خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی روش های بهره وری انرژی در معماری ساختمان ها

تاریخ ایجاد 24/10/1399 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 62 اسلاید   قیمت: 15000 تومان     تعدادمشاهده  14


پاورپوینت بررسی روش های بهره وری انرژی در معماری ساختمان ها

بخشی از مطلب
ارائه راه حلهایی که بتوانند بهره وری انرژی را برای همه ساختمانها فراهم کنند ، ممکن نیست. همانطور که عملکرد ، سیستم ، موقعیت و اهمیت ساختمان از ساختمانی به ساختمان دیگر تغییر می کند ، راه های ارائه راهکار برای بهره وری انرژی نیز تغییر خواهد کرد. بنابراین ، برای دستیابی به راه حل صحیح در مرحله طراحی معماری از طریق امکان پذیر ساختن داده های لازم ، باید یک رویکرد آگاهانه ایجاد شود. در پایان ، باید کالایی که به دست می آید دارای کیفیت کارآیی بیشتری باشد ، به عبارت دیگر ، صرف منابع کمتری در مدت زمان طولانی تری برای انجام همان عمل.
برنامه های بسیار متفاوتی برای کاهش مصرف انرژی ساختمانها وجود دارد. در نظر گرفتن مصرف انرژی در هر مرحله از ساختار با تجزیه و تحلیل چرخه عمر ساختمان حاصل می شود.
از این نظر ، ما باید چرخه عمر ساختمان را بدانیم. چرخه عمر ساختمان به سه مرحله اصلی مانند مرحله پیش ساخت ، مرحله ساخت و مرحله پس از ساخت تقسیم می شود. این مراحل دارای برخی فرایندها هستند. فاز پیش ساخت شامل انتخاب سایت مناسب ، برنامه ریزی سایت ، فرم ساختمان ، نقشه ساختمان و سازماندهی فضای مناسب ، طراحی پاکت ساختمان با انتخاب مصالح ساختمانی با مصرف انرژی ، طراحی منظر کم مصرف ، بدست آوردن مواد اولیه برای مصالح ساختمانی ، ساخت و حمل و نقل آنها . فاز ساختمان شامل مراحل ساخت و استفاده از ساختمان است. مرحله پس از ساخت مرحله بعد از اتمام کاربری ساختمان است. در این مرحله ، ما تخریب ، بازیافت و پاک سازی ساختمان را داریم.
روشهایی که برای تأمین بازده انرژی در ساختمانها بسته به مراحل چرخه زندگی اعمال می شود.
روش های طراحی کم مصرف در مرحله پیش ساخت
مرحله پیش ساخت شامل انتخاب فضایی است که قرار است در آن احداث شود ، طراحی ساختمان ، انتخاب مصالح ساختمانی ، بدست آوردن مواد اولیه برای مصالح ساختمانی ، ساخت و حمل آنها. در این فرایندها ، استراتژی ها با صرفه جویی قابل توجهی در انرژی در چرخه عمر ساختمان مانند انتخاب سایت مناسب ، برنامه ریزی سایت ، فرم ساختمان ، نقشه ساختمان و سازماندهی فضای مناسب ، طراحی پاکت ساختمان ، انتخاب مصالح ساختمانی ، چشم انداز طراحی و بهره مندی از منابع تجدید پذیر انرژی به ترتیب. در زیر این استراتژی ها توضیح داده شده است.
انتخاب سایت مناسب
مکان های نیمکره ، شیب و جنبه از پارامترهای مهم طراحی هستند. موقعیت مکانی ساختمان شرایط میکرو اقلیمی را تعیین می کند که نقش بسیار مهمی در بهره وری انرژی ساختمان دارد ، زیرا برای یادگیری ، مقادیر آب و هوایی مانند تابش خورشید ، دمای هوا ، گردش هوا و رطوبت که بر هزینه های انرژی تأثیر می گذارد ، مهم است.
محل ساخت و فاصله بین ساختمانهای دیگر یکی از مهمترین پارامترهای طراحی است که بر میزان تابش خورشید و سرعت گردش هوا در اطراف ساختمان تأثیر می گذارد. به همین دلیل ، محل ساختمان در منطقه باید تعیین شود تا از منابع انرژی تجدید پذیر مانند خورشید و باد بهره مند شود و از آن دفاع کند
جهت ایجاد حفاظت کافی در برابر وزش باد و آفتاب ، جهت گیری ساختمانها در زمین باید متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه باشد. در مناطق سردسیر ، دمای پایین شبانه باعث جمع شدن هوای سردتر و متراکم تر در گودال ها و دره ها می شود. بنابراین ، در مناطق سردسیر توصیه می شود ساختمان ها را در دامنه تپه ها قرار دهید تا دره ها. چنین مناطقی با شیب به اندازه دره ها تحت تأثیر باد سرد قرار نمی گیرند و از مستقیم تر همانطور که در شکل 1 نشان داده شده است بهره مند می شوند.
توپوگرافی موقعیت ساختمان به دلیل تأثیر زاویه تابش تابش خورشید ، شیب و جهت گیری زمین از نظر استفاده از نور روز و تهویه طبیعی ، تابش خورشید مهم است. اگر تسویه حساب شیب داشته باشد ، انرژی تابش خورشید به دست آمده در تابستان کاهش می یابد و در تابستان انرژی تابش خورشید افزایش می یابد. بنابراین ، شیب زمین ، میزان تابش خورشیدی ورودی و عرض جغرافیایی از پارامترهای بسیار مهم هستند.
مشهور است که دامنه جنوبی گرمتر است و طولانی ترین فصل رشد را در نیمکره شمالی دارد. هنگام انتخاب سایت ، دامنه جنوبی برای اکثر انواع ساختمان همچنان بهترین است. در زمستان ، به دو دلیل دامنه جنوبی گرمترین زمین است: دامنه جنوبی بیشترین انرژی خورشیدی را در هر فوت مربع زمین دریافت می کند ، زیرا مستقیماً با خورشید زمستان روبرو می شود. دامنه جنوبی همچنین کمترین سایه را تجربه خواهد کرد زیرا اجسام کوتاهترین سایه خود را روی دامنه های جنوبی می اندازند و....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ,روش های بهره وری انرژی ,انرژی معماری ساختمان ها ,پاورپوینت بهره وری انرژی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی كنترل باد يا جريان هوا در معماری
پاورپوینت بررسی معماری و طراحی اقلیمی در اقلیم سرد و کوهستانی
پاورپوینت بررسی استراتژی‌های معماری فضاهای مسکونی در مناطق سرد و کوهستانی ایران
پاورپوینت اقلیم سرد و کوهستانی ایران، بررسی شرایط اقلیمی و تاثیرات آن بر معماری
پاورپوینت بررسی معماری ساختمانهای خورشیدی
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی مناطق گرم و خشک
پاورپوینت بررسی معماری اقلیم گرم و خشک در جهان
پاورپوینت بررسی معماری پایدار و تاثیر اقلیم بر معماری بومی شمال مازندران
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و معماری اقلیم سرد کوهستان های غربی ایران
پاورپوینت بررسی کالبدی عوامل پایداری در معماری کویری ایران
پاورپوینت بررسی کاربرد انرژي خورشيدي در معماری
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی شیراز ، شرایط جغرافیایی و معماری شیراز
پاورپوینت بررسی شرایط اقلیمی و جغرافیایی و معماری تهران
پاورپوینت بررسی اقلیم و معماری بومی جزیره کیش
پاورپوینت بررسی ويژگيهاي طبيعي و اقلیمی شهر کاشان
پاورپوینت بررسی نمونه اجرایی ساختمان انرژی صفر در ایران
پاورپوینت بررسی معماری خورشیدی و کاربرد انرژی خورشیدی در معماری
پاورپوینت بررسی ویژگی های اقلیمی مناطق گرم و خشک
بررسی مبانی کاربرد معماری پایدار و انرژی پاک در معماری
پاورپوینت بررسی معماری خانه های شیکیلی در گیلان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد
older wife fucks young cuckold husband (camster) yoga asanas sex xnxx horny blonde is fingering her pussy when black boyfriend comes to fuck burqa doggy style xxx sexy photos and videos beautiful water babe caleb gets fucked his girlfriend resident 4 cock hungry ebony babe in fishnet gets anally fucked curved limp small dick popping out of the window full nelson asa akira