگر به مقدار minimum نگهداشته شود.
گرچه این هر دو نوع نشست مهم می باشد ولی دومی اهمیت بیشتری داشته و سبب خسارت بیشتری می گردد.
اکثر پی ها را می توان در دو طبقه بندی کلی جای داد.
1-    پی های نواری(دیواری)
2-    پی های منفرد
شکل (a) قسمتی از یک پی نواری را نشان می دهد. که دیوار روی یک نوار پیوسته بتن آرمه قرار گرفته، که کمی پهن تر از دیوار است. و شکل (b) پی منفرد را نشان می دهد که ستونی بر آن نصب شده است و بار آن را تحمل می کند.
این فونداسیون ممکن است مربع و یا مربع مستطیل و یا دایره شکل باشد که این نوع پی ساده ترین و اقتصادی ترین نوع پی ها می باشد. شکل(c) دو پی منفرد را نشان می دهد که توسط تیری به هم متصل شده اند. چنین پی هایی را پی متصل نیز می نامند.
مانند شکل (d)
بطور کلی ساختن پی از اصولی ترین کارهای ساختمان می باشد که در اجرای آن بایستی نهایت دقت به عمل آید چرا که تمامیفشارهای حاصله بر سطح فونداسیون و از آن جا تحت زاویه(a) بر سطح زیر فونداسیون یعنی زمین منتقل می گردد.
و از آن جایی که جهت مقابله با هر حادثه ای پیش بینی لازم می بایست صورت گیرد لذا در هنگام پی سازی باید توجه داشت که قسمت زیر پی دارای سطح صاف و یکنواختی باشد به عبارت دیگی هم سطح کردن زیرپی باعث می شود که پی سازی ساختمان در مقابل حرکات زمین لرزه دارای یکنواختی و یکپارچگی بوده و مقاومت لازم را داشته و عمل رانش فونداسیون به هیچ وجه پیش نیاید.
 
قسمت هاشور خورده بایستی جهت زیر سازی یک فونداسیون خوب کاملاً صاف با یکدیگر و هم سطح شوند تا بتوانند به خوبی در مقابل زمین لرزه های پیش بینی نشده از خود مقاومت نشان داده و نیز از لحاظ استقامت از خود پایداری خوبی به جا گذاشته و نیروهای وارده را به راحتی به زمین انتقال دهد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
فونداسیونهای نواری(دیواری)
چنانچه از اسم این نوع فونداسیونها پیداست، یک پی نواری آخرین تکیه گاهی است برای دیواری که روی آن قرار دارد و در اکثر حالات باری که از دیوار به فونداسیون منتقل می شود یک بار یکنواخت است که در سرتاسر فونداسیون عمل می شود.
بنابراین می توان نتیجه گرفت که عرض پی در طول نوار مقداری است ثابت مگر آنکه در قسمتی از نوار مشخصات زمین عوض شود. برای محاسبۀ این نوع فونداسیون بایستی توجه کرد که برخلاف فونداسیونهای منفرد که زا دو جهت تحت خمش هستند، پی های نواری تنها در یک جهت روی خمش کار می کنند. و این در صفحه ایی است عمود بر دیوار.
برای محاسبه فونداسیون، قسمتی از پی به عرض یک متر را انتخاب کرده و آن را از فونداسیون جدا می کنیم. شکل زیر آنرا نشان داده است. چنانچه می بینیم این تیر کنسولی را نشان می دهد که از پایین به بالا توسط فشار خاک بارگذاری شده است.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
ساختمانهای بتنی ,pptx ,دانلود,بررسی پاورپوینت ساختمانهای بتنی,pptx ,بخشی از مطلب , ,فونداسیونهای بتنی ,از آن جا که در ساختمانهای بتنی تمامی اجزاء تشکیل دهنده آن از بتن و فولاد می باشد بر خلاف ساختمانهای فلزی که کلیه ساختار اصلی آن یعنی ستون ها- پل ها و تیرها و سایر موارد دیگر از فلز ساخته می شود اذ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی علل و عوامل ترک بتن ، روشهای شناسایی و تعمیر ترکهای بتن
پاورپوینت بررسی پیش تنیدگی در بتن
پاورپوینت بررسی تکنولوژی احداث ساختمان های بتنی
پاورپوینت بررسی چکش اشمیت
پاورپوینت بررسی تکنولوژی اجرایی سقف وافل ، مزایا محسنات معماری سقف وافل
پاورپوینت بررسی مبحث 12 ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا
پاورپوینت بررسی پوشش ضد حریق سازه فولادی
پاورپوینت بررسی سقف کاواک ، سقف کامپوزیت عرشه بتنی ضد حریق
پاورپوینت بررسی بهسازی سازه با استفاده از کامپوزیت FRP
پاورپوینت بررسی الیاف کربن Carbon fiber
پاورپوینت بررسی رزین اپوکسی EPOXY RESIN
پاورپوینت بررسی کامپوزیت CFRP
پاورپوینت بررسی ضد یخ بتن
پاورپوینت بررسی شمع درجا ، 4 پاورپوینت با موضوع شمع درجا
پاورپوینت بررسی پیش تنیدگی در بتن و سقفهای پیش تنیده
پاورپوینت بررسی چیلر های جذبی و تراکمی
پاورپوینت بررسی خرابيها و آسیبهای راههای آسفالته
پاورپوینت بررسی خرابي ها و ترک های روسازي راهها و جاده ها
پاورپوینت بررسی ترک ها و خرابي هاي روسازي ( عوامل بوجود آورنده و راه هاي پيشگيري و يا تعمير آن )
پاورپوینت بررسی کاربرد انواع مختلف پمپ حرارتی زمین‌ گرمایی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد