خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
معماری/ پروژه های رو.ستا
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی رابطه شهر و روستا

تاریخ ایجاد 27/07/1399 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 24 اسلاید   قیمت: 5000 تومان     تعدادمشاهده  7


پاورپوینت بررسی رابطه شهر و روستا

علم جغرافیا به ماهیت همه جانبه نگری که دارد به بررسی روابط شهر و روستا از ابعاد مختلف تجاری ، اقتصادی ، فرهنگی ، اداری و سیاسی آن پرداخته و جغرافیدان می کوشد تا در فضاهای شهری وروستایی رابطه ای متعادل ، منطقی و مکمل داشته باشد و از این رهگذر ، اقتصادی سالم بر فضاهای شهری و روستایی حاکم گردد.

 

رفع مشکلات جوامع روستایی ، گسترش و بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی در فضاهای روستایی و شهرها ارتباطی تنگاتنگ با نوع رابطه شهر و روستا دارد . اگر رابطه حاکم بین شهر و روستا ، رابطه ای صحیح و منطقی باشد ، شهر از یک طرف به مرکزی برای خدمات و امکانات دهی برای روستاها مطرح شده واز سوی دیگر روستاها نیز در رابطه اقتصادی متعادل و متقابل ، نیاز مندی های شهرها رافراهم ساخته ، شهروروستا به صورت متقابل و تعاون اقتصادی و اجتماعی به حیات خود ادامه می دهند .

 

چنانچه رابطه حاکم ، رابطه ای ناصحیح و ناعادلانه باشد ، موجبات وابستگی شدید جوامع روستایی به شهرها را فراهم آورده و به جای احیای ماهیت کار کردی روستاها مبتنی بر تولید ، عرضه کالا و خدمات ، داشتن مازادتولید و نهایتا پویایی اقتصادی ، به ضعف ساختارهای اقتصادی و اجتماعی روستا ها منجر گشته و با مهاجرت روستایئان به سوی شهرها ، نوعی رابطه نامتعادل و ناهنجار در مناسبات شهرو روستا به وجود می آید که نتیجه این روند تفوق و استیلای شهر بر روستاهای تحت نفوذ ش می باشد که به استعمار روستاها توسط شهر ها می انجامد . باتوجه به اینکه زندگی شهر ها و روستاها کاملا به یکدیگر وابسته است واین دو ، مجموعه زیستی واحدی را تشکیل می دهند ، توسعه و ترقی و یا بروز مشکلات در هر یک بر دیگری اثر غیر قابل انکار می گذارد .

 

باتوجه به رابطه غیر مستقیم انکاری که بین شهر وروستا وجود دارد و هر یک از بخش های اقتصادی اعم از کشاورزی ، صنعت و خدمات برای انجام فعالیت های خود به یک سری عوامل تولید نیاز دارند که عوامل مورد نیاز برای تولید بخش کشاورزی عبارتند از : زمین ، نیروی کار و سرمایه که سرمایه شامل کود ، بذر ، سموم ، دفع آفات نباتی ، ابزار آلات کشاورزی و ... است که برای تامین این عوامل روستای خلق آباد ناگزیر است با شهر مشهد ارتباط داشته باشد آنها را تامین کند . به علاوه از طرف دیگر دارای مازاد محصولات کشاورزی می باشد که احتیاج به بازار مصرفی فراتر از بازار روستایی داشته و آن را نیز در شهر مشهد جستجو می کنیم در این اثر بر آنیم تا به بررسی رابطه شهر مشهد با روستای خلق آباد با تاکید بر بخش کشاورزی بپردازیم . و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
رابطه شهر و روستا ,پاورپوینت بررسی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی روستای بوجان ، لواسان کوچک
پاورپوینت بررسی روستای تجن گوکه از روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه
پاورپوینت بررسی روستای سنگ تجن از توابع مازندران
پاورپوینت بررسی برنامه ریزی روستایی
پاورپوینت بررسی روستای قهی در ورزنه و از توابع اصفهان
پاورپوینت بررسی روستای بیابانک در دهستان لاسگرد شهرستان سمنان
پاورپوینت بررسی روستا وردیج در دهستان سولقان بخش کن تهران
پاورپوینت بررسی روستای طلوت بخش بابل کنار از توابع شهرستان بابل ، مازندران
پاورپوینت بررسی الگوی معماری مسکن روستایی
پاورپوینت بررسی معماری روستای کندوان در بخش مركزي، دهستان سهند شهرستان اسكو
پاورپوینت بررسی معماری روستای گردشگری توریستی کندوان
پاورپوینت بررسی روستای گردشگری گره بان در کرمانشاه
پاورپوینت بررسی گسیختگی ساختمان‌های مصالح بنایی
پاورپوینت بررسی گونه های سازه ای خانه های روستایی ایران
پاورپوینت بررسی معماری روستای ابيانه
پاورپوینت بررسی روستای یوسف‌آباد صیرفی تهران
پاورپوینت بررسی روستای حصارگلستان در طرقبه بخش طرقبه شهرستان بینالود استان خراسان رضوی ایران
پاورپوینت بررسی روستای ابیانه
پاورپوینت بررسی روستای صمدیه نیشابور در فاصله ۳۰ کیلومتری ضلع جنوب نیشابور
پاورپوینت بررسی روستای گرگین

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد