خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری کاخ ایشاک پاشا در منطقه دوغوبیازیت در استان آگری در شرق ترکیه

تاریخ ایجاد 24/07/1399 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 25 اسلاید   قیمت: 12000 تومان     تعدادمشاهده  10


پاورپوینت بررسی معماری کاخ ایشاک پاشا در منطقه دوغوبیازیت در استان آگری در شرق ترکیه

کاخ ایشاک پاشا (به ترکی: İshak Paşa Sarayı) یک کاخ و مجموعه اداری نیمه ویران است که در منطقه دوغوبیازیت در استان آگری در شرق ترکیه واقع شده است.
کاخ ایشاک پاشا کاخی مربوط به دوره عثمانی است که ساخت آن در سال 1685 توسط کولاک عبدی پاشا از سیلدیروگلاری ، بیگ استان بیازیت آغاز شد. ساخت و ساز توسط hakshahak پاشا ، كه قرار بود نام خود را به كاخ بدهد ، ادامه یافت و از سال 1790 تا 179 به پاشای Çıldır تبدیل شد. طبق كتیبه ای كه بر روی درب آن نصب شده بود
کاخ hakshak Paşa بیشتر از اینکه یک کاخ باشد یک مجموعه پیچیده است. این مشهورترین کاخ ساخته شده در چند دهه اندکی پس از کاخ Topkapı در استانبول است.
این کاخ ، که بر روی تپه ای در حاشیه کوه در 5 کیلومتری شرق منطقه دوغوبیازیت ساخته شده است ، آخرین سازه بزرگ بنای یادبود امپراتوری عثمانی در "Lale Devri" (دوره لاله) است. این یکی از برجسته ترین و باشکوه ترین نمونه های معماری قرن 18 عثمانی است و از نظر تاریخ هنر بسیار ارزشمند است. با توجه به بالای کتیبه درب در قسمت حرم ، آن در سال 1784 ساخته شده است (طبق تقویم اسلامی 1199 ه. ق.).

همانطور که پایه در دامنه دره قرار گرفته ، سنگلاخ و سخت است. علیرغم این واقعیت که در مرکز شهر قدیمی بیازت قرار دارد ، سه ضلع آن (شمال ، غرب ، جنوب) شیب دار و شیب دار است. یک منطقه مسطح مناسب فقط در شرق وجود دارد. ورودی کاخ در آن طرف است. همچنین باریک ترین نمای آن است.
از آنجایی که کاخ در عصری ساخته شده است که قلعه ها دیگر از کار نمی افتند و سلاح های آتش نشین توسعه یافته و به طور گسترده در دسترس هستند ، دفاع آن در برابر تپه های شرق ضعیف است. دروازه اصلی آن ضعیف ترین نقطه از این نظر است. ساختار دروازه اصلی تفاوتی با آن کاخ هایی که در کاخ های ساخته شده در استانبول و سایر نقاط آناتولی دیده می شود ندارد و دارای سنگ کاری و حکاکی زیبا است.

امروزه نمونه های بسیار کمی از قصرهای تاریخی ترکیه که هنوز باقی مانده اند ، داریم. یکی از اینها کاخ İshak Paşa و مجموعه آن است.


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری , کاخ ایشاک پاشا ,منطقه دوغوبیازیت ,استان آگری در شرق ترکیه ,پاورپوینت کاخ ایشاک پاشا ,کاخ ایشاک پاشا , İshak Paşa Sarayı ,کاخ و مجموعه اداری ,منطقه دوغوبیازیت ,استان آگری در شرق ترکیه ,کاخ ایشاک پاشا ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری قلعه بیتوف Bítov شمال غربی Znojmo ، جمهوری چک
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری قصر خورشید ،معماری کلات نادری
پاورپوینت بررسی معماری بقعه و آرامگاه شاه نعمت‌الله‌ولی در استان کرمان
پاورپوینت بررسی معماری چیچن ایتزا شهر مایا ها در شبه جزیره یوکاتان
پاورپوینت بررسی معماری آرامگاه چلبی‌اوغلو سلطانیه
پاورپوینت بررسی معماری معبد چغازنبیل شوش ، زیگورات دوراونتاش
پاورپوینت بررسی موزه بانک ملی
پاورپوینت بررسی موزه خط و کتابت میرعماد
کاخ سردار ماکو ، کاخ باغچه‌جوق ، پاورپوینت بررسی معماری
ارگ بم کرمان بهمراه نقشه ها و تصاویر ، پاورپوینت بررسی معماری
پاورپوینت بررسی معماری مصر باستان
پاورپوینت بررسی معماری قلعه فلک افلاک،معماری دژ سپهر سپهران لرستان
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری کاخ سردار ماکو ، کاخ باغچه جوق
پاورپوینت بررسی ارگ حكومتی سه كوه سيستان ، قلعه سه کوهه در سیستان و بلوچستان
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری عمارت هشت بهشت
دانلود پاورپوینت بررسی معماری قصرالحمرا - دژسرخ رنگ
پاورپوینت بررسی معماری کاخ هشت بهشت
دانلود ,معماری قلعه رودخان,فومن, عکس-پاورپوینت
دانلود کاخ چهلستون اصفهان,پاورپوینت
دانلود معماری کاخ هشت بهشت (تحقیق معماری ایرانی اسلامی),پاورپوینت

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد