خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,پاورپوینت بررسی آثار معماری حسن فتحی,pptx

تاریخ ایجاد 21/09/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 22   قیمت: 7800 تومان     تعدادمشاهده  6


دانلود,پاورپوینت بررسی آثار معماری حسن فتحی,pptx
 
 
 مطلب مفید 
 
حسن بن احمد فتحی (۲۳ مارس ۱۹۰۰–۳۰ نوامبر ۱۹۸۹) مهندس معماری مصری بود که در کاهگل‌سازی و خانه‌سازی برای مستمندان سرآمد بود. از دانشکدهٔ هندسهٔ دانشگاه قاهره فارغ‌التحصیل شد. استاد دانشکدهٔ هنرهای زیبا و دانشگاه الازهر انتخاب شد. کارشناس و رایزن وزارت نقشه‌برداری در پادشاهی عمان، رایزن اسکان سازمان ملل متحد از سمت‌های اوست. جایزهٔ تقدیری دولت در هنر، جایزه بهترین مهندس جهان و جایزه آقاخان را نیز گرفت. بنای مستمندان (عمارة الفقراء) اثر برجستهٔ اوست. کتابخانهٔ شخصی او به دانشگاه آمریکایی قاهره رسید.[۱]
 
در دانشگاه قاهره آغاز به کار کرد و رئیس مدرسه معماری دانشگاه این شهر بود. همواره تلاش می‌کرد تا شیوه ساختمان‌سازی سنتی فراموش شده را به ویژه در مناطق روستایی مصر، که مراحل اولیه توسعه را طی می‌کردند، به روش بازسازی مجدداً احیا کند.وی کاربری روش‌های پرهزینه وارداتی را صرفاً هنگامی به کار می‌برد که از راه حل‌های شیوه‌های سنتی ثمربخش‌تر می‌نمود. از این رو الگویی ارائه داد که در سطح جهانی مورد قبول قرار گرفت.
 
یکی از مشهورترین کارهای او روستای قرنه جدید در نزدیک اُقصُر است که تماماً از خشت خام ساخته شده‌است. حسن فتحی مسئول تهیه طرحی جهت جابجایی روستای قُرنه از طرف اداره باستان‌شناسی قاهره می‌شود. در این جابجایی فتحی از شیوه‌های قدیمی ساخت و ساز بهره گرفت. 
 
 
 
 
 
پاورپوینت بررسی آثار معماری حسن فتحی که پاورپوینتی با ۲۲ اسلاید که به بررسی آثار معماری حسن فتحی پرداخته است. یکی از پروژه هایی که برای درس مبانی نظری معماری مورد نیاز است بررسی سبک معماری معماران معروف دنیاست. در ادامه به معرفی کامل این پاورپوینت معماری می پردازیم.
 
 
معماري مردمی (آثار معماری حسن فتحی)
 
معماري مردمي: ساختن ساده ترين بناها نيز نياز به تصميم گيري هايي دارد كه گاهي با معيارهاي سنتي و گاهي با اگاهي شخص سازنده از روش درست انجام كار  طبق عرف جامعه اش، از پيش تعيين شده اند و بر اين مبنا رشد انجام شده توسط مردم است و ان را مردمي يا توده اي مي ناميم . عماري مردمي معماري طبيعي مردم در يك محدوده است. اگر اين مردم به جاي ديگري كوچ كنند، حتي اگر شرايط اقليمي جديد با ويژگيهاي معماري آن در تعارض باشد، عموما معماري خود را به آنجا ميبرند، اما مدتي طول ميكشد كه فرم اصلي انها با شرايط جديد انطباق يابد. معماري مردمي موضوعي مردمي دارد و اغلب منحصرا در شكاف يك دره و يا در چند كيلومتر مربع از سطح يك زمين همواره رشد مي كند.
پاورپوینت بررسی معماری مردمی حسن فتحی
 
تجمع روستاها در بافت هاي تركيبي بزرگتر كه منجر به پيدايش شهرهاي كوچك ميشود نيزهاي معماري جديد را ايجاد مي كند كه معماري مردمي از براوردن تمامي انها برنمي ايد. معماري مردمي طرحي است كه توسط مردم و براي مردمي كه بافت يك اجتماع را تشكيل مي‌دهند به وجود مي ايد.مهندس حسن فتحي از شخصيتهاي اوانگارد مباحث (معماري مردمي، معماري مردم گرا،‌ معماري بومي ) كه در ادامه با اثار و نظرات وي بيشتر آشنا ميشويم از نظر من نوقطه اوجي در مقابله با  globalism و استعمارگري هاي ناشي از غلط به اجرا در اوردن اين ساست است.
پاورپوینت بررسی معماری مردمی حسن فتحی
 
وي در كتاب خود به نام ساختمان سازي با مردم در يكي از فصلها به نام پايداري از هويت روستا موارد ذكر شده را با مثالي از معماري مردمي چنين بيان مي كند، در گذشته هرگاه فردي مي خواست خانه اي بسازد، در يكي از پيچيده ترين و طولاني ترين تصميم گيري هاي زندگي خود، از نخستين بحث در اين باره در خانواده گرفته تا روزي كه آخرين كارگر خانه را ترك مي كرد، مالك با سازندگان همكاري داشت، نه الزاما با دستهايش بلكه با پيشنهادها، پافشاري ها و نپذيرفتن هايش و از طريق تماس دائم با انها، مسئوليت شكل نهايت خانه را بر عهده مي گرفت.
 
اين توجه مداوم مالك يا كارفرما به خانه اش تا بي نهايت ادامه ميافت، زيرا طبق يك خرافه كهن مالك هنگامي ميمرد كه خانه اش كاملا به پايان رسيده باشد. از اين زو سرپرست محطاط خانواده همواره با افزودن چيزي به خانه خويش و تغيير شكل آن وقفه اي عمدي براي نهادن آخرين سنگ به وجود اورد و از اين راه به زندگي خود ادامه مي داد.
آثار موفق حسن فتحی پاورپوینت بررسی معماری مردمی حسن فتحی
 
برخي از موفق ترين ساختمان هايي كه در اين قرن ساخته ه ان خانه هاي سفارشي بوده اند. ويژگي هاي طراحي چنين خانه هايي رابطه نزديك بين كارفرما و طراح است   eaton 1969 بعلاوه سرمايه گذار ساختمان يعني فرد يا گروهي كه مخارج بنا را پرداخت مي كند و بهره بردار، سي كه در ساختمان ساكن خواهد شد يكي هستند. موي در معماري داخلي، معماري و منظر كه ما امروز آنها را شكست در معماري به حساب مي اوريم، در شرايطي طراحي شده اند كه يك خلا اجتماعي و اداري بين استفاده كننده بنا و طراح وجود داشته است.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,پاورپوینت بررسی آثار معماری حسن فتحی,pptx , , , مطلب مفید , ,حسن بن احمد فتحی (۲۳ مارس ۱۹۰۰–۳۰ نوامبر ۱۹۸۹) مهندس معماری مصری بود که در کاهگل‌سازی و خانه‌سازی برای مستمندان سرآمد بود. از دانشکدهٔ هندسهٔ دانشگاه قاهره فارغ‌التحصیل شد. استاد دانشکدهٔ هنرهای زیبا و دانشگاه الازهر انتخاب شد. کار,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت بررسی معرفی ۱۰ معمار بزرگ ایران و جهان ,pptx
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار تادائو آندو و نقش ذن در معماری تادائو آندو
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار کریستین دپورتز آمپاک معمار فرانسوی
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار رافائل مونئو معمار اسپانیایی
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار و اندیشه های ریچارد مایر
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار هانس هولین
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار لوییس باراگان
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار جیمز استیرلینگ
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار آی ام پی ، یو مینگ پی
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار کوین ایمون روشه
پاورپوینت بررسی بیوگرافی و تحلیل آثار فيليپ جانسون
دانلود,پاورپوینت بررسی بیوگرافی زاها حدید ,pptx
دانلود,وورد بررسی نورمن فوستر و اثر هرم صلح ,word
دانلود,پاورپوینت بررسی زندگینامه و تفکرات رابرت ونچوری,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی بیوگرافی والترگروپیوس ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی بیوگرافی سانتیاگوکالاتراوا ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی مبانی فکری کریستین نوربرگ شولتز ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی بیوگرافی و مبانی فکری ریچارد میر,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی سانتیاگو کالاتراوا (زندگی نامه و مشخصه معماری,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی بیوگرافی ریچاردراجرز ,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد