خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
مقالات سبکها ، شیوه ها و دوره های معماری
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی سبک معماري مینیمالیسم و ساده گرا

تاریخ ایجاد 14/11/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 40 اسلاید   قیمت: 8500 تومان     تعدادمشاهده  5


پاورپوینت بررسی معماري مینیمالیسم و ساده گرا

مینیمالیسم از اوایل قرن بیستم و تقریبا در سال ۱۹۲۰ با معماری شروع شد . بعد از جنگ جهانی، مهندس و طراح معمار، لودویگ مایس ون در روهه ( Ludwig Mies van der Rohe) یکی از اولین افرادی بود که از قوانین مینیمالیسم در طراحی های خود استفاده کرد. علتی که طرح های معماری مینیمال به سرعت به معروفیت و محبوبیت رسید، استفاده طراحان از ابزار های مدرن مانند شیشه ، استیل و بتون در کارهایشان بود. در همین زمان بود که استاندارد سازی روش های ساخت و ساز شکل گرفت و در اجرای طراحی های موثر و ساخت ساختمان هایی با طرح مینیمال، کمک بسیاری کرد.
این شیوه تا اواسط قرن بیستم، توسط طراح و معمار باک مینیستر فولر buckminister fuller با طراحی گنبدی که به صورت یک شکل هندسی ساده است،ادامه یافت. این بنا همچنان به عنوان یک ساختمان مدرن در نظر گرفته می شود و همچنان پابرجاست.
سادگی، در نقاشی، طراحی داخلی، مد و موسیقی به صورت نقاشی های منیمال، موسیقی مینیمال، دانشکده آهنگسازی مینیمال و موارد دیگر نفوذ کرد و تا امروز نیز ادامه داشته است و درحال حاضر استفاده از طرح هایی با این سبک امری بسیار عادی است.
فرانک استلا Frank Stella نقاش برجسته در رابطه با نفوذ مینیمال در طرح ها می گوید:
“What you see is What you see ” آنچه می بینید همان چیزی است که می بینید.
هنر مینیمال به صورت ویژه ای در دهه ۱۹۶۰ در آمریکا رشد کرد. این هنر مشابه جنبش ( De Stijl ) ، روی نقاشان آن دوره برای بیان هنر انتزاعی، تاثیر گذاشت و آنها در طرح هایشان فقط از اشکال هندسی ابتدائی و بدون تزئینات و عناصر اضافه استفاده می کردند.
طبیعتا تمرکز بر روی سادگی به محصولات مصرفی نیز نفوذ کرد. دایتر رمز Dieter Rams از طراحی مینیمال در محصولات Braunاستفاده کرده است . IKEA شرکت سوئدی ارائه کننده ی مبلمان و اسباب منزل، نمونه دیگری از تاثیر مینیمالیسم بر محصولات مصرفی است . محصولات این شرکت بسیار ساده و برای همه افراد با سلایق مختلف طراحی شده است که به سادگی هم ساخته می شوند.
طراحی مینیمال در حوزه دیجیتال نیز نفوذ کرده است. اصول طراحی مینیمال به صورت بصری (Visual) و در طراحی وب نیزاستفاده می شود
-طراحان منیمالیست تاثیر گذار
افراد بسیاری وجود دارند که طراحی مینیمال انجام میدهند. اما در مینیمالیسم هم مانند هر حرکت یا جنبش دیگر، افرادی وجود دارند که به عنوان مهره های کلیدی در نظر گرفته می شوند که از بقیه با نفوذ تر و تاثیر گذار تر هستند . در طراحی مینمال هم دو طراح با نام های باکمینیستر فولرBuckminster Fuller و دایتر رمز Dieter Rams به عنوان دو مهره کلیدی و تاثیر گذار شناخته شده اند.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
معماري , مینیمالیسم و ساده گرا ,پاورپوینت بررسی ,مینیمالیسم گرا,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی سبک معماری مَنِریسم ، به ایتالیایی( Manierismo)
پاورپوینت بررسی سبک معماری ژاپن
پاورپوینت بررسی سبک معماری پارامتریک ، معماری قرن بیست و یکم
پاورپوینت بررسی سبک معماری های-تک ، High-Teck
پاورپوینت بررسی سبک رمانتيسم و تاثیرات آن بر معماري ايران
پاورپوینت بررسی معماری ساختار شکن ، معماری ساختار زدا
پاورپوینت بررسی سبک منیمالیست و ساده گرایی در معماری
پاورپوینت بررسی معماري سيال و معماري ديجيتال
پاورپوینت بررسی معماری سبك خراساني ، شیوه خراسانی در معماری ایران
پاورپوینت بررسی هنر و معماري قرن بيستم
پاورپوینت بررسی معماری دوره رنسانس
پاورپوینت بررسی معماری صخره‌ای و سنگی
پاورپوینت بررسی اثرات معماری غرب بر معماری ایران
پاورپوینت بررسی معماری سبک مدرن متاخر
پاورپوینت بررسی معماری سبک مدرن متعالی
پاورپوینت بررسی معماری سبک مدرن اولیه
پاورپوینت بررسی معماری پیش از تاریخ
پاورپوینت بررسی معماری روم باستان
پاورپوینت بررسی معماری بناهای تاریخی رومیان باستان
پاورپوینت بررسی هنر و معماری قرون وسطي

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد