خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - در غیر این صورت جهت تهیه پروژه و نقشه با فهرست مندرج و مبلغ ذکر شده را از طريق دستگاه هاي خودپرداز یا سایتهای بانکی به شماره کارت بانک ملی  6037-9971-8264-1424 به نام صالحی پرداخت و عنوان فایل ، ايميل و مبلغ پرداختی خود را به همراه  09128380245  با پيامک ارسال نماييد . در این روش كليه فایل ها و نقشه های مورد نظر سريعا به ايميلتان ارسال میشود و ارسال آن از طريق پيامك به شما اعلام خواهد شد. ساعت کاری و پاسخگويی تلفنی يکسره از 9 صبح الی 17 بعد الظهر و جوابگويی پيامکی و تلگرام و واتس آپ از 9 تا 24 شب-.حتی ایام تعطیل با تشکر از اعتماد شما

   

 


بنر سمت جپ
 

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی خصوصيات معماري شهرسازی بافت سنتي شهر گرگان

تاریخ ایجاد 17/08/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 35 اسلاید   قیمت: 8500 تومان     تعدادمشاهده  23


پاورپوینت بررسی خصوصيات معماري شهرسازی بافت سنتي شهر گرگان
 
بخشی از مطلب
بر اساس تحقيقات بعمل آمده در سال 1310، شهر گرگان داراي تمدن 6000 ساله است. بطور كلي ناحيه دشت گرگان و پيرامون آن در گذشته دور، ضميمه خراسان بوده است و در كتيبه‌هاي داريوش بنام ((پرنو)) از آن ياد شده است. گويند اسكندر پس از پيروزي بر داريوش سوم اين ناحيه را متصرف شد و پس از اسكندر منطقه بدست سلوكيان افتاد. در عهد ساساني هجوم مكرر مهاجمان موجب ساختن ديواري كه آنرا سد اسكندر ناميدند، شد و هم اكنون تركمنان آن را قزل‌آلان يا سدارسلان مي‌نامند.
استراباد يكي از شهرهاي مهم سرزمين گرگان و گويا كرسي هخامنشيان بوده است و اعتبار و رونق آن پس از قتل عام و ويراني مغول و تيمور كم شده است. در زمان حمله اعراب به ايران تنها بخشي كه توانست مدت زيادي در مقابل اعراب مقاومت كند، گرگان بود تا اينكه سال 115 تا 125 هجري اعراب موفق به فتح طبرستان و گرگان شده و شهر گرگان را ويران كردند. اين شهر در سالهاي آخر دوران صفويه چندين بار مورد هجوم و غارت طوايف مختلف واقع شدو قسمتي ازآن تخريب شد.
جهت جلوگيري از حمله ازبكان قلعه‌اي بنام مبارك‌آباد ساخته شد كه بعدها بنام آق‌قلعه و سپس به پهلوي ‌دژ و مجددا به آق‌قلعه موسوم شد. طايفه قاجار كه در سال 1010 توسط شاه عباس به خراسان و گرگان كوچ داده شده بودند، در سال 1140 اطراف قلعه مبارك‌آباد را ترك كرده و به شهر فعلي گرگان آمدند و از آن تاريخ به بعد شهر فعلي گرگان توسعه يافت (سال1310) و شهر از رشد قابل توجهي برخوردار شد كه آن‌را مي‌توان نتيجه امنيت منطقه و تمركزگرايي در اين دوره دانست.
از سال 1320 به بعد عده بيشتري از شهرستان‌هاي ايران به اين سرزمين آمدند كه اغلب از شرق ايران مانند كاشمري‌ها، طرودي‌ها، سيستاني‌هاو سبزواري‌ها بودند. در دهه‌هاي اخير رشد شهر بيشتر به دلايل عام گسترش شهرنشيني در ايران و مشخصاً در گرگان بدليل رونق كشاورزي و محصولات صنعتي در دشت و ارائه خدمات و صنايع وابسته به كشاورزي در آن نيز احداث راه‌هاي مناسب كشوري و منطقه‌اي صورت گرفته است. اين گسترش به حدي بوده است كه شهر گرگان در حال حاضر از نظر جمعيتي اولين شهر بزرگ استان گلستان محسوب می شود.
بافت قديم گرگان :
آنچه را كه بافت قديم گرگان مي‌ناميم بازماندة بخشي از يك شهر و عناصر آن و فضاهاي شهري همچون مساجد، آب‌انبارها، قناتها، معابر و واحدهاي مسكوني يك يا چند طبقه و ... مي‌باشد كه در نتيجه گسترش استرآباد قديم به وجود آمده است. مي‌دانيم كه گرگان قديم در مجاورت شهر گنبدكاووس فعلي واقع بود بر اثر آسيب‌هاي فراوان همچون قتل عام و زلزله ويرانگري‌هاي مهاجمين كه بزرگترين آن ساكنين آن به استر آباد مهاجرت نمودند و موجب آبادي مغول در قرن هفتم بود رو به ويراني نهاد. عمده شدند.
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
خصوصيات معماري شهرسازی , بافت سنتي شهر گرگان ,پاورپوینت بررسی ,بافت قديم گرگان ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری پیش از پارسی
پاورپوینت بررسی معماری آتشکده های ایران

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد