خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - ساعت پشتیبانی و پاسخگويی تلفنی (مکالمه) از 11 صبح الی 15 بعد الظهر روزهای کاری و جوابگويی پيامک و واتس آپ از 9 تا 17 روزهای کاری و ایام تعطیل

در صورتیکه به هر دلیل موفق به پرداخت آنلاین نشدید مبلغ فایل مورد نظر را به شماره کارت 5047061047514795  واریز و تصویر فایل مورد نظر را به واتس آپ شماره 09128380245 ارسال نمایید تا سریعا در واتس آپ و ایمیل برای شما بصورت دستی ارسال گردد

با تشکر از اعتماد شما

  


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: گزارش کارآموزی كارخانه آرد زاودی بندرتركمن

تاریخ ایجاد 20/10/1395 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 48 برگ ورد   قیمت: 3000 تومان   حجم فایل: 448 kb  تعدادمشاهده  4


 گزارش کارآموزی كارخانه آرد زاودی بندرتركمن 
 
 
فهرست مطالب
 
3-1-تاریخچه و معرفی كارخانه ی آرد زاودی.. 1
 
3-2-غلات: 1
 
3-2-1-گندم: 1
 
3-2-2-مشخصات فیزیكی دانه گندم. 2
 
3-2-3-عوامل موثر در كیفیت گندم. 3
 
3-2-3-1-عوامل فیزیكی موثر در كیفیت گندم. 3
 
3-2-3-2-عوامل شیمیایی موثر در كیفیت گندم: 4
 
3-2-4-تركیبات گندم. 4
 
3-2-5-نگهداری گندم: 7
 
3-2-6-كیفیت گندم های ایران: 8
 
3-3-تكنولوژی آسیاب گندم. 8
 
3-3-2-فن آوری آسیاب كردن گندم و مراحل تولید آرد: 9
 
3-3-2-1-تمیز كردن گندم: 9
 
3-3-2-2-مشروط كردن گندم : 12
 
3-3-2-2-1-روش های مشروط كردن.. 13
 
3-3-2-3-مراحل مختل فرآیند آسیاب كردن.. 15
 
3-3-2-3-1-سیستم آسیاب های غلطكی.. 15
 
3-3-2-4-نگهداری آرد گندم. 19
 
3-4-آرد گندم. 20
 
3-4-1-مواد افزودنی به آرد. 20
 
3-4-2-استفاده از روشهای فیزیكی برای اصلاح آرد. 22
 
3-4-3-عوامل موثر در كیفیت آرد. 23
 
3-5-تاسیسات و تجهیزات كارخانه آرد. 26
 
3-5-1-طراحی كارخانه آرد. 26
 
3-5-2-انبار كارخانه: 30
 
3-5-2-1-تعریف انبار و نقش آن.. 30
 
3-5-2-2-انواع انبار: 30
 
3-5-2-3-انبار گندم: 30
 
3-5-2-4-انبار آرد: 33
 
3-7-نتیجه گیری.. 39
 
3-8-جداول: 40
 
3-9- منابع و ماخذ.. 42
 
 
 
بخشی از مطلب
كارخانه آرد زاودي در سال 1369 تاسيس شده است بخش اعظم فعاليت اين كارخانه مربوط به توليد آرد مي باشد كه با استفاده از دستگاههاي پيشرفته تبديل گندم به آرد صورت مي گيرد . محصولات توليدي اين كارخانه شامل آرد و سبوس مي باشد.
شايان ذكر است كارخانه آرد زاودي در شهرستان بندر تركمن خيابان جمهوري اسلامي ابتداي خيابان نامي واقع شده است.
3-2-غلات:
غلات شامل گندم ،جو، ذرت، برنج ارزان، سويا ، جاودار، يولاف، سور گوم مي باشد قسمت اعظم غلات توليد شده براي تامين غذاي انسان مصرف مي شود و مابقي به مصرف خوراك دام مي رسد. مصرف صنعتي غلات در مقايسه با مصرف تغذيه أي آن به مراتب كمتر است. مقدار مصرف غلات در هر منطقه أي متفاوت مي باشد كه مصرف غلات به عادات غذايي مردم و بخصوص به درآمد سرانه بستگي دارد يعني هر چه قدر درآمد سرانه (وضعيت مالي) بالاتر باشد مصرف غلات كمتر مي گردد. طبق هرم انرژي وزارت بهداشت و كشاورزي آمريكا 40 درصد انرژي دريافتي بدن از نان و فرآورده هاي غلات، محصولات خميري (مانند ماكاروني) و برنج تامين مي شود. غلات و (كربو هيدرات ها) در رژيم غذايي انسان نقش بسزايي دارند. (يك گرم كربو هيدرات چهار كيلو كالري انرژي توليد مي كند.) قسمت اعظم توليد غله مربوط به گندم است كه از آن آرد براي توليد نان و فرآورده هاي ديگر حاصل مي شود.
3-2-1-گندم:
گندم جزء گياهان گلدار زير شاخه نهان دانه گان، در رده گياهان تك لپه اي، در را سته گلومي فلورا در تيره يا فاميل GRAMMINEGE يا POACEAE و جنس TRITICUM است . از بين 3000 گونه ي شناخته شده گندم سه گونه در تجارت بين المللي داراي اهميت بيشتري مي باشد كه هر سه از جنس تريتيكوم هستند و عبارتند از: تريتيگوم و وگلارمهم ترين گندم مورد استفاده آسياب داران براي توليد آرد مناسب جهت توليد نان است. تريتيكوم ديو روم  مناسب ترين گونه گندم براي توليد ماكاروني است. تريتيكوم ، كمپكتوم داراي پروتئين كمتري بوده و در فرآورده هاي قنادي و بيسكويت به كار مي رود.
3-2-2-مشخصات فيزيكي دانه گندم
دانه گندم بطور مشخص از سه قسمت آندو پسرم، پوسته و جوانه تشكيل شده است
1-آندوپسرم:
83 درصد وزن دانه را تشكيل مي دهد و قسمت عمده آن نشاسته است ، بعلاوه حدود 75 درصد از پروتئين دانه هم در همين قسمت قرار گرفته، مقدار مواد معدني آن كم و حدود 3/0 تا 4/0% است در دانه گندم هر چه به مركز دانه نزديك شويم ميزان پروتئين كم تر مي شود اما كيفيت پروتئين و گلتون آرد حاصل از اين قسمت بيشتر است و در مواردي كه آرد قسمت هاي مركزي دانه تحت عنوان آرد قنادي يانول جدا شود. كيفيت آرد باقيمانده كم مي شود.
2-پوسته خارجي:
در حدود 5/14% وزن دانه را تشكيل داده كه منبعي از مواد معدني و رنگدانه است گزانتوفيل (كارتنوئيدها) عامل رنگ در گندم (رنگ زرد غلات) مي باشد. پوسته خارجي از چند لايه متمايز تشكيل شده كه مهمترين آن لايه آلرون بوده داراي پروتئين اما بدون گلوتن، چربي، مواد ازته است وجود لايه آلرون درآرد از كيفيت، نانوايي و ارزش غذايي محصول حاصل از آرد مي كاهد همچنين اسيد فتيك اين لايه مانع جذب كلسيم، آهن و روي مي شود در نتيجه اين لايه را بايستي در مرحله آسياب ازآردحذف كرد.قابل ذكراست كه درآردهاي بادرصداستخراج بالا (حدود 97%)ديگرامكان حذف لايه آلرون نيست كه كه اسيد فتيك اين آردها را از طريق فرآيند تخمير و اثر آنزيم فيتاز حذف مي كنند.
3-جوانه:
حدود 5/2% از وزن دانه را به اختصاص مي دهد و داراي اسيدهاي چرب غير اشباع و فعاليت آنزيمي شديد است . پروتئين موجود در جوانه از لحاظ كيفي نامطلوب است و در كيفيت نانوايي آرد اثرات نامطلوب دارد. از طرف ديگر وجود جوانه در آرد موجب سرعت فساد فرآورده نهايي و كاهش زمان قابليت نگهداري آن مي شود.
بنابراين لازم است هنگام آرد سازي آنرا از آرد حذف نمود.
و....


کلمات کلیدی مرتبط:
گزارش ,کارآموزی كارخانه ,آرد زاودی , بندرتركمن ,تاریخچه و معرفی ,كارخانه ی آرد زاودی ,
مقالات مرتبط در این دسته
كارآموزي در نيروگاه گازي شهرستان دورود
دانلود گزارش کارآموزی شرکت سهامی مخابرات تهران

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد