خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی استانداردها و برنامه فیزیکی طراحی رستوران

تاریخ ایجاد 09/11/1396 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 50 اسلاید   قیمت: 8000 تومان     تعدادمشاهده  49


پاورپوینت بررسی استانداردها و برنامه فیزیکی طراحی رستوران

ظاهر رستوران, به شیوه های گوناگونی بر مشتری تاثیر می گذارد. مسلماً مکان دارای نقش تعیین کننده در سبک معماری رستوران است. بدین معنا که طراحی رستوران کنار دریا با رستوران داخل شهریا بین جاده ای یکسان نیست مشتری طبق مکان رستوران, انتظار طراحی خاصی را نیزدارد ظاهر رستوران, به شیوه های گوناگونی برمشتری تاثیر می گذارد.در نتیجه مشتری برطبق مکان رستوران, انتظار طراحی خاصی را نیز دارد ظاهر رستوران, به شیوه های گوناگونی بر مشتری تاثیر می گذارد.

فهرست مطالب
تعریف
تابلو سردر رستوران
مشتری‌مداری
نمای کلی رستوران
موقعیت مناسب
طراحی موفق
ورودی
انواع رستوران
گریل‌روم (Grill Room)
فودکورت (Food Court)
تریا (Teria)
بوفه (Buffet)
فضاهای داخلی
سالن اصلی
آشپزخانه
قسمت‌های داخل آشپزخانه
سرویس بهداشتی
فضای اداری
بهداشت
تاسیسات
لوازم
و بسیاری موارد دیگر


بخشی از مطلب
رستوران به عنوان یک مکان عمومی، وظیفه خود را به صورت خدماتی و از طریق ارائه غذا انجام می‌دهد. منتهی مهم‌ترین عامل در طبقه‌بندی رستوران‌ها، غذاهای ارائه شده در آن است به بر اساس فرهنگ هر جامعه‎‌ای با دیگری تفاوت دارد. همین امر نیز سبب به وجود آمدن هویتی منحصر به فرد برای هرکدام می‌شود لکن همه چیز در نوع و کیفیت خدمات ارائه شده توسط آنها خلاصه نمی‌شود؛ چراکه یک رستوران خوب، علاوه بر کیفیت خدمات، نیازمند معماری و چیدمان داخلی مناسبی نیز هست که جز با صرف وقت و انرژی در طراحی یکایک جرئیات آن میسر نمی‌شود.
رستوران‌ها علیرغم ماهیت خاص خود، گاهی به عنوان یک فضای الحاقی نیز در نظر گرفته می‌شوند و وجود آنها در مکان‌هایی چون فرودگاه، موزه و هتل گواهی بر این مدعاست. از این‌رو نیز طراحی منحصر به فرد آنها اهمیت بسیاری دارد و لازم است که با در نظر گرفتن تمامی جوانب صورت گیرد. کاری که جز با برخورداری از برنامه فیزیکی رستوران میسر نیست و زمانی پررنگ‌تر می‌شود که آن رستوران، به عنوان بخشی از یک مجموعه واحد باشد. بنابرین لازم است که در تدوین برنامه فیزیکی رستوران دقت بسیاری شود.
معماری رستوران:
یک رستوران نیازمند طراحی ویژه‌ای است تا بتواند علاه بر تامین کردن آرامش مشتریان، فضایی دلنشین را برای آنها به ارمغان بیاورد. اما این امر تنها در چیدمان داخلی این مکان و کیفیت خدمات آن خلاصه نمی‌شود و حتی جزئیاتی چون سر در آن را نیز در برمی‌گیرد؛ چراکه به عنوان مثال طراحی سر در و تابلوی یک رستوران باید به گونه‌ای باشد که در عین جلب توجه کردن و تحریک حس کنجکاوی افراد، آنها را به سوی خود جذب نماید. حال جالب آنکه چنین امری پیرو برنامه فیزیکی رستوران است و جز با صرف انرژی کافی برای آن میسر نمی‌شود.
برنامه فیزیکی رستوران:
رستوران من جمله مکان‌هایی است که علیرغم دارا بودن فضاهای عمومی و خصوصی، قابل تقسیم بر اساس آنها نیست؛ چراکه فضاهایی همچون آشپزخانه و تاسیسات، برخلاف پنهان بودن از دید مشتریان، چندان هم خصوصی تلقی نمی‌شوند. هرچند که فضاهایی نظیر سالن اصلی و بخش صندوق و پرداخت، همچنان از ماهیتی عمومی برخوردارند. با این‌حال لازم است که با تفکیک درست و به جای این فضاها، چهارچوب رایج را رعایت کرد.
طراحی فضایی چون رستوران که با عملکرد آن ارتبط مستقیمی دارد، نیازمند ملاحظات بسیاری است که جز با تدوین برنامه فیزیکی رستوران ممکن نمی‌شود. همچنین در دست داشتن یک برنامه فیزیکی جامع، از بروز هر گونه خطایی احتمالی در روند اجرای کار جلوگیری می‌کند و اشتباهات را به حداقل می‌رساند. بنابرین لازم است که طراحی رستوران، با برنامه فیزیکی دقیقی همراه باشد که روند پیشرفت کار از ابتدا تا انتها را به خوبی در برگیرد.
و...


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,بررسی استانداردها ,برنامه فیزیکی , طراحی رستوران ,انواع رستوران, برنامه فیزیکی رستوران, برنامه فیزیکی طراحی رستوران, پروژه معماری, تحلیل رستوران, رستوران, مطالعات طراحی رستوران, مطالعات و استاندارد های طراحی رستوران, معماری, معماری رستوران ,تعریف ,تابلو سردر رستوران ,مشتری‌مداری ,نمای ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی استاندارد سايبان‌ها و انواع آن در معماری
پاورپوینت بررسی عايق‌بندي صوتي در معماری ، آكوستيك فضاي داخلي
پاورپوینت بررسی استاندارد و ضوابط معماری کتابخانه
بررسی برنامه فیزیکی ، دیاگرام ، استانداردها و سرانه فضاهای مجتمع توریستی تفریحی
بررسی برنامه ریزی فیزیکی و ریز فضاهای طراحی دانشکده هنر و معماری
بررسی برنامه فیزیکی مرکز موسیقی فولکوریک
دانلود,پاورپوینت ضوابط و معیارهای طراحی مدرسه,pptx
برنامه فیزیکی نمایشگاه معماری
پاورپوینت ایده های معماری و سازه طراحی خانه سالمندان
بررسی دسته بندی فضاها ، استانداردها و ضوابط طراحي خانه هنر
بررسی سرانه ها و برنامه فیزیکی طراحي دانشکده هنر و معماری
پاورپوینت بررسی سرانه ها و برنامه فیزیکی طراحي موزه و نمایشگاه ماشین
پاورپوینت بررسی ضوابط ، استاندرادها ، سرانه ها و برنامه فیزیکی طراحي دانشکده معماری
پاورپوینت بررسی ضوابط ، استاندرادها ، سرانه ها و برنامه فیزیکی طراحی موزه
برنامه ریزی فیزیکی طرح و سرانه ها سالن موسيقي ـ كنسرت هال
پاورپوینت بررسی سازه و تأسیسات در طراحی سالن‌های موسیقی
پاورپوینت بررسی استانداردها و ضوابط طراحی سالن‌های موسیقی
برنامه فیزیکی سرانه ها و ابعاد فضاهای مرکز و خانه هنر
پاورپوینت بررسی مهندسی فاکتورهای انسانی (ارگونومی) در سالن های سینما
پاورپوینت بررسی استاندارد ،ضوابط ،برنامه فیزیکی و ریز فضاهای طراحی مجموعه سینمایی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد