خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
مقالات سبکها ، شیوه ها و دوره های معماری
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماري هاي تک , اصول فکري و طراحي هايتک

تاریخ ایجاد 25/12/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 109 اسلاید   قیمت: 7500 تومان   حجم فایل: 15 kb  تعدادمشاهده  21


پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماري هاي تک , اصول فکري و طراحي هايتک

بينش پوزيتيوسم
نمايش تکنولوژي
نمايش پروسه ساخت
شفاف نمودن , لايه لايه کردن و نمايش حرکت در ساختمان
نمايش ساختار و اجزا درون بنا در نماي ساختمان
استفاده از رنگهاي ساده و روشن
سازه و ساختار به عنوان تزئينات
استفاده از اجزاء کششي سبک
جدا کردن بخش هاي سرويس دهنده از بخش هاي سرويس شونده
طراحي بام به عنوان نماي پنجم ساختمان

هاي تک" سبکي است اينده نگرانه که به معناي تداوم ساختمان هاي اهن و شيشه سده ي نوزدهم اما با اتکا به فناوري هاي مدرن است. معماري "هاي تک"به دليل استفاده از ساختمان هاي لوله و داربست نيز طبقات معلق و متناوب ان و نماهاي خارجي کاملا مجزا يا شکسته شده اش چشم اندازي ارماني از مدرنيته ارائه ميدهد. منبع الهام "معماري مدرن" و "هاي تک " تکنولوژي ست.هردو اصول فکري نزديک بهم و لغات کليدي مشترکي دارند.عملکرد و کارائي/صنعت و ماشين/پيش ساختگي/استاندارد نمودن/ توجه به اينده/علم/رياضي و هندسه/تناسب و همگوني/منطق و خرد/هنر انتزاعي و سبک بين المللي از لغات کليدي مشترک در اين دو سبک معماري مي باشند.به طور خلاصه "هاي تک" نوعي معماري مشخصه جامعه ي ارتباطي است.از معماران معروف اين رويکرد مي توان از پيتر کوک/نورمن فاستر/مايکل هاپکينز/ نيکلاس گريمشاو و سانتياگو کالا تراوا نام برد.   
معماران اين سبک تکنولوژي را دستاورد بزرگ مدرنيته و مهم‌ترين عامل توسعه و پيشرفت در قرن بيستم مي‌دانند. از نظر آنها، عصاره و مشخصه هر عصر در معماري آن دوره شکل کالبدي يافته است. به عنوان نمونه، معابد يونان باستان با آن نظم و تناسبات کامل هندسي، تبلور ذهنيت کمال گراي يونانيان باستان است و بناهاي عظيم روم باستان، نمايش قدرت امپراتوري و حکومت سزارها مي‌باشد و بالاخره کليساهاي سر به فلک کشيده گوتيک نمايش دهنده قدرت کليسا و ذهنيت قرون وسطا است. به همين ترتيب، ساختمان‌هاي امروز مي بايد نمايش دهنده عصارة فکري و تکنيکي عصر حاضر يعني تکنولوژي باشد. نظريات و مباني معماري مدرن و هاي ـ تک در اصول، بسيار به يکديگر نزديک است و مي‌توان گفت که معماري‌هاي ـ تک فرزند خلف معماري مدرن است. ولي از نظر شکلي تفاوت‌هاي بين اين دو مکتب معماري مشاهده مي‌شود. به طور کلي مي‌توان بيان کرد که ‌آن سادگي و بي‌پيرايگي که در معماري مدرن وجود دارد در هاي ـ تک ملاحظه نمي‌شود و اگر معماران مدرن در طرح‌هاي خود ماشين را به نمايش مي‌گذارند، معماران هاي ـ تک داخل ماشيين و اجزاء آن را نشان مي‌دهند. ريچارد راجرز اين عقيده را چنين بيان مي‌کند:
ايده‌هايي که معماري مي‌کنيم، از خيلي لحاظ ريشه در باورهاي ما دارد و به اين ربط پيدا مي‌کند که ما ساختمان را مثل يک کتاب بخوانيم. براي اينکه ساختماني خوانا باشد، بايد جريان ساختن آن قابل روئيت باشد. اين شيوه‌اي است که ما معماري مي‌کنيم و احساس ما اين است که اين کار در گذشته هم انجام مي شده است اين موضوع اصلاً تازگي ندارد، کليساهاي عظيم گوتيک مثالي بسيار روشن است. زماني که آب از درون ناودان شرشر کنان تخليه مي‌شود، خيلي هيجان انگيز است. اين بسيار روشن و خيلي خوانا است. اين نوع معماري مورد علاقه من است. علم همه ما را به هيجان مي‌آورد. ما معماران عقيده داريم که قرن حاضر قرن علم است، فيلسوفان نيز همين عقيده را دارند. منظورم از علم خيلي کلي است. ما شاهد انقلابات شگفت آوري در علم بوده‌ايم و عقيده داريم که علم و تحقيق عملي ما را با اخنگ معماري بهتر آشنا مي‌کند و اين مورد علاقه ما است که مي‌توان به شکلي مفاهيم علمي را با تعبير شاعرانه‌اي طرح و تبيين کرد.
و......


کلمات کلیدی مرتبط:
معماري ,سبک هاي تک , اصول فکري سبک ,طراحي هايتک ,پاورپوینت ,بررسی و تحلیل ,بينش پوزيتيوسم ,نمايش تکنولوژي ,نمايش پروسه ساخت ,شفاف نمودن , لايه لايه کردن ,نمايش حرکت در ساختمان ,نمايش ساختار ,اجزا درون بنا ,نماي ساختمان ,استفاده از رنگهاي ساده و روشن ,سازه و ساختار به عنوان تزئينات ,استفاد,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری بیونیک
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری قاجار ، معماری قاجاریه
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری رنسانس
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری بروتالیسم
پاورپوینت بررسی و تحلیل سبک معماری هند
پاورپوینت بررسی معماري سيال و معماري ديجيتال
پاورپوینت بررسی هنر و معماري قرن بيستم
پاورپوینت بررسی معماری دوره رنسانس
پاورپوینت بررسی سبک معماری پهلوی
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری سبک مدرن
پاورپوینت بررسی معماری پرش کیهانی
پاورپوینت بررسی آشنایی با معماری اسلامی صفوی ، سبک اصفهانی
پاورپوینت بررسی و تحلیل مبانی نظری نورمن فاستر
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری عصر پهلوی
پاورپوینت سبک معماری پایدار ECOTEC
پاورپوینت سبک معماری دیکانستراکشن
پاورپوینت بررسی معماری خصوصيات هنر و معماري دورة قاجاريه
پاورپوینت بررسی سبکهای معماري دیکانستراکشن و فولدینگ
معماری قاجار ، تحلیل و بررسی معماری قاجاریه پاورپوینت
پاورپوینت بررسی معماري زمينه ساز و آغازگر سبک پست مدرن

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد