خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: مطالعات طراحي معماري، مجتمع توريستي،اقامتي اصفهان

تاریخ ایجاد 17/03/1396 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 53 برگ ورد   قیمت: 6000 تومان   حجم فایل: 1200 kb  تعدادمشاهده  24


مطالعات طراحي معماري، مجتمع توريستي،اقامتي اصفهان
 
فهرست مطالب
چكيده
1-مقدمه
2- بیان مسئله
3- ضرورت انجام تحقیق
4- اهداف تحقیق
5- فرضیه ها یا سوال ها
6- روش گردآوری اطلاعات
6-1- مطالعات کتابخانه ای
6-2- اینترنت
7- ماهیت و فلسفه گردشگری
8- اهمیت گردشگری
9- اهداف گردشگری
10- سابقه توریسم در ایران
11-انواع جهانگردی با توجه به انگیزه
11-1- آثار جهانگردی
11-1-1-آثار مثبت
    11-1-1-1- آثار اقتصادی
11-1-1- 2- تاثیر جهانگردی بر اشتغال
11-1-1- 3-تاثیر جهانگردی بر سیاست
11-1-1- 4-آثار فرهنگی و اجتماعی
11-1-1- 5-آثار زیست محیطی
11-1-1- 6-آثار روحی - روانی
11-1-1- 7-دیگر آثار مثبت جهانگردی
11-1-2- آثار منفی
11-1-2-1-آثار سوء زیست محیطی
11-1-2-2-آثار سوء فرهنگی - اجتماعی
11-1-2-3-آثار سوء اقتصادی
12- دلایل انتخاب مکان طراحی
13- شکل گیری پروژه و توصیف طرح
13-1- فضاهای بسته
13-2- فضاهای نیمه باز
13-3- فضای باز
14-نتيجه گيري
تشکر و قدردانی
مراجع
 
فهرست اشکال
شکل 1- طرح معماری مجتمع توریستی-اقامتی
شکل 2- طرح معماری مجتمع توریستی-اقامتی
شکل 3- طرح معماری مجتمع توریستی-اقامتی
شکل 4- طرح معماری مجتمع توریستی-اقامتی
شکل 5- طرح معماری مجتمع توریستی-اقامتی
شکل 6- طرح معماری مجتمع توریستی-اقامتی
شکل 7- نقشه سایت پلان (مقیاس 1000 : 1)
شکل 8- نقشه طبقه زیر همکف (مقیاس 500 : 1)
شکل 9- نقشه طبقه همکف (مقیاس 500 : 1)
شکل 10- نقشه طبقه اول (مقیاس 500 : 1)
شکل 11- نقشه طبقه دوم (مقیاس 500 : 1)
شکل 12- نقشه طبقه سوم (مقیاس 500 : 1)
شکل 13- نقشه طبقه چهارم (مقیاس 500 : 1)
 
 
 
 
 
 
 
چكيده
شايد به ندرت بتوان هنري يافت كه به اندازه معماري با زندگي مردم پيوند داشته باشد. عوامل و پديده هاي مختلفي وجود دارند كه در شكل دهي فضاهاي معماري نقش دارد. فرهنگ يكي از عوامل مهم در چگونگي شكل گيري فضاهاي معماري به شمار مي آيد. گاهي برخي فرهنگ را حتي مهمتر از اقليم عامل درجه اول برمي شمارند. فرهنگ را در يك تعريف بسيار كلي مي توان مجموعه اي از اعتقادات ، باورها ، سنت ها و الگوهاي رفتاري و نيز دانش ، اطلاعات و ادبيات مكتوب و شفاهي يك جامعه دانست و آن را از تمدن كه در اين تعريف مجموعه اي از دستاوردهاي جامعه است متفاوت است. هر جامعه اي داراي فرهنگ خاص خود است كه شالوده معماري آن جامعه را پايه گذاري مي كند و معماري آن جامعه تصويرعيني آن فرهنگ مي باشد. در حقيقت معماري وسيله واقعي سنجش فرهنگ يك ملت بوده و هست . فرهنگ هر جامعه پاسخگوي چگونگي شكل گيري فضاهاست.
واژه های کلیدی: اکوتوریسم، تاسیسات اقامتی جهانگردی، توریسم، جهانگرد، جهانگردی
 
1-    مقدمه
انسانها در جهان بزرگی زندگی می کنند، جهانی که در عین عظمت و بزرگی و به کمک وسائل ارتباط جمعی روز به روز کوچکتر می شود. عصر کنونی عصر ارتباطات است. ارتباط باعث تبادل فرهنگ ها می شود. تاریخ به ما نشان داده است که هر جامعه ای برای بقای خود باید به اطراف، به سرزمین های فراتر از مرزهای خود نظر کند جهانگردی و سفر پاسخی برای انگیزه هاست. سفر در ژرف ترین رگه های وجودی بشر جزء بنیادی ترین نیازهای او محسوب می شود. جهانگردی نوعی مسافرت برای سرگرمی، کنجکاوی، رهایی از خستگی زندگی روزمره، کسب دانش، تهیه اطلاعات و اخبار، گفتگو و رد و بدل کردن نظرات، تفریح و گذراندن اوقات فراغت و ... می باشد. همچنین بهترین شیوه آشنایی فرهنگ های اجتماعی، اقتصادی، مذهبی و سیاسی متفاوت با یکدیگر است و موجب می شود افراد مختلف از کشورهای مختلفی با یکدیگر برخورد اجتماعی داشته، با هم تماس برقرار کنند.
    حرکت، سفر و انگیزه، شناخت پدیده های ناشناخته، شوق دیدار، طبیعت های گوناگون، دیدنی های تاریخی، مناظر چشم نواز و سرزمین های متفاوت در نهاد انسان نهفته است. دور شدن از زندگی روزمره و بهره مندی از موقعیتی شوق انگیز، منشاء تحول در وجود انسان است. دیدار از جوامعی با فرهنگ متفاوت و مردمی که به شیوه ای دیگر زندگی می کنند و موقعیت زیست و زندگی جالب، متفاوت و در خور توجهی دارند، انسان را به تفکر درباره خلقت وامی دارد. کشور ما اگر چه سزمین واحدی است، اما یکی از نقاطی است که تنوع فرهنگی، آداب و رسوم، تفاوت های طبیعی و سرزمینی آنرا به جهانی برای دیدن مبدل ساخته است(کفعمی و کوشا، 1379).
    صنعت جهانگردی همواره یکی از مهمترین عواملی بوده است که فرهنگ ها و تمدن های متفاوت را به یکدیگر پیوند داده است.
    سرزمین ایران، سرزمین افسانه های هزار و یک شب، سرزمین اسطوره ها و تصاویر


کلمات کلیدی مرتبط:
مطالعات طراحي معماري، مجتمع توريستي،اقامتي اصفهان ,7- ماهیت و فلسفه گردشگری ,8- اهمیت گردشگری ,9- اهداف گردشگری ,10- سابقه توریسم در ایران ,11-انواع جهانگردی با توجه به انگیزه ,11-1- آثار جهانگردی ,11-1-1-آثار مثبت , 11-1-1-1- آثار اقتصادی ,11-1-1- 2- تاثیر جهانگردی بر اشتغال ,11-1-1- 3-تاثیر جهانگر,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد