خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
Enter Title
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,بررسی آب انبار،حوض بزرگ سرپوشيده , پاورپوینت

تاریخ ایجاد 19/10/1396 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 68   قیمت: 3300 تومان     تعدادمشاهده  13


دانلود,بررسی آب انبار،حوض بزرگ سرپوشيده , پاورپوینت 
 
آب‌انبار حوض یا استخر سرپوشیده‌ای است که برای ذخیره آب معمولاً در زیرزمین ساخته می‌شود. در مناطق کم‌آب و کویری آب انبار را از آب باران یا جویبارهای فصلی پر می‌کنند
 
 
 بخشی از مطلب 
 
آب انبارمحفظه‌ای است که در آن همواره آب گوار ذخيره می کنند، و مکان سرپوشيده‌ای است در زيرزمين که در آن آب انباشته می کنند. که سقف آن را با آجر مي‌سازند.
 
حوض بزرگ بزرگ سرپوشيده در زيرزمين که سقف آن را با آجر مي‌سازند، و جای ذخيره کردن آب است.
آب‌انبار، برکه، حوض، مصنعه و نام‌های ديگر، مخازن آب زيرزميني هستند که براي رفع نياز مردم به آب شرب در بيشتر مناطق ايران و بعضی کشورهای ديگر ساخته میشده است.
 
قدیمی ترین آثار برجای مانده از آب انبارها با پیدایش اولین تمدن های ایرانی هم زمان است. مخزن آب انبار شهر ایلامی دورانتاش در چغازنبیل(چهل کیلومتری جنوب شرقی شهر تاریخی شوش در استان خوزستان) مربوط به هزاره ی دوم ق . م هنوز باقی است.
 در دوره ی هخامنشیان نیز بقایای آب انبار و آبراه های متعدد در تخت جمشید وجود دارد.
 در دوره ی اسلامی آب انبار مانند سایر بناهای شهری در مراکز تجمع شهر مانند راسته بازارها و مرکز محلات و همچنین کاروانسراهای بین راهی احداث می شد.
آب انبارها از جمله تأسیسات وابسته به قنات هستند كه برای ذخیره ‌سازی در زمستان و استفاده در تابستان كاربرد داشته‌ اند .
فن ساختمان و شيوه معماری در ساختمان آب‌انبارها داراي اعتبار خاصي است؛ چرا كه سازندگان اين واحدها با دقت و نكته‌سنجي بسيار، به مسايل عمده اي چون ميزان فشار آب بر كف و سطح آب‌انبار، مساله اندود داخل بنا، تهويه، تصفيه و جلوگيری از آلودگی آب، توجه كامل داشته‌اند.
 
آب انبار شیری  : :برخي از آب‌انبارهاي خصوصي و بيشتر آب‌انبارهاي عمومی دارای پاشيراند . آب‌انبارهاي عمومي بزرگ گاه بيش از يك شير و چند چالة فاضلاب دارند.
آب انبار دستی : برخي از آب‌انبارهاي عمومي بي‌توجه به بهداشت ، فاقد پاشيرند و پلكاني در داخل مخزن آب، از سطح زمين تا كف آن ، ساخته شده است و مستقيماً مي‌توان از مخزن آب برداشت . به تدريج با مصرف آب و پايين رفتن سطح آن، پله‌هاي بيشتري از زير آب آشكار مي‌گردد ، مانند آب انبارهاي حسينيه‌هاي زواره و كَراش و دهكده‌هاي آن ؛ داخل مخازن بركه‌اي اين ناحيه نيز پلكان چهار گوشه‌كوچك تا كف بركه ساخته شده كه در محل به آنها «پاكُنه» مي‌گويند .
نوعي ديگر از آب انبارهاي عمومي كه معمولاً گنجايش كمي دارند ، فاقد هرگونه پله‌اند و از طريق دريچه‌اي ، مانند دهانة چاه ، كه مستقيماً به مخزن متصل است با دلو از آنها آب برمي‌دارند . اين گونه مخازن در طبس و محمدية نائين و برخي شهرهاي كويري ديده مي‌شود .
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود ,بررسی ,آب انبار، ,حوض بزرگ , سرپوشيده ,پاورپوینت , ,آب‌انبار حوض یا استخر سرپوشیده‌ای است که برای ذخیره آب معمولاً در زیرزمین ساخته می‌شود. در مناطق کم‌آب و کویری آب انبار را از آب باران یا جویبارهای فصلی پر می‌کنند , , , بخشی از مطلب , ,آب انبارمحفظه‌ای است که در آن همواره آب گوار ذخير,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی و تحلیل کامل معماری سازه های آبی شوشتر
پاورپوینت بررسی معماری آب‌انبارهای ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری قنات یا کاریز
پاورپوینت بررسی معماری آب‌ انبار سردار بزرگ قزوین
پاورپوینت بررسی معماری آب انبار و بركه در معماری سنتی ایران
پاورپوینت بررسی معماری یخچال های سنتی ایران Iranian traditional refrigerators
پاورپوینت بررسی معماری آب انبارهای شهر یزد
دانلود,پاورپوینت بررسی سقانفار يادمان مذهبي و سنتي مازندران,pptx
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری آب‌انبار
پاورپوینت بررسی الگوی معماری پایدار آب انبار شش بادگیره شهر یزد
پاورپوینت بررسی معماری آب انبارها و بررسی نمونه ها در ایران
پاورپوینت بررسی معماری و ساختار اجرایی آب انبار
پاورپوینت بررسی معماری بادگیرهای مدرن
پاورپوینت بررسی معماری آب انبار
آب انبار ، پاورپوینت
آب انبار
آب‌ و آب‌انبار در كاشان:
دانلود آب انبار,پاورپوینت
دانلود , نقد و بررسی آب انبار- پاورپوینت
دانلود پاورپوینت آب انبارهای , قزوین

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد