خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت پروژه انسان طبیعت معماری - موضوع تحقیق : تادو اندو

تاریخ ایجاد 15/07/1395 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 54   قیمت: 3500 تومان   حجم فایل: 3571 kb  تعدادمشاهده  25


برخي از نظرات تادائو آندو 
نگاه انتقادي به معماري مدرن
اهميت فوق العاده به طبيعت
در معماري بخشي وجود دارد كه نتيجه يك استدلال منطقي است و بخش ديگري است كه از مجراي احساس خلق مي شود.همواره يك نقطه هست كه اين دو با هم طلاقي مي كنند.من فكر نمي كنم معماري بدون اين دو تلاقي بتواند خلق شود.
احساس نگراني براي آينده به خاطر وجود كامپيوترترس از اينكه خلاقيت را از معمار بگيرد و معماري به يك فرمول براي تمام نقاط زمين انجامد.
اهميت به نور در فضاي معماري
فرم از تاثير فضايي ميكاهد در نتيجه جذابيت معماري را محدود مي كند
 
 
آسمان قاب شده نورو سايه ايجاد مي كند و به شخص القا ميكند تااز معناي طبيعت بپرسد وبه او كمك مي كند تا عناصر تركيبي فضا را درك كند.
به باور من سه عنصربراي تبلور معماري مورد نياز است:مصالح واقعي مانند بتن اكسپوز ويا چوب رنگ نشده  هندسه ناب و طبيعت.
 
 
 
نمونه هایی از معماری یگانه انگار
 خانه‌ي راو
 خانه‌ آزوما
كليساي نور
 معبد روكو 
 چايخانه‌ي سوسيكان  
نور و سايه، فضا را از يكنواختي خارج مي‌سازد و به هندسه‌ي آن جسميت مي‌بخشد.  
 
 
 
نور و انعكاس آن، همچنين سايه و حركت در امتداد سطوح بتن و ديوار، آرامش خاصي ايجاد مي‌كند و بيننده را به سوي يك نداي دروني معطوف مي‌سازد. 
نتیجه گیری در آثار یگانه انگار
معماري دوگانه‌انگار آندو شامل بخش وسيعي از معماري معاصر است و كاملاً مختص اوست. ظاهر معماري آندو، متوازن و آرامش‌بخش است. همچنين، معماري او بر نظمي هوشمند استوار است. اما در وراي اين نظم، تلاش و تكاپويي براي از بين بردن آن وجود دارد. در معماري يگانه‌انگار آندو، اين پويايي كاهش مي‌يابد تا فضا وحدانيت خود را حفظ كند. اما در معماري دوگانه‌انگار، پويايي جايگزين سكون و وحدت مي‌شود. 
نمونه هایی از کار های دوگانه انگار
در معماري دوگانه‌انگار آندو، هندسه‌ي بيضوي كاربرد زيادي دارداين در تضاد با معماري يگانه‌انگار اوست كه داراي فرم‌هاي دايره‌اي و استوانه‌اي مي‌باشد. در آنجا شكل بيروني به سمت نقطه‌ي مركزي- كه در داخل فرم است- متمايل مي‌شود. درنتيجه آن نقطه، نقطه‌ي مركزيت نيرو است.
 
با مقايسه‌ي كارهاي يگانه‌انگار و دوگانه‌انگار درمي‌يابيم كه مركزيت موجود در كارهاي يگانه‌انگار، در معماري دوگانه‌انگار وجود ندارد. به همين دليل، بجاي يك محور و يك مركز، دو مركز و دو نيرو جايگزين مي‌شود و حاصل اين تضاد، تنوع و پويايي است.
ویژگی فضای دوگانه گرا 
در فضاي وحدت‌گرا، حس و توجه ما صرفاً محدود به محوري است كه به سمت مركز حركت مي‌كند. در فضاي دوگانه‌انگار، اين مركز به دو مركز تقسيم مي‌شود تا نوعي عدم ثبات و پويايي ايجاد كند. براي ايجاد اين دو مركز، از فرم بيضي استفاده مي‌شود كه خود داراي دو قطب است. بنابراين، مسير حركت فضا حول آن شكل مي‌گيرد. 
كثرت‌گرايي، معماري را از دوگانه‌انگاري و پويايي يكنواخت آن رهايي مي‌بخشد. نوعي پويايي كه به واسطه‌ي اشكال بيضوي ايجاد مي‌شود و دائماً اسير دو قطب بيضي است كه اين دو مركز، پيوسته آن را تحت كنترل خود دارند.در اين معماري، هم نيروي مركزگرا وجود دارد و هم نيروي گريز از مركز كه اين دو نيرو با يكديگر در تعادل هستند. در نهايت، معماري كثرت‌گرا فضايي را ايجاد مي‌كند كه براساس نيروي گريز از مركز است. بنابراين معماري كثرت‌گرا، معماري گسستگي و رهايي است. درواقع، رهايي از اصول حاكم بر معماري يگانه‌انگار و دوگانه‌انگار.
نمونه هایی از معماری کثرت گرا: 
موزه‌ي هنرهاي معاصر نائوشيما
 موزه‌ي كودكان در هيوگو 
پروژه‌ي دوم ناكائوشيما
ویژگی معماری کثرت گرا:
معماري كثرت‌گرا، ساده، روشن و واضح است. از ديگر ويژگي‌هاي آن، استفاده از منحني‌ها و زوايه‌هاي مختلف است. فضاي اين معماري، فضايي متنوع و پوياست.
در معماري كثرت‌گرا، فرم در تضاد با ديگر عناصر، افزايش يافته و گسسته مي‌شود. بنابراين، فرم از عملكرد و فضا رهايي مي‌يابد. 
 
در معماري كثرت‌گرا، مفاهيم فرمي و زواياي كوژ و كاو براي ايجاد پويايي استفاده مي‌شود و بيشتر، توجه به خارج و طبيعت بيروني است تا داخل و فضاي دروني. معماري كثرت‌گرا، فرم را از معنا رها مي‌كند. تقاطع‌هاي آزادانه‌ي خطوط منحني و صاف و مسيرهاي حركتي متقاطع، بيان‌كننده‌ي روحيه‌ي فضايي كثرت‌گرا هستند. 
خانه های روکو1 کوبه 83-1978
 
 
 
 
 
کلیسای روی آب هوکادو88-1985
 
 
کلیسای نور اوزاکا89-1987
 
معبد آب جزیره آواجی91-1989
 
موزه چوب میکاتا-گان94-1991
 
 
موزه سناتوری اوزاکا94-1992
 


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت پروژه ,انسان طبیعت معماری ,موضوع تحقیق : تادو اندو ,بيوگرافي معماران معاصر , تادائو آندو ,بيوگرافي تادائو آندو , زندگينامه تادائو آندو , تحقيق تادائو آندو , پاورپوينت تادائو آندو ,جوايز تادائو آندو , معماري تادائو آندو ,سبک کارهاي تادائو آندو ,دانلود تادائو آندو ,مقاله تادائو آندو ,آثار,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,بررسی پاورپوینت طبیعت گرایی در آثارمعماران,pptx
دانلود,پاورپوینت معماری ارگانیک و معماری همساز با طبیعت,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت الگوبرداری سازه از طبیعت در معماری,pptx
بررسی الهام از طبیعت در معماری ، پاورپوینت
معماری بیونیک در آثار سانتیاگو کالاتراوا
دانلو د ,نور و رنگ در معماری -پاورپوینت
دانلود، طراحی با طبیعت،پاورپوینت ،پروژه انسان طبیعت معماری
دانلود، معماری بیونیک،پاورپوینت
انسان طبیعت معماری << نیایش آب>>
پاورپوینت انسان طبیعت معماری << آکادمی علوم کالیفرنیا – رنزو پیانو>>
پاورپوینت انسان طبیعت معماری << عنكبوت >>
پاورپوینت انسان طبیعت معماری << كليسای نور>>
پاورپوینت انسان طبیعت معماری << تولید نور طبیعی در معماری و تولید انرژی>>
پاورپوینت انسان طبیعت معماری <<نور و رنگ>>
پاورپوینت انسان طبیعت معماری <<برج خیارشور-نمونه در تعامل با طبیعت >>
پاورپوینت درس انسان طبیعت معماری <<زیگورات چغازنبیل>>
پاورپوینت انسان طبیعت معماری <<آشنايي با طراحي محيط و منظر>>
دانلو دپاورپوینت ,معماری پرش كیهانی , غیر خطی
پاورپوینت درس انسان طبیعت معماری با موضوع برگ
پروژه درس انسان طبیعت معماری با موضوع تناسبات طلایی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد