خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: بررسی برنامه فیزیکی و سرانه و ریز فضاهای طراحی خانه کودک

تاریخ ایجاد 15/05/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 48 اسلاید   قیمت: 4500 تومان   حجم فایل: 1055 kb  تعدادمشاهده  15


بررسی  برنامه فیزیکی و سرانه و ریز فضاهای طراحی خانه کودک
کودکبرای رشد،قبل از هر چیز به ارضاء عاطفی واحساس پیوندبامحیط فیزیکی واجتماعی خودنیازمنداست.بنابراین مشخصه محیط مناسب ،وجود محرکها وانگیزه های لازم ومنطبق باهرمرحله رشدکودک است.هنگام طراحی،مفیدترین ترفندبه منظورایجادپیوندعاطفی بین کودک ومحیط جلوگیری از روحیه ناخرسنددراو،درنظرگرفتنوابستگیها وتمایلات جسمی وعاطفی کودکان درهرمرحله ازرشداست.توجه به جغرافیای فضا درطراحی محیط وایجادتنوع درویژگیهای بصری وعاطفی گوشه ها وزوایای مختلف آن می تواندتاثیر بسزایی درسازگاری
کودکان بامکان داشته وتعلق خاطر آنان راافزایش دهد.مساله مهم دیگرکه در حفظ پیوندکودک بامحیط وایجادحس امنیت روانی برای اوموثراست،وضوحوخوانایی محیط برای کودک می باشد،محیطی که آنرابه سهولت درک وتعبیرنماید.بنابراین یکی دیگرازویژگی های محیط مناسب،انطباق داشتن باتواناییشناختی وادراکی کودکان است کهدرعین حال به گسترش طرحهای ذهنی وشناخت آنان یاری رسانده وبروزخلاقیت راممکن می سازد. 
-کودکان فضاهای بزرگ رابه دلیل این امکان حرکت هایی چون دویدن،پریدن و...برای آنان فراهم است،دوست دارند.خانه کودک می تواند به گونه ای طراحی گردد،که برای فعالیت های پرتحرک کودکانه،که باعث رشدفیزیکی آنان می گردد،فضاهای بزرگ وجودداشته 
باشد.
-کود کان طبیعت(خورشید،آب،آتش،گیاهان،حیوانات)را خیلی زیاد دوست دارند.آنها به شدت تحت تاثیر تجربیات طبیعی از طریق دستکاری عناصر محیط قرار می گیرندوتمایل دارند قوانین طبیعی را کشف کنند.فضای خانه کودک را می توان طوری طراحی نمود تا فرصت هایی برای این گونه فعالیت ها که باعث رشد ذهنی کودکان میگردد،وجود داشته باشد.
-کودکان بازی های تخیلی را دوست دارند.خانه کودک را می توان به گونه ای طراحی کرد که در آن،امکاناتی برای این گونه فعالیت ها،که باعث رشد اجتماعی کودکان می گرد د،تاٌمین شده باشد.
-فضای کوچک برای خلوت گزینی،مطلوب کودکان است.خانه کودک را می توان به نحوی طراحی نمودکه فضاهای دنج وآرام برای خلوت گزینی،فضاهای محصور برای دو تا سه کودک وفضاهای بزرگ تر برای گروههای بیشتری از کودکان داشته باشد.طراحی فضا به شکلی که ارتباط بین کودکان را تسهیل نماید با عث رشد عاطفی آنان میگرد د.
-کودکان مکان هایی را که دارای ترکیبی از شکل های موزون وعنا صر محرک حواس(بینای،شنوایی،لامسه،بویایی،چشایی)هستند دوست دارند.در فضاهای خانه کودک،شکل ها،بافت ها ورنگ ها را می توان به نحوی انتخاب نمود تا دامنه وسیعی از تجربیات حسی را میسر سازد.این کیفیت با استفاده از اشیای متحرک،سازهای بادی وگیاهان رنگارنگ و خوشبو حاصل می گردد.
-کودکان مایلند از درها،پنجره ها،پله ها،کلیدها،دستشویی ها،...بدون کمک بزرگسالان استفاده کنند.اگر مقایسه و نحوه کاربرد این عناصر متناسب با شرایط کودکان باشد،موجب استقلال بیشتر آنها میگردد.فضا های خانه کودک،عناصر ساختمان و مبلمان آن را می توان متناسب با ابعاد بدن کودک و توانا یی های او در گروه های مختلف سنی طراحی نمود.
-کودکان دارای طبیعت کنجکاو و فعال هستند.نیاز آنان نه تنها ساختن،بلکه تخریب نیز هست.زمین های بازی ماجرا جویانه می تواندبر اساس فرآیند ساخت وتخریب در نظر گرفته شود.از آن جا که محیط قابل دستکاری با امکانات بازی وعناصری چون ماسه،آب،خاک،همراه با لوازمی برای غنی تر کردن تجربه و نیز
عناصر بزرگ تر قابل حرکت چون تخت ها،بشکه ها،جعبه ها،طناب،نردبان،خرک،لاستیک وچرخ های قابل راندن استفاده بیشتری دارند،کودکان ازاین امکانات به طور گسترده با خلاقیت بیشتر وبه مدت طولانی تری می توانند بهره بگیرند.
-کودکان فعالیت های هنری را  درفضا های خارجی بیشتر مورد استقبال قرار می دهند.در طراحی زمین بازی می توان محل های کفسازی شده ای را که برای طراحی با گچ مناسب هستند در نظر گرفت.سطح وسیع  دیوار که با کاغذ پوشانده شده است ومی توان روی آن نقاشی کردنیزفعالیت هنری رادرکودکان تشویق می کند.
 
فهرست مطالب
 
دانلود برنامه فیزیکی خانه کودک شامل:
 
برنامه فیزیکی عرصه اداری
 
برنامه فیزیکی عرصه خدمات
 
برنامه فیزیکی عرصه نگهداری کودک
 
برنامه فیزیکی عرصه آموزشی و خدمات کودک
 
برنامه فیزیکی عرصه درمانی و مراقبت
 
برنامه فیزیکی سالن اجتماعات


کلمات کلیدی مرتبط:
بررسی برنامه فیزیکی ,سرانه و ریز فضاهای ,طراحی خانه کودک , ,برنامه فیزیکی عرصه اداری , ,برنامه فیزیکی عرصه خدمات , ,برنامه فیزیکی عرصه نگهداری کودک , ,برنامه فیزیکی عرصه آموزشی و خدمات کودک , ,برنامه فیزیکی عرصه درمانی و مراقبت , ,برنامه فیزیکی سالن اجتماعات,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی استانداردها و ضوابط معماری فضاها در موزه ها و گالریهای هنری
پاورپوینت بررسی استانداردها و ضوابط طراحي خانه سالمندان
بررسی نمونه های موردی طراحی خانه سالمندان
پاورپوینت بررسی مبانی نظری طراحی سرای سالمندان
پاورپوینت بررسی استاندارد سايبان‌ها و انواع آن در معماری
پاورپوینت بررسی استاندارد و ضوابط نورپردازی فضاها
پاورپوینت بررسی استاندارد و ضوابط معماری سيستم اطفاي حريق در بناها
پاورپوینت بررسی استانداردهاي عايق‌بندي حرارتي
پاورپوینت بررسی عايق‌بندي صوتي در معماری ، آكوستيك فضاي داخلي
پاورپوینت بررسی استاندارد و ضوابط معماری کتابخانه
بررسی ضوابط ، استانداردها و برنامه فیزیکی طراحی ساختمان پزشکان
پاورپوینت بررسی ضوابط و استانداردهای آمفی تئاتر
بررسی برنامه فضايي در طراحی مدرسه ابتدايي دخترانه
بررسی برنامه فیزیکی ، دیاگرام ، استانداردها و سرانه فضاهای مجتمع توریستی تفریحی
پاورپوینت بررسی برنامه ریزی فیزیکی ، سرانه و ریز فضاهای طراحی فرهنگسرای هنر
بررسی برنامه ریزی فیزیکی و ریز فضاهای طراحی مجتمع سينمائي ،فرهنگي
بررسی برنامه ریزی فیزیکی ، سرانه و ریز فضاهای طراحی موزه آب
دانلود,پاورپوینت بررسی برنامه فیزیکی بیمارستان,pptx
دانلود,پاورپوینت استانداردهای طراحی موزه,pptx
دانلود,پاورپوینت استانداردهای طراحی سینمابهمراه pdf

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد