خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - در غیر این صورت جهت تهیه پروژه و نقشه با فهرست مندرج و مبلغ ذکر شده (فقط فایل بالای6000 تومان) را از طريق دستگاه هاي خودپرداز یا سایتهای بانکی به شماره کارت بانک ملی  6037-9971-8264-1424 به نام صالحی پرداخت و عنوان فایل ، ايميل و مبلغ پرداختی خود را به همراه  09128380245  با پيامک و واتس اپ ارسال نماييد . در این روش كليه فایل ها و نقشه های مورد نظر سريعا به ايميلتان ارسال میشود و ارسال آن از طريق پيامك به شما اعلام خواهد شد. ساعت کاری و پاسخگويی تلفنی يکسره از 9 صبح الی 17 بعد الظهر و جوابگويی پيامک و واتس آپ از 9 تا 24 شب-.حتی ایام تعطیل با تشکر از اعتماد شما

   

 


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود گزارش کارآموزی در نیروگاه طرشت

تاریخ ایجاد 20/04/1393 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 104 صفحه   قیمت: 6000 تومان   حجم فایل: 12839 kb  تعدادمشاهده  3


دانلود گزارش کارآموزی در نیروگاه طرشت 
فهرست
مقدمه   ۱
انواع نیروگاه ها    ۳
مشخصات فنی نیروگاه طرشت       ۷
شیمی  ۱۲
انواع آب موجود در نیروگاه   ۱۲
کنترل شیمیایی   ۱۶
قسمت آزمایشگاه            ۱۸
دیستیلاتور (distillator)     ۲۲
رکوپراتور ۲۵
گرم کن فرعی      ۲۶
گرم کن شماره یک           ۲۶
گرم کن شماره دو ۲۷
دی اریتور            ۲۸
پمپ تغذیه ی بویلر           ۲۹
بویلر      ۳۱
اکونومایزر            ۳۲
درام       ۳۲
چگونگی تبدبل آب مقطر به بخار     ۳۳
سوپرهیتر           ۳۳
سوخت مصرفی در نیروگاه  ۳۳
ساختمان مشعل ها         ۳۳
دیواره های داخل بویلر       ۳۵
دریچه های بازدید ۳۵
سوپاپ های اطمینان        ۳۵
دشارژ    ۳۶
بالون     ۳۶
بادزن دم ۳۶
بادزن مکش        ۳۷
والوهای تخلیه ی بویلر      ۳۷
دریچه های اضطراری بویلر  ۳۸
اتاق فرمان بویلر   ۳۸
پرژ بویلر  ۴۱
شرایط راه اندازی بویلر       ۴۳
توربین
گاورنر     ۴۶
ترنینگ گیر(turning gear)  ۴۷
دور بحرانی          ۴۷
اژکتور     ۴۸
خلاء گیری کندانسور         ۴۹
توربین    ۵۰
لابیرنت   ۵۱
یاتاقان    ۵۱
رله بوته میچل     ۵۲
اکسپنشن          ۵۳
حفاظت پوسته ی توربین   ۵۳
کندانسور            ۵۴
برج خنک کن       ۵۵
استارت پمپهای کندانسور  ۵۶
کولر ژنراتور          ۵۸
مسیر روغن        ۵۹
مسیر هوا           ۶۳
شرایط راه اندازی توربین    ۶۶
ابزار دقیق           ۶۸
الکتریک  ۷۶
اتاق فرمان          ۷۶
قطع کننده یا سکسیونر     ۷۷
کلید قدرت یا دیژنکتور        ۷۷
روغن     ۷۸
شین وشین بندی            ۷۹
پست فشار قوی  ۷۹
رله وحفاظت سیستم ها   ۸۰
حفاظت ژنراتور     ۸۲
حفاظت درمقابل خطا های داخلی   ۸۲
حفاظت درمقابل خطرات خارجی     ۸۳
حفاظت ترانسفورماتور      ۸۴
حفاظت خطوط فشار قوی  ۸۷
واحد الکتریک نیروگاه طرشت          ۹۲
ساختمان استاتور            ۹۳
توان اکتیو وراکتیو  ۹۳
ترانسفورماتور      ۹۴
ترانسفورماتور سه فاز موجود در نیروگاه        ۹۴
طرز خنک کردن ترانسفورماتور         ۹۵
نحوه ی تولید برق ۹۶
دستگاه سنکروسکوپ       ۹۷
انواع رله های مورداستفاده در نیروگاه          ۹۸
پارالل کردن واحد با شبکه  ۱۰۰
مراحل خارج کردن واحد از خط         ۱۰۰
دستور العمل نحوه تغذیه گرداننده توربین      ۱۰۰
کلیدهای روی تابلوی اتاق فرمان      ۱۰۱
قطع یکی از واحد های بخار            ۱۰۲
حوادث نیروگاه وجلوگیری از بروز آن ها           ۱۰۲
شرح تابلوهای اتاق فرمان  ۱۰۳
باطری خانه         ۱۰۴
دیزل      ۱۰۴
  
 
مقدمه
 
اکنون که بنای آن داریم تا صنعت برق کشور را با سیر در گذشته نظاره گرباشیم گذشتن از نام نیروگاه طرشت نام آشنای دیرینه دست اندرکاران دیروز و امروز برق ایران روا نخواهد بود . براستی که برگی ارزنده از تاریخ صنعت برق با این نام ورق می خورد .
 
تاریخچه تشکیل صنعت برق در ایران از سال 1283 شمسی با بهره برداری از یک مولد 400 کیلووات که توسط یکی از تجار ایرانی به نام حاج امین الضرب تهیه و در خیابان چراغ برق (امیرکبیر) نصب گردیده بود آغاز می شود. این مؤسسه تحت نام دایره روشنایی تهران زیر نظر بلدیه اداره می شد.
 
در سال 1316 شمسی مؤسسه برق تهران که بعدها به اداره کل برق تهران تغییر نام یافت زیر نظر شهرداری بهره برداری از یک نیروگاه 6000 کیلوواتی اشکودا را به عهده گرفت.
 
دهه سی مقارن با تحولاتی در ایران بود که یکی از پیامد های آن مطرح شدن انرژی الکتریکی به عنوان تنها چاره تأمین روشنایی و سایر نیازمندی ها درشهر های بزرگ و به طور اخص پایتخت بود تا آن زمان مولد های دیزلی وواحد های کوچک بخاری شهرداری تأمین برق تهران را بر عهده داشتند.
 
در سال 1327 شمسی بهره برداری از یک نیروگاه 8000 کیلوواتی آغاز گردید. در سال 1328 بنگاه مستقل برق تهران که در سال 1331 به بنگاه برق تهران تغییر نام یافت،تحت نظر وزارت کشور فعالیتهای مربوط به تامین برق را عهده دار گردید. در سال 1332 دو واحد دیزل 2000 کیلو واتی و دراردیبهشت ماه سال 1335 یک دیزل 1900 کیلوواتی و در اسفند ماه همان سال یک دیزل 1000 کیلوواتی مورد بهره برداری قرار گرفت .
 
 رشد مصرف مسئولین امر را برآن داشت که از طریق خریداری ونصب واحد های بزرگ تر به این چالش پایان دهند ، در سال 1334 بنگاه مستقل برق تهران وابسته به شهرداری خریداری ونصب چهار واحد 12.5 مگاواتی بخار با شرکت فرانسوی آلستوم منعقد و به دنبال آن عملیات احداث در زمینی به وسعت نزدیک 17 هکتار در چند کیلومتری غرب تهران آغاز شد.
 
 هر چهار واحد به فاصله کوتاهی از مرداد تا مهر 1338 راه اندازی شد . این واحد ها درآن زمان بیش از نیمی از نیاز برق تهران را پوشش می دادند سوخت نیروگاه مازوت سبک وهنگام راه اندازی نفت گاز بود . آب مصرفی از طریق چاه عمیق و یک رشته کانال ازرودخانه کرج تأ مین می شد . انرژی تولیدی از طریق مبدل 11.5 کیلو ولت به 63 کیلو ولت شبکه شهری را بدون شبکه انتقال تغذیه می نمود متعاقبا نیروی تولیدی سدکرج به پست طرشت ارتباط یافت .
 
نیاز آموزش سیمولاتوری وشرایط مناسب آموزشی نیروگاه طرشت به استقرار اولین سیمولاتور نیروگاه بخاری در این مکان انجامید ، سیمولاتور موجود که براساس مشخصات واحد های نیروگاهی همدان طراحی شده است مجهز به سخت افزار مناسب به منظور ارائه وضعیت مشابه تجهیزات اطاق کنترل نیروگاه با اتکا به قابلیت های نرم افزاری متنوع جهت ایجاد شرایط عینی مانور های روزمره بهره برداری اعم از توقف و راه اندازی های سرد ، گرم ، داغ و همچنین حالت های اضطراری می باشد.
 
 هم اکنون این مرکز به طور پیوسته کادر بهره برداری کلیه نیروگاه ها ی حرارتی کشور را برای ایجاد آمادگی عملیات شایسته وقابلیت مراجعه وکنترل انواع وضعیت های حاد بهره برداری در قالب گروه های کاری متشکل از مهندسین شیفت و اپراتور های همه سیستم ها به طور معمول دوره های یک هفته ای را با هدایت مهندسین مجرب برگزار می نماید .
 
 از آنجایی که در عصر حاضر و در ابتدای هزاره سوم میلادی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در جهان محور دگرگونی وتوسعه قرار گرفته است  ، فناوری اطلاعات به عنوان یکی از محور های توسعه و رشد در جوامع بشری مورد توجه وبررسی قرار گرفته است در این راستا دفتر ICTشرکت بهره برداری نیروگاه طرشت از اواخر بهار 1384به منظور ارائه خدمات کامپیوتری به کلیه واحدهای موجود در شرکت آغاز فعالیت می کند از آن زمان تا کنون فعالیت هایی نیز در زمینه مکانیزه نمودن بخش های مختلف نیروگاه وسرعت بخشیدن به انجام امور آموزشی ، پژوهشی ، فنی ، رفاهی و اداری انجام داده است  .       
 
 
 
در ابتدا لازم  می دانم شرح مختصری در رابطه با انواع نیروگاه های مختلف داشته باشیم و پس از آن به توضیح واحد های مختلف نیروگاه طرشت می پردازیم .
 
انواع نیروگاه ها :
 
در دنيا 5 منبع انرژي ,كه تقريبا تمام برق دنيا رامهيا مي كنند , وجود دارد. آنها ذغال سنك, نفت خام, گاز طبيعي , نيروي آب و انرژيهسته اي هستند. تجهيزات هسته اي , ذغالي و نفتي از چرخه بخار براي برگرداندن گرمابه انرژي الكتريكي استفاده مي كنند.
 
نيروگاه هاي ذغال- سوختي( Coal-Fired Power Stations)
 
پيش از اين نيروگاه هاي سوخت ذغال سنگنزديك باري كه آنها نامين ميكردند ساخته مي شدند. يك نيروگاه خروج 2گیگاواتدرحدود 5ميليون تن ذغال در سال مصرف ميكند. در بريتانيا : كه بيشتر ذغال نيروگاه توسط ريلحمل ميشود : , اين نشان ميدهد , يك مقدار متوسط در حدود 13 ترن در روز را كه هركدام1000 تن را حمل ميكنند . اين يعني اينكه نيروگاه هاي ذغال- سوختي به يك ريل متصلنياز دارند مگر اينكه نيروگاه درست در دهانه معدن ( بسيار نزديك به معدن ) ساختهشود.
 
نيروگاه هاي نفت- سوختي( Oil-Fired Power Stations )
سوخت نفتي نيروگاه ميتواند مشتق بشود بهنفت خام كه نفتي است هنگاميكه از چاه بيرون مي آيد, و نفت باقيمانده كه باقي میماند هنگاميكه بخشهاي قابل دسترس استخراج بشوند در تصفيه نفت. قيمت انتقال نفت توسطخطوط لوله كمتر از انتقال ذغال سنگ با ريل است, اما حتي همان نيروگاههاي سوخت نفتخام هم اغلب در نزديكي اسكله ها و لنگرگاه هاي با آب عميق كه براي تانكرهاي اندازهمتوسط (تانكرهاي حمل و نقل سوخت) مناسب است , واقع ميشوند. نفت باقيمانده نيرگاههايسوختي احتياج دارد در نزديكي تصفيه خانه كه آنها را تامين مي كند واقه شوند. اينبدليل است كه نفت باقيمانده بسيار چسبناك است و ميتواند فقط منتقل بشود در ميانخطوط لوله بطور اقتصادي اگر آن گرم نگه داشته بشود.
 
 
 
نيروگاه هاي هسته اي( Nuclear Power Stations)
 
درمقابله با ذغال سنگ و نفت , ارزش انتقال سوخت هسته اي ناچيزاست بدليل مقداراستعمالخيلي كم. يك نيروگاه 1GWدرحدود 41/2 تن اورانيوم در هرهفته نياز دارد. اين مقايسهميشود بطور بسيار مطلوب با 50000نت سوخت كه در يك هفته در نيروگاه ذغال- سوختيسوزانده ميشد. نيروگاه هاي هسته اي در حال حاضر تقريبا آب خنك بيشتري درمقايسه بانيروگاه هاي ذغال- سوختي و نفت- سوختي استفاده ميكنند , بعلت كارايي و بازده پايينآنها. همه نيروگاه هاي هسته اي در بريتانيا , با يك چشم داشت, در ساحل واقع مي شوندو از آب خنك دريا استفاده ميكنند.
 
نيروگاه هايبرق- آبي( Hydroelectric Power Stations )نيروگاه هایبرق- آبي بايد جايي واقع شوند كه دهانه آب دردسترس هست , و نظربه اينكه اين اغلب درمناطق كوهستاني است , آنها ممكن است به خطوط انتقال طولاني براي حمل توان به نزديكترين مركز يا پيوستن به شبكه نياز داشته باشند. همه طرحهاي برق- آبي به دو فاكتوراساسي وابسته هستند : يكي جريان آب و يكي اختلاف در سطح يا دهانه. نياز دهانه ممكناست فراهم بشود بين يك درياچه و يك دره باريك, يا توسط ساختن يك سد كوچك در يكرودخانه كه جريان را منحرف ميكند به سمت نيروگاه, يا توسط ساختن يك سد مرتفع درمقابل يك دره براي ساخت يك درياچه مجازي.
 
نيروگاه گازي
 
در يك نيروگاه گازي توليد انرژي ( برق ) توسط يك توربين ژنراتور گازي حاصل ميشود. توربينهاي گازي معمولا شامل يك كمپرسور با جريان خروجي محوري، يك يا چند محفظه احتراق و يك توربين كه در هنگام حركت (از طريق شفت) به يك ژنراتور متصل است، ميباشد. درتوربين گاز، هواي ورودي توسط كمپرسور فشرده شده و سپس به سمت محفظه احتراق مشتعل با سوخت گاز يا گازوئيل هدايت ميگردد .گاز گرم متصاعد شده حاصل از سوختن به سمت توربين گازي رفته و از انرژي حرارتي تبديل به انرژي مكانيكي شده و پس از به چرخش درآوردن پره هاي توربين، ژنراتور و كمپرسور تيز به حركت در مي آيند.
 
 
 
نيروگاه بخاري
 
 
 
 این نوع نیروگاهها ( توربین ها ) از نظر فشار بخار تولیدی در بویلر و بخار مصرفی در توربین بدو دسته عمده تقسیم می گردند .
 
در توربین های از نوع فشار ثابت (constant pressure)بویلر و توربین هیچ نوع انعطافی از خودنشان نمی دهند و لذا از این نوع توربین ها ( نیروگاهها ) در جهت تولید بار پایه استفاده می گردد.در توربین های از نوع فشار متغیر (sliding pressure) می توان بر روی بویلر و توربین ، تغییرات فشار را اعمال نمود . این نوع مولدها معمولا جهت تولید بار میانی هفته بکار می روند قدرت قابل دسترسی این نوع مولدها از چند مگا وات تا یک هزار مگاوات متغیر است . هزینه سرمایه گذاری برای هر کیلو وات قدرت نصب شده متناسب با حجم تجهیزات کمکی و قدرت واحد و نوع آن از پانصد تا یک هزار دلار متغیر است و مدت زمان اجرای آن معمولاٌ پنج سال طول می کشد .
 
از آنجائی که در این نوع نیروگاه ها هزینه قدرت نصب شده به ازای هر کیلو وات با افزایش قدرت واحد ، کاهش می یابد ِ، از این رو سیر افزایش قدرت قابل ساخت و نصب این نوع واحدها از سرعت بیشتری برخوردار است . لازم به توضیح است که راندمان این نوع نیروگاهها تا 40 درصد هم می رسد . روش تولید برق در این نوع نیروگاهها به این ترتیب است که سوخت فسیلی ( ذغال سنگ ،گاز، گازوئیل، مازوت ) بوسیله مشعل های خاصی ، به محفظه ای بنام کوره ، پاشیده می گردد و با اشتعال آن در مجاورت هوا که بوسیله فن های بزرگی تامین می شود ، حرارت قابل توجهی در این محفظه تولید می گردد. حرارت حاصله، آب ( گرمی ) راکه با پمپ از داخل لوله های تعبیه شده در آن عبور می کند پس از طی مراحلی به بخاری با درجه حرارت بالا و فشار زیاد که در اصطلاح به آن بخار خشک می گویند ، تبدیل می نماید. بخار خشک حاصله پس از خروج از کوره وارد توربین می شود. بخار وارده به توربین آن را به حرکت در می آورد و ژنراتور را که با توربین هم محور و کوپله است به همراه آن به گردش در می آید و جریان برق تولید می شود . بخار ورودی به توربین با از دست دادن بخش عمده ای از حرارت و فشار خود وارد محوطه ای بنام کندانسور می شود .در کندانسور این بخار به لحاظ تماس با سطح سرد ، تقطیر می شود و به آب تبدیل می گردد .آب تقطیر شده مجدداً از هیتر های متعددی عبور داده شده و گرم می شود و در نهایت توسط پمپ مجدداً به درون کوره هدایت می شود و سیکل خود را دوباره طی می کند .آب خنک کن ( آبی که جهت ایجاد سطوح سرد در کنداسور بکار می رود ) که خود ضمن سرد کن بخار خروجی از توربین ، گرم شده است به برج خنک کن هدایت می شود و پس از خنک شدن دوباره به مدار خود باز می گردد.
 
شمای کلی این نوع نیروگاهها در شکل زیرنمایش داده شده است :
 
 
  .


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود گزارش کارآموزی در نیروگاه طرشت ,فهرست ,مقدمه ۱ ,انواع نیروگاه ها ۳ ,مشخصات فنی نیروگاه طرشت ۷ ,شیمی ۱۲ ,انواع آب موجود در نیروگاه ۱۲ ,کنترل شیمیایی ۱۶ ,قسمت آزمایشگاه ۱۸ ,دیستیلاتور (distillator) ۲۲ ,رکوپراتور ۲۵ ,گرم کن فرعی ۲۶ ,گرم کن شماره یک ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود پروژه کارآموزی داروسازی
كارآموزي در : كارخانه سايش سازي حرفه وفن (صنايع بسته بندي )
كارآموزي در دانشكده فني بقيه الله الاعظم
(گزارش كارآموزي)مراحل توليد دارو و ارزيابي كار و زمان در شركت داروسازي الحاوي
گزارش كارآموزي رشته : کامپیوتر صدور كارت ملي
دانلود گزارش کارآموزی لحیم کاری
دانلود گزارش کارآموزی شرکت مانتل سهامی خاص
دانلود گزارش کارآموزی سیستم ثبت نمرات مدرسه غیر انتفاعی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد