خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی موزه بانک ملی

تاریخ ایجاد 21/01/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 20 اسلاید   قیمت: 7000 تومان     تعدادمشاهده  22


پاورپوینت بررسی موزه بانک ملی
بخشی از مطلب
موزه بانک ملی اولین موزه در ایران است که به سیستم هوشمند کنترل نور، رطوبت و دما مجهز است. این موزه در خانه سردار اسعد، وزیر جنگ رضاخان، واقع در خیابان فردوسی راه‌اندازی می‌شود و اشیایی که در پنجاهمین سالگرد تأسیس بانک ملی از سوی بانکهای سراسر دنیا به بانک ملی هدیه شد، در آن قرار خواهد گرفت.
علاوه بر این هدایا، اسناد و مدارک مربوط به تاریخ تجارت در ایران و اسناد و اشیایی مربوط به بانک و بانکداری در ایران، در این موزه به نمایش در خواهد آمد.
مقدمات تشکیل این موزه از 4 سال پیش آغاز شده است و در این مدت منزل سردار اسعد که 91 سال از تاریخ ساخت آن می‌گذرد، با همکاری سازمان میراث فرهنگی مرمت شده و در حال حاضر معماری داخلی و چیدمان ویترین‌ها در این خانه در حال انجام است.
خانه مسکونی سردار اسعد، در سال 1291 در ضلع شمالی میدان توپخانه، در کوچه باغ ایلخانی که بعدها خیابان علاءالدوله نام گرفت، بنا شد. چندسال بعد، خیابان علاءالدوله به خیابان فردوسی تغییر نام داد. طی ساخت و سازهایی که در سال 1307 در خیابان فردوسی انجام شد، بنای صندوق پس‌انداز بانک ملی و دیگر بناهای اداره‌های مرکزی بانک ملی ساخته شد. خانه سردار اسعد نیز که در داخل مجموعه بانک ملی واقع شده بود، توسط بانک ملی ایران خریداری و مورد استفاده‌های گوناگون نظیر دایره فلاحت بانک کشاورزی، باشگاه ورزشی، محل پذیرایی از میهمانان، کتابخانه و ... قرار گرفت.
موزه بانک ملی یکی موزه تخصصی است و به دلیل واقع شدن در میان ساختمان اصلی این بانک در خیابان فردوسی، امکان بازدید عموم از آن وجود ندارد.در سال 1291 شمسی به هزينه جعفر قلی خان بختياری (سردار اسعد سوم) ، در ضلع شمال غربی ميدان توپخانه در کوچه باغ ايلخانی که بعد ها خيابان علاء الدوله نام گرفت يکی از زيباترين خانه های مسکونی ساخته شد . کوچه باغ ايلخانی با کف سنگ فرش و کناره های درخت کاری شده محل سکونت بسياری از درباريان قاجار و سفرای خارجی بود.

بعد از تغييراتی که در اجرای طرح توسعه شهری مبتنی بر استقرار نظام مدنی که بين سالهای 1299 تا 1320 شکل گرفت خيابان علاء الدوله به خيابان فردوسی نام گذاری شد . اين بنا بسيار زيبا و دل انگيز و نموداری از ذوق و هنر معماری اواخر دوره قاجاريه است و در سالهای اخير توسط سازمان ميراث فرهنگی کشور مرمت گرديده و به عنوان يک اثر ملی به ثبت رسيده است.

طی ساخت و سازهای که در سال 1307 در خيابان فردوسی انجام گرفت ، بنای صندوق پس انداز ملی و ديگر بناهای ادارات مرکزی بانک ملی ساخته شد. بنای مذکور که در داخل مجموعه مذکور وافع شده بود توسط بانک ملی ايران خريداری و مورد استفاده های گوناگون قرار گرفت. از آن جمله است : دايره فلاحت و کشاورزی- باشگاه ورزشی ، محل پذيرايی از ميهمانان ، کتابخانه و ... تا اينکه بانک ملی بر آن شد با به نمايش گذاشتن پيشکش ها و هدايای نفيسی که به مناسبت پنجاهمين سال تاسيس بانک ملی ايران در بيستم شهريور ماه 1357 از بانک های سراسر جهان به بانک ملی ايران فرستاده شده است اين بنا را به نام "موزه بانک ملی ايران" جاودانه سازد.
و......


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ,طراحی موزه بانک ,پاورپوینت بررسی ,موزه بانک ملی ,موزه بانک ملی اولین موزه در ایران ,سیستم هوشمند کنترل نور، رطوبت و دما مجهز ,موزه در خانه سردار اسعد، وزیر جنگ رضاخان، واقع در خیابان فردوسی , , ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری باغ و عمارت هشت بهشت اصفهان
پاورپوینت بررسی چهار طاقی محلچه در شهر اوز در شهرستان لارستان
پاورپوینت بررسی معماری قلعه الموت قزوین
پاورپوینت بررسی معماری زیباترین کاخهای ریاست جمهوری جهان
پاورپوینت بررسی معماری آرامگاه چلبی‌اوغلو سلطانیه
پاورپوینت بررسی معماری معبد چغازنبیل شوش ، زیگورات دوراونتاش
پاورپوینت بررسی معماری تخت سلیمان در جنوب آذربایجان غربی
پاورپوینت بررسی معماری آرامگاه کوروش بزرگ
دانلود,پاورپوینت بررسی کاخ گلستان بهمراه وورد و پلان ,pptx
پاورپوینت بررسی معماری دروازه ارگ سمنان
پاورپوینت بررسی معماری قلعه سلاسل شوشتر
پاورپوینت بررسی معماری کاخ اسماعیلیه در باکو آذربایجان
پاورپوینت بررسی معماری کاخ آیینه خانه اصفهان
برج رادکان کردکوی
پاورپوینت بررسی موزه خط و کتابت میرعماد
پاورپوینت بررسی تحلیل خانه باغ چهار برج توس
کاخ سردار ماکو ، کاخ باغچه‌جوق ، پاورپوینت بررسی معماری
ارگ بم کرمان بهمراه نقشه ها و تصاویر ، پاورپوینت بررسی معماری
پاورپوینت بررسی معماری قلعه سلاسل در شوشتر
دانلود,پاورپوینت بررسی مجموعه تاریخی فرح آباد ساری,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد