خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - در غیر این صورت جهت تهیه پروژه و نقشه با فهرست مندرج و مبلغ ذکر شده (بالای5000 تومان) را از طريق دستگاه هاي خودپرداز یا سایتهای بانکی به شماره کارت بانک ملی  6037-9971-8264-1424 به نام صالحی پرداخت و عنوان فایل ، ايميل و مبلغ پرداختی خود را به همراه  09128380245  با پيامک ارسال نماييد . در این روش كليه فایل ها و نقشه های مورد نظر سريعا به ايميلتان ارسال میشود و ارسال آن از طريق پيامك به شما اعلام خواهد شد. ساعت کاری و پاسخگويی تلفنی يکسره از 9 صبح الی 17 بعد الظهر و جوابگويی پيامکی و تلگرام و واتس آپ از 9 تا 24 شب-.حتی ایام تعطیل با تشکر از اعتماد شما

   

 


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

تلگرام-پيامک


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: مطالعات طراحی دهکده ی قرآن

تاریخ ایجاد 12/10/1393 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 217 برگ ورد ارسال توسط ایمیل   قیمت: 60000 تومان     تعدادمشاهده  4


 

 
سرفصلهای کلی عبارتند از
 
 
مطالعات طراحی دهکده ی قرآن
مطالعات پایه
بیان مسئله
اهداف طراحی
ضرورت موضوع
فصل اول
شناخت موضوع
فصل دوم
مبانی نظری طراحی
فصل سوم
ضوابط و استانداردها
فصل چهارم
برنامه فیزیکی و ریز فضاها
فصل پنجم 
اقلیم و محل قرارگیری 
فصل ششم
نمونه های موردی و تطبیقی
موزه ی هنر های اسلامی مالزی
 بیت القرآن بحرین ، منامه
موزه هنرهای اسلامی قطر
 موزه قرآن ایران ،تهران
فصل هفتم
ایده و کانسبت
فصل هشتم
سازه و تاسیسات
منابع و ماخذ
 
 
 
پیشگفتار
 
 
امام رضا (ع) فرمودند :
علوم را یاد بگیرید و آنچه را یادگرفتید ، به دیگران انتقال دهید تا این فرهنگ خوب که خدا برای سعادت بشر قرار داده است، منتشر شود.
قرآن می خواهد به ما خبر از حقیقت معنا بدهد ، خبر از راز دیدن واقعیت و ملکوت اعلی
در اینجا دیدن ، اشاره ایست به دریافتن حقیقت و روح هستی و زندگی.
پروردگار ما کسی است که هم خلق کرده و هم تربیت
به راستی، اگر او که همه وجود به او معنا یافته، هدایتگری و روشنگری نمود، روزگار این بشر، چگونه سپری می گشت ؟!
اگر قرآن نازل نمی شد، وضعیت و سرنوشت بشر به گونه دیگری بود و حال ، که این کتاب مقدس  نازل گشته است، سرنوشت  انسان ها، به گونه دیگری است . نکته حائز اهمیت ، در شروع شناخت حقیقت هستی در کلام قرآن ، با واژه " اقرأ "، می باشد. و این پیامی عظیم و شگرف است . در آن ، اولین واژگان، از خواندن، یاد می کند . اشاره ای که بطور ضمنی ، علم و آگاهی ، کتاب ، بینش و تفکر را به همراه دارد.
قرآن، همواره از ما می خواهد ، که " ای انسان ، با عقل و تفکر ، بیا و خدا را بشناس ، و با عقل بفهم ، چراکه؛ خداوند، وحی را فرستاده تا به کمک آن و به کارگیری و تفکر و نعمت عقل ، مسائل را بهتر بفهمیم .
قرآن ، ادامه می دهد : " الذی علم بالقلم " ، تاکید مضاعفی بر آموزش و پرورش با قلم و مضامین همراه آن ، اشاره گردید . و باز ادامه می دهد : " علم الانسان ما لم یعلم " ، خداوند به انسان آنی را می آموزد، که بشر نمی داند.
البته ، این آیات بقدری شگرف و عمیق می باشند ، که توان عاجز ما و این مجال ، یارای تعمق بیشتر در مفاهیم را ، ندارد. اما، آنچه  از بررسی  این آیات مهم می نماید؛ پرداختن به علم و پراکندن آن و تفکر و تشویق به آگاهی و خواندن و دانستن می باشد. و از اینجاست که پیامبر عظیم الشأن اسلام ، می فرماید :
فرق بین عالم و عابد ، مانند تفاوت خورشید با ستاره است .
قرآن کتابی است ، که هر چه دانش بشری پیش رود ، آیات این کتاب واضح تر و شفاف تر می گردد. در عقب مانده ترین جامعه و سنگ دل ترین جوامع و در میان بی سوادی و جهالت ، قرآن ، از قلم ، تعلیم و تربیت صحبت می کند. اما چگونه تربیتی و چگونه علمی مدنظر قرآن است ؟


کلمات کلیدی مرتبط:
رساله دهکده ی قرآن,مطالعات,پروژه دهکده ی قرآن,پروپوزال دهکده ی قرآن ,رساله , ppt ,pptx ,doc,iran پایان نامه,پایان نامه دهکده ی قرآن,پلان,پاورپوینت,دانلود رایگان,طراحی دهکده ی قرآن , مقاله ,ويژگيهاي, اصول, تاریخچه, مبانی دهکده ی قرآن,نمونه موردی,دانلود رساله ,پایان نامه معماری ,دانلود رساله پایان نا,
مقالات مرتبط در این دسته
مطالعات طراحی نیروگاه بادی
مطالعات طراحی مجموعه تالار شهر و شورای شهر با رویکرد معماری پایدار
مطالعات طراحی موزه مردم شناسی با رویکرد معماری پایدار
دانلود پاورپوینت الگوبرداری در معماری ( پارادایم در معماری )در 75 اسلاید
مطالعات طراحی خانه بازی کودک با رویکرد تعاملات اجتماعی کودکان
مطالعات طراحی مجتمع ورزشی بانوان و کودکان
مطالعات طراحی مجموعه مسکونی با رویکرد معماری اکولوژیکی
مطالعات طراحی دهکده سالمندان التزام بر معماری پایدار
مطالعات طراحی مجتمع آموزشی توانبخشی کودکان معلول
مطالعات طراحی مجتمع مسکونی پایدار(مسکن ارزان با رویکرد مصرف بهینه انرژی)
مطالعات طراحی خانه هنر و فرهنگ با رویکرد بازیابی هویت فرهنگی
مطالعات طراحی خانه مد و لباس با رویکرد باز زنده سازی پوشش اصیل اقوام ایرانی
مطالعات طراحی پارک ستاره شناسی و نجوم ایران
مطالعات طراحی مجتمع تجاری-اداری در منطقه 22 با رویکرد معماری پایدار
دانلود پروژه طراحی سقاخانه
مطالعات طراحی آرامستان
مطالعات طراحی موزه هنرهای مفهومی - کانسپچوال آرت Conceptual Art
مطالعات طراحی موزه سفال و سفالینه ایران
مطالعات طراحی موزه سفال و سفالینه ایران
مطالعات طراحی مرکز و خانه معرق ایران

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد