خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی و تحلیل فرسایش و انواع ان

تاریخ ایجاد 12/01/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 105 اسلاید پاورپوینت   قیمت: 6500 تومان   حجم فایل: 22 kb  تعدادمشاهده  28


پاورپوینت بررسی و تحلیل فرسایش و انواع ان
 
بخشی از مطلب
سرزمین ایران بطور کلی کوهستانی و نیمه خشک بوده و میانگین ارتفاع آن بیش از 1200 متر از سطح دریاست. بیش از نیمی از مساحت کشور را کوهها و ارتفاعات، یک چهارم آن را دشت ها و کمتر از یک چهارم دیگر آن را نیز زمین های در دست کشت تشکیل می دهد.
 
مشخصات طبیعی 
از نظر توپولوژی و مورفولوژی سرزمین ایران فلات نسبتا مرتفعی است که در بخش میانی کمربند چین خورده آلپ ـ هیمالیا قرار دارد. این رشته ارتفاعات عظیم که از اروپا تا آسیای مرکزی ادامه پیدا می کند، در ایران به دو شاخه کوههای البرز و زاگرس تقسیم می شود. 
 
شاخه جنوبی، رشته کوه زاگرس را می سازد که به صورت دیواره ای عظیم، ایران مرکزی را از جلگه بین النهرین جدا می سازد. این رشته در جنوب خاوری بصورت سدی تمام سواحل خلیج فارس را پوشانده و به رشته مکران وصل و وارد خاک پاکستان می شود.
 
آمار کلی فرسایش خاک کشور ایران.
نرخ سالانه فرسایش خاک در ایران تا 33 تن در هکتار گزارش شده که 5 تا 6 برابر حد مجاز است.
- میانگین سالانه فرسایش خاک نیز به حدود 15 تن در هکتار رسیده که سه برابر متوسط قاره آسیاست.
   در حقیقت، نویسندگان یا گردآورندگان این گزارش، مدعی شده‌اند که هم‌اکنون ایران نه فقط در بین کشورهای در حال توسعه که در بین تمام کشورهای موجود در تمام قاره‌های جهان، صاحب بالاترین نرخ فرسایش خاک در سال است؛ آن هم خاکی که به طور متوسط و با توجه به اقلیم کشور، بین 400 تا 500 سال زمان لازم دارد تا فقط یک سانتی‌متر مکعب آن ساخته شود.
 
میزان فرسایش آبی در ایران
تحقیقات نشان می دهد فرسایش آبی خاک در ایران  3برابر شاخص جهانی  است.
در حال حاضر سالانه 2میلیارد تن از خاک کشور برابر آمار به دست آمده فرسایش می یابد.
 
تحقیقات نشان می دهدفرسایش آبی کشور بیش از 5/16تن در هکتار است. در حالی که میزان شاخص جهانی فرسایش آبی بین5تا6تن درهکتارمی باشد و کشورما با شاخص جهانی فرسایش فاصله زیادی دارد.
میزان فرسایش آبی خاک کشور در منابع مختلف از حدود یک میلیارد تن در سال تا چهار میلیارد تن عنوان شده است، که بر اساس تحقیقات جدید و دقیق این میزان کمتر از 900 میلیون تن در سال است.
در طرح سیمای آبخیزهای کشور که بر مبنای روش EPM و در گستره کشوری تهیه شده است میزان فرسایش آبی خاک کشور در حدود یک میلیارد تن در سال عنوان شده است.
خاک ‌75 درصد مساحت کشور تحت فرسایش آبی قرار دارد. روند رو به افزایش فرسایش خاک از یک‌میلیارد تن در سال ‌1350 به ‌6/4 ‌میلیارد تن در سال ‌1390 خواهد رسید. هزینه فرسایش در ایران معادل ‌14 درصد درآمد ناخالص ملی است.
 
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت بررسی و تحلیل فرسایش و انواع ان , ,بخشی از مطلب ,سرزمین ایران بطور کلی کوهستانی و نیمه خشک بوده و میانگین ارتفاع آن بیش از 1200 متر از سطح دریاست. بیش از نیمی از مساحت کشور را کوهها و ارتفاعات، یک چهارم آن را دشت ها و کمتر از یک چهارم دیگر آن را نیز زمین های در دست کشت تشکیل می دهد. , ,مشخ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود بررسی پاورپوینت طرح مرمت و احیای خانه های حبیب آبادی و بدیع الصنایع اصفهان
دانلود بررسی مرمت باغ دولت آباد
پاورپوینت بررسی شناخت ، آسیب شناسی ، مرمت کاروانسرای شاه‌عباسی کرج
دانلود بررسی مرمت خانه نقشینه تبریز
دانلود بررسی مرمت مدرسه عمادیه
پاورپوینت بررسی شناخت ، آسیب شناسی ، مرمت و مرمت احیای مدرسه انقلاب اسلامی محمودآباد
دانلود بررسی پاورپوینت بررسی مرمت امامزاده یحیی
دانلود بررسی پاورپوینت مرمت و بازسازی بناهای تاریخی ,شناخت و مطالعه بناها
پروژه بررسی شناخت ، آسیب شناسی ، مرمت و باز زنده سازی کوشک و عمارت فخرالدوله
پاورپوینت بررسی آسیب شناسی ، مرمت و ساختمان استانداری سابق کرمانشاه
پاورپوینت بررسی شناخت ، آسیب شناسی ، مرمت و باز زنده سازی حمام نواب تهران
پاورپوینت بررسی مرمت و احیا حمام روستا موشوله در استان لرستان و شهرستان اليگودرز
پاورپوینت طرح و ساماندهی ، تحلیل و آسیب شناسی و مرمت بازار ارومیه
دانلود بررسی پاورپوینت طراحی سفارتخانه
دانلود بررسی مرمت ابنیه
دانلود بررسی پاورپوینت مرمت و حفاظت بناهای تاریخی خانه اسدی قزوین
دانلود بررسی پاورپوینت بررسی مرمت خانه امیر لطیفی-گرگان
پاورپوینت بررسی مرمت و احیا خانه شریفان کاشان
پاورپوینت بررسی مبانی ترسیم فنی و حجم شناسی در معماری
پاورپوینت بررسی انواع ترک در ساختمان و تعمیر آن

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد