خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,وورد معماری کشور مصر,doc

تاریخ ایجاد 16/08/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 22   قیمت: 4800 تومان     تعدادمشاهده  35


دانلود,وورد معماری کشور مصر,doc
 
 
 مطلب مفید 
مِصر (به فارسی باستان: مودرایه 𐎸𐎢𐎭𐎼𐎠𐎹 (Mudrāya)[۲]) کشوری در شمال شرقی قاره آفریقا است و شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور است. مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار داشته و از غرب با لیبی، از جنوب با سودان و از سوی شبه جزیره سینا با اسرائیل و نوار غزه در فلسطین مرز زمینی دارد.
 
مصر پرجمعیت‌ترین کشور در خاورمیانه و بعد از نیجریه و اتیوپی، سومین کشور پرجمعیت در قاره آفریقا است. اکثر جمعیت ۱۰۰ میلیون نفری آن در کنار رود نیل زندگی می‌کنند. کرانه‌های رود نیل منطقه‌ای است که ۴۰ هزار کیلومتر مربع یعنی حدود یک بیست و پنجم این کشور و تنها زمین‌های بارور آن را تشکیل می‌دهد. بخش عمدهٔ این کشور که در مجموع ۱ میلیون کیلومتر مربع وسعت دارد، از بیابان تشکیل شده و جمعیت پراکنده‌ای را در خود جای داده‌است.
 
حدود نیمی از جمعیت مصر شهرنشین هستند که بیشتر آنان در دو شهر بزرگ قاهره و اسکندریه، دیگر شهرهای دلتای رود نیل و حومه آن‌ها زندگی می‌کنند. 
 
 
 
 
تحقیق در مورد معماری کشور مصر
دید کلی :
طی سالیان درازی كه از ساختمان هرم بزرگ گیزا می گذرد، این بنای باشكوه بارها و بارها مورد بازدید بزرگان، زورمندان تاریخ، اعم از خلفا، پادشاهان، فرمانروایان و سرداران قرار گرفته است
توضیحات کامل :
 
تحقیق در مورد معماری کشور مصر
 
 
مقدمه:
طی سالیان درازی كه از ساختمان هرم بزرگ گیزا می گذرد، این بنای باشكوه بارها و بارها مورد بازدید بزرگان، زورمندان تاریخ، اعم از خلفا، پادشاهان، فرمانروایان و سرداران قرار گرفته است. در این راستا برخی با صدور فرمان تخریب و نابودی هرم و پاره ای نیز همراه با احساس شگفتی و ستایش بوده است.
یادآوری می شود كه علی رغم كوششهای فراوانی كه تاریخ نویسان، پژوهشگران و مصرشناسان بعمل اورده اند، پیشینة تمدن و فرهنگ مصر باستان نیز تاكنون روشن نشده است.
تاریخ نویسان متعصب و تندروی مصری بر پایة گفته های كاهنین مبدأ تاریخ این كشور باستانی را همزمان با آغاز فرمانروائی سلسله خدایان به سال
554/30 ق.م دانسته اند. این در حالی است كه تاریخ نویسان بی طرف شروع تمدن و فرهنگ این كشور را سال 5619 ق.م با آغاز فرمانروایی منس و تشكیل نخستین سلسله از فراعنه می دانند. از این رو نگارنده نیز در این نوشتار میانگین تاریخهای یاد شده را كه از سوی اكثر تاریخ نویسان و مصرشناسان پرآوازه پذیرفته شده است، برگزیده و سال 4800 ق.م را تاریخ آغاز عملیات ساختمانی هرم گیزا قرار داده است.
كشور باستانی مصر یا به گفته ای گهواره تمدن جهان میان 23 تا 32 درجه عرض جغرافیایی شمالی و 25 تا 35 درجه طول جغرافیای شرقی قرار دارد (شكل 1).
این كشور به طول تقریبی 1500 كیلومتر از شمال به دریای مدیترانه، از جنوب به كشور سودان، از باختر به كشور لیبی و از خاور به دریای سرخ راه دارد. از گستره 990 هزار كیلومتر مربعی كه در بر دارد، تنها 250/31 كیلومتر مربع یا نزدیك به 3 درصد آن قابل كشاورزی و 500/32 كیلومتر آن قابل سكونت است.
از آنجا كه بیشترین بخش از خاك كشور مصر را بیابانهای سوزان و بی آب و علف تشكیل داده، تنها كرانه های رود نیل و بویژه دلتای آن بهترین وموقعیت برای كشاورزی و سكونت در مصر و بخضی از قاره آفریقا را دارا می باشد (شكل 2).
با درنظر گرفتن این موقعیت جغرافیایی استثنایی، مصر مناسبترین منطقه برای مهاجرت اقوام گوناگون از كشورهای همسایه بوده است.
جمعیت این كشئر هم اكنون نزدیك به 60 میلیون نفر می رسد و پایتخت آن شهر قاهره است. این شهر در مصر باستان به نام هایاپولیس نامیده یم شده است و ویرانه های آن نیز در نزدیكی شهر قاهره مشاهده یم شود.
یادآوری می شود كه فرمانروایان سلسله نوزدهم فراعنه پایتخت خود را به شهر تانیس در شمال شرقی دلتای نیل جابجا نمودند، ولی پس از تسلط اعراب به مصر و به دستور عمر خلیفه مسلمانان، پایتخت مصر بار دیگر به شهر قاهره كه از مركزیت بیشتری برخوردار بود انتقال یافت.
رود نیل با ویژگیهای استثنائی خود پس از سرچشمه گرفتن از مناطق استوائی و گذشتن از كشورهای مجاور به طول تقریبی 1000 كیلومتر در خاك مصر جریان دارد (شكل 3).
سطح آب نیل كه یكی از طولانی ترین رودهای جهان بشمار می رود، با طغیان سالیانه خود كه از اواسط خردادماه آغازب و تا پایان آذر ادامه دارد، نزدیك به 9 متر بالا آمده و مواد رسوبی و حاصلخیز را همراه با جریان خود به كرانه ها و بویژه دلتای آن حمل و شش تا ده هزار كیلومتر از هر سو كرانه ها را جهت كشاورزی آماده می نماید.
وزش بادی كه در كشور مصر به مدت سال از شمال به جنوب ادامه دارد، جابجایی اهالی و حمل و نقل فرآورده های كشاورزی را از راه رود نیل آسان می نماید.
مهمترین فرآورده های كشاورزی مصر عبارتند از گندم، جو، حبوبات، كنف و پنبه كه صادرات كشور رتا در بر می گیرد. شایان گفتن است كه مصریان شاید نخستین قومی باشند كه پنبه را شناخته و آن را برای پوشش و لباس بكار برده اند (شكل 4).
فرآورده های كشاورزی و كانی در مصر باستان بازار تمامی كشورهای كرانه دریای مدیترانه را به دست گرفته و با نظام رایج داد و ستد به گونه پایاپای این فرآورده ها در برابر طلا و عاج معامله می شده اند.
هرم بزرگ گیزا از زبان تاریخ نویسان و بازدیدمنندگان
هرم بزرگ گیزا از زبان تاریخ نویسان مغرب زمین
اهرام سه گانه و بویژه هرم بزرگ كه در جهان به نام یكی از عجائب هفتگانه نامیده شده است، پس از پایان ساختمان كه متأسفانه از تاریخ دقیق آن آگاهی در دست نیست، بارها و بارها مورد تخریب افراد و گروههای گوناگون قرار گرفته و دیگر بار به فرمان فراعنه و بزرگ مردان تاریخ مصر بهسازی و نوسازی گشته است.
در روند این فراز و نشیب ها، برای آخرین بار پس از 2000 سال در سلسله نوزدهم فراعنه، به فرمان رامسس دوم فرعون دانشمند و هنرپرور، هرم مورد بهسازی بنیادین قرار گرفت، بخشهایی از این ساختمان شگفت انگیز كه گمان می رفت برای همیشه باید از دیدی همگان پنهان بماند، برابر طرح اولیه ساختمان كه كاهنین مورد اعتماد به دست آمده بود، مهر و موم گشت و بدین سان ورود و بازدید از هرم ممنوع گردید. با روی كار آمدن سلسله بیست و هفتم یا سلسله فراعنه ایرانی هرم بار دیگر بازگشائی و بازدید از آن برای همگان آزاد اعلام شد.
هرودت نخستین تاریخ نویسی می باشد كه هنگام عزیمت به ایران به دعوت خشایارشاه در سال 420 ق.م از مصر و اهرام بازدید نموده است. پس از بازدید هرودت از مصر، تاریخ نویسان پرآوزاة جهانی گزارشهای گوناگونی در بارة اهرام منتشر نموده اند، ولی متأسفانه در این راستا كمتر گزارشهای مستندی كه بر پایه برگردان حروف هیروگلیف استوار باشد مشاهده می شوند.
در این نوشتار كوشش بعمل آمده است كه تا حد امكان سخنان و دیدگاههای نویسندگان و تاریخ نویسانی را كه به برگردان حروف هیروگلیف دسترسی داشته اند گردآوری و چكیدهای از آنها را در اختیار خوانندگان گرامی فرار دهیم.
هرودت كه شاید بتواذن به گفته هایش در مقایسه با سخنان دیگر تاریخ نویسان در سده های پیش از میلاد بهای بیشتری داد، در پاسخ به این پرسش كه چرا جسد فرعون در نخستین طبقه از واحد پنج اشكوبه ای كه به نام وی نامگذاری شده یافت نگردیده است می گوید:
مصریان بر این باور بودند كه روح پس از مدت زمان بسیار كوتاهی دیگر بار به كالبد حلول خواهد نمود. از این رو جسد فرعون را نخست به صورت امانت در نخستین طبقه قرار دادندذ، تا در فرصتی مناسب به منزلگاه همیشگی خود كه سردابی در ژرفای 10/58 متری از كف هرم می باشد جابجا نمایند. آنان با تدابیری كه اندیشیده بودند می توانستند هنگام نیاز این سرداب را به وسیلة كانالی كه به رود نیل پیوند داشت از آب پر نموده و بدین سان جسد را از دستبرد و تاراج یغماگران برهانند.
از آنجا كه هرودت برای نخستین بار از احتمال وجود این سرداب سخن گفته و محل ورود به سرداب نیز تا كنون كشف نشده است، سرداب یاد شده به نام سرداب فرضی هردوت نامیده شده است.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,وورد معماری کشور مصر,doc ,معماری مصر ,کشور مصر , هرم گیزا ,مورد معماری کشور مصر , , , مطلب مفید ,مِصر (به فارسی باستان: مودرایه (Mudrāya)[۲]) کشوری در شمال شرقی قاره آفریقا است و شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور است. مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دری,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلودبررسی و معرفی معماری جهان,word
دانلود,پاورپوینت بررسی هنر و معماری دوره های پارینه سنگی,میان سنگی و نوسنگی,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی تمدن های کرت و میسن و سیکلاد,شیوه دوریک و ایونیک و کرنتین,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی هنر و معماری بین النهرین,pptx
دانلود,وورد معماری حمام های رومی,doc
دانلود,وورد تاریخ شکل گیری روم,doc
دانلود,وورد معماری اتروسک ، تاریخ هنر و معماری تمدن اتروسک,doc
دانلود,وورد معماری روم ، آمفی تئاتر رومی و اوقات فراغت رومیان,doc
دانلود,پاورپوینت بررسی معماری مصر و هنر مصر باستان,pptx
دانلود,وورد معماری مصر و هنر مصر باستان,doc
دانلود,پاورپوینت بررسی تاریخ هنر و معماری مصر باستان ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی معماری مصر و هنر مصر باستان,pptx
دانلود,وورد آگورا ، میدان یونانی در معماری یونان باستان,doc
دانلود,پاورپوینت بررسی آشنایی با معماری هند,ppt
پاورپوینت بررسی معماری اهرام مصر
پاورپوینت بررسی هنر و معماری یونان
دانلود,پاورپوینت بررسی تاریخ مصرباستان,ppt
دانلود,پاورپوینت بررسی معماری اسپانیا,ppt
دانلود,پاورپوینت بررسی معماری شگفت انگیز روم باستان,ppt
پاورپوينت بررسی شهر لیسبون

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد