خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
مجموعه ها و خانه های فرهنگی هنری و تخصصی
 
فهرست مطالب: مطالعات طراحی مرکز موسیقی فولکوریک با رویکرد معماری معناگرا

تاریخ ایجاد 27/02/1396 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 297 برگ ورد   قیمت: 55000 تومان     تعدادمشاهده  12


مطالعات طراحی مرکز موسیقی فولکوریک با رویکرد معماری معناگرا
 
 
 فهرست کلی مطالب
چکیده
مقدمه
تعاریف
فصل اول مطالعات پایه
بیان مسئله
اهداف
ضرورت
روش تحقیق
فصل دوم مبانی نظری
فصل سوم استانداردها و ضوابط
فصل چهارم برنامه فیزیکی و ریز فضاها
فصل پنجم اقلیم و موقعیت قرارگیری
فصل ششم طراحی سایت 
فصل هفتم تاثیر گذاری رویکرد به موضوع
فصل هشتم نمونه های موردی و تطبیقی
تحلیل نمونه های داخلی
تحلیل نمونه های موردی خارجی
فصل نهم ایده و کانسبت
حجم بنا
طراحی
فصل دهم سازه و تاسیسات
فصل یازدهم منابع و ماخذ  
 
 
بخشی از مطلب
موسیقی همواره در همه جوامع به عنوان هنر ناب تلقی و یکی از متعالی ترین و انتزاعی ترین و حتی مردمی ترین هنرها محسوب می شود. در بسیاری از کشورها موسیقی جزء موارد مورد توجه کشور است و سرمایه گذاری های ویژه ای برای آموزش و اجرای آن می شود که این امر منوط به درک مفهوم موسیقی و تاثیرات عمیق آن در جنبه های مختلف زندگی می شود. موسیقی کنونی ایران در دایره ای مسدود گرفتار آمده است تجربه های نوعی که در ابتدای انقلاب شکل گرفته بود رفته رفته به زردی گراییده و خزان بی رنگی افق آنرا پوشانید. اگرچه زمستان فرا نرسیده است؛ اما اگر این خزان به درازا کشیده شود، زمستان سرد و بی روحی آغاز خواهد شد و جوانه های انقلاب خواهد خشکید(لطفی، 1388)
یکی از راهکارهایی که در این زمینه ضروری به نظر می رسد و می تواند مد نظر موسیقی دانان، دولت و دیگر اقشار مردم قرار گیرد؛ ایجاد یک مرکز موسیقی است که تمامی فعالیت های مربوطه در آن انجام می شود. این مرکز محلی است برای گرد همایی موسیقی دانان، عوامل اجرایی و مردم برای رفع مشکلات و معضلات موجود و همچنین در این مرکز اجرا و آموزش موسیقی در اولویت قرار دارد. بنابراین طراحی و ساخت این مجموعه قدم اساسی در این راه به شمار می رود. بنابراین در این پروژه سعی برای تا مرکزی برای موسیقی خصوصأ شاخه فولکوریک(فرهنگ عامه) طراحی شود که در این راستا علاوه بر تبیین موسیقی فولکوریک تلاش می شود تا مصادیق اجرا شده در سراسر جهان مورد مطالعه و قوانین طراحی حاکم بر آن استخراج شود. این قوانین و همچنین ضوابط و استانداردهای خاص این مرکز در طراحی این مجموعه به کار گرفته می شود.
در دوران معاصر، با افزایش رو به رشد تکنولوژی و مصرف گرایی در جوامع در حال توسعه و توسعه یافته، یکی از مهم ترین چالش های پیش روی انسان، کمبود فضاهای فرهنگی هنری در شهر ها است. از این رو معماران، طراحان شهری و متفکران کشورهای توسعه یافته، دست به ساخت مراکز هنری موسیقی زده اند که علاوه بر تکیه بر تکنولوژی، با استفاده از آموزش عمومی تلاش برای آگاه کردن شهروندان نسبت به وظیفه¬ی آنان در برابر شرایط پیش رو، سعی دارند به شیوه های نوین به مبارزه با مشکلات بپردازند. معماران معناگرا که معماری را در کالبد آن نمی بینند بلکه آن را نمودی از معانی پر رمز و راز می دانند. در اینجا شی یا اثر هنری ابزاری است برای رساندن پیام های معنوی و معنایی. محققین این حوزه از دنیای فلسفه و دین شناسی و هنر بهره می گیرند.
و....


کلمات کلیدی مرتبط:
مطالعات طراحی ,مرکز موسیقی فولکوریک ,با رویکرد معماری معناگرا ,vshgi مرکز موسیقی فولکوریک ,رساله مرکز موسیقی فولکوریک ,معماری مرکز موسیقی فولکوریک ,طراحی مرکز موسیقی فولکوریک ,مرکز موسیقی فولکوریک ,فصل دوم مبانی نظری ,فصل سوم استانداردها و ضوابط ,فصل چهارم برنامه فیزیکی و ریز فضاها ,فصل پنجم ,
مقالات مرتبط در این دسته
مطالعات طراحی مرکز سماع و رقص های آیینی ایران
مطالعات طراحی فرهنگسرای خط و خوشنویسی با رویکرد تعاملات اجتماعی
مطالعات طراحی نمایشگاه و خانه لباس با رویکرد هنر اقوام ایران
مطالعات طراحی خانه و مرکز ملی زنان با رویکرد نقش زنان در فعاليتهاي اجتماعي – اقتصادي و ... در جامعه
مطالعات طراحی خانه موسیقی
مطالعات طراحی مرکزهنرهاي تجسمي با رویکرد معماری پایدار
مطالعات طراحی سالن موسيقي
مطالعات طراحی خانه موسیقی با رویکرد فرهنگ ایرانی اسلامی
مطالعات طراحی خانه‌ي هنرمندان با رویکرد معماری پایدار
مطالعات طراحی خانه ای نگهداری رشد و تربيت كودك با رویکرد تعاملات اجتماعی کودکان
مطالعات طراحی باشگاه نخبگان و مخترعین با رویکرد پایداری در ساختار
دانلود مطالعات طراحی مجموعه فرهنگی هنر با رویکرد ارتقا فرهنگ عمومي
مطالعات طراحی خانه موسیقی عباس‌آباد تهران با نگاه به موسیقی کلاسیک و روانشناسي محيط
مطالعات طراحی مجتمع فرهنگی -تفریحی
مطالعات طراحی تالار بزرگ شهر
مطالعات طراحی خانه كاريكاتور و انیمیشن ایران
مطالعات طراحی خانه نگارگري شيراز
مطالعات طراحی خانه آموزش و نمایش هنرمنبت كاری
مطالعات طراحی خانه معمار - مرکز آموزشی معماران
مطالعات طراحی کانون هنرهای تجسمی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد