خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - در غیر این صورت جهت تهیه پروژه و نقشه با فهرست مندرج و مبلغ ذکر شده (فقط فایل بالای6000 تومان) را از طريق دستگاه هاي خودپرداز یا سایتهای بانکی به شماره کارت بانک ملی  6037-9971-8264-1424 به نام صالحی پرداخت و عنوان فایل ، ايميل و مبلغ پرداختی خود را به همراه  09128380245  با پيامک و واتس اپ ارسال نماييد . در این روش كليه فایل ها و نقشه های مورد نظر سريعا به ايميلتان ارسال میشود و ارسال آن از طريق پيامك به شما اعلام خواهد شد. ساعت کاری و پاسخگويی تلفنی يکسره از 9 صبح الی 17 بعد الظهر و جوابگويی پيامک و واتس آپ از 9 تا 24 شب-.حتی ایام تعطیل با تشکر از اعتماد شما

   

 


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود پروژه کارآموزی داروسازی

تاریخ ایجاد 29/12/1394 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 100   قیمت: 2000 تومان     تعدادمشاهده  4


 گزارش كارآموزي 
 
موضوع:
مراحل توليد دارو 
فهرست
عنوان                                                                                                     صفحه
1-    مقدمه    2
2-    تاريخچه شركت    4 
فصل اول : انبارداري
1-    انبار و انواع آن    7
-    انبار از نظر مواد و محصولات    8
-    انبار از نظر چگونگي نقش و ماهيت عمل    8
-    انبار از نظر فيزيكي    9
2-    نقش انبار    9
3-    اهميت انبارداري    10
-    انباردار    12
4-    انبار مواد اوليه شركت    13
-    انبارهاي مواد اوليه     14
-    تأمين كنندگان مواد اوليه    14
-    كاركنان انبار مواد اوليه    14
-    محل سازماني انبار مواد اوليه    15
-    اهم وظايف انباردار    15
-    رعايت اصول ايمني در انبار مواد اوليه    16
-    وسايل كار در انبار مواد اوليه    17
-    نظام خروج مواد اوليه از انبار مواد اوليه    17
-    روشهاي انبار كردن    17
-    كارهاي اداري انبار مواد اوليه    18
-    گردش مواد در انبار مواد اوليه    19
5-    انبار محصولات    19
-    وظايف انباردار    19
-    گردش محصولات در انبار محصولات    20
6-    انبار گرداني    21
فصل دوم: توليد
1-    توليد و عمليات    26
2-    ماشين آلات شركت    27
3-    استقرار ماشين آلات شركت    28
-    ويژگيهاي استقرار ماشين آلات شركت    28
-    معايب استقرار ماشين آلات شركت    29
4-    محصولات شركت    30
5-    نحوه توليد دارو    31
-    مراحل توليد شربت و قطره    31
-    مراحل توليد قرص    32
-    مراحل توليد كپسول    33
6-    ساخت دارو    34
-    روش ساخت شربت اكسپكتورانت    34
-    روش ساخت قطره ويتامين A+D    35
-    روش ساخت قرص الومينيوم MG    36
-    روش ساخت كپسول ترامادول 50 ميلي گرمي    37
فصل سوم : ارزيابي كار
1-    بهره وري    39
-    تاريخچه و مفهوم بهره وري    39
-    آناليز بهره وري    41
-    اندازه گيري بهره وري    43
-    معيارهاي بهره وري    43
-    عوامل مؤثر بر بهره وري    45
-    بهره وري در صنعت    46
-    زمينه بهره وري    47     
-    برداشت كارگران از بهره وري    49
-    عوامل مؤثر بر بهره وري    50
-    راههاي افزايش بهره وري    52
2-    ارزيابي كار    54
-    ارزيابي كار وسيله مستقيم افزايش بهره وري    54
-    چرا ارزيابي كار سودمند است؟    56
-    فنون ارزيابي كار و ارتباط آنها با يكديگر    60
-    شيوه اصلي ارزيابي كار     62
3-    ارزيابي روش (تعريف و هدفها)    64
-    شيوه اصلي ارزيابي روش    65
-    ثبت بررسي، ايجاد (ثبت واقعيات)    67
-    نمودار خلاصه فرآيند    68
-    نمودارهاي گردشي فرآيند    70
-    مثالي براي نمودار گردشي فرآيند    74
-    بررسي انتقادي: فن پرسش و پاسخ    75
-    پرسشهاي اوليه    76
-    پرسشهاي ثانويه    78
-    ايجاد روش اصلاح شده    80
-    مثالي براي روش اصلاح شده    82
4-    ملاحظات كلي در مورد كارسنجي    85
-    مقصود از كارسنجي    86
-    موارد استفاده كارسنجي    92
-    شيوه اصلي كارسنجي    93
-    فنون كارسنجي    95
-    منابع و مأخذ    96
 
مقدمه 
در اين پروژه ما در صدد آشنايي با چگونگي توليد دارو از زمان ورود مواد اوليه تا زمان توليد، بسته بندي و فروش و خروج داروي توليد شده از شركت بوديم. براي اين منظور كار خود را از انبار مواد اوليه كه محل ورود مواد به شركت بود، شروع كرديم. و چگونگي تحويل مواد اوليه، قرنطينه، آزمايش روي مواد، نگهداري، توزين و تحويل به بخش توليد را مورد مشاهده و ثبت قرار داديم.
واحد توليد دومين مكاني بود كه اصلي ترين قسمت كار يعني توليد دارو در آنجا صورت مي گرفت اين واحد خود به سه بخش توليد مايعات، جامدات و آنتي بيوتيك تقسيم مي‌شد كه شرح توليد هر كدام در بخش توليد ذكر خواهد شد.
و در نهايت انبار محصولات وجود داشت كه محل نگهداري داروهاي توليد شده و تحويل آن به شركتهاي پخش مواد دارويي جهت توزيع در سطح كشور مي باشد.
هدف از انتخاب اين پروژه علاقه به آشنايي با چگونگي توليد دارو بود. زيرا اين بخش توليدي كمتر مورد توجه متخصصان صنعت بوده است و بنده در طول تحصيل هيچگاه نديده ام كه از داروسازي به عنوان يك صنعت اسمي برده شود يا مثالي ذكر گردد. و بيشتر دانشجويان رشته هاي شيمي، داروسازي، آزمايشگاهي، ميكروبيولوژي و رشته هاي مرتبط با آنها به كارآموزي و تحقيق در اين صنعت مي پردازند. در حالي كه يكي از صنايع بسيار مهم و حياتي كشور مي باشد كه يكي از ابزارهاي حفظ بهداشت و سلامتي جامعه به شمار مي آيد.
ضمن كار و مطالعه در مورد چگونگي توليد دارو با توجه به اهميت ارزيابي كار و زمان در موسسات توليدي و به پيشنهاد شركت، روش سنجي و زمان سنجي در اين شركت را نيز مورد بررسي قرار دادم. كه مباحث مربوط و فعاليتهاي انجام شده در بخش ارزيابي كار و زمان ذكر مي شود.
اميد است كه با آشنايي بيشتر دانشجويان صنعتي اين بخش توليدي و همت صاحبان اين صنايع به ايجاد ارتباط با موسسات تحقيق صنايع، شاهد رشد هر چه بيشتر اين صنعت مهم و حياتي در كشورمان باشيم و با افزايش توان كمي و كيفي توليد دارو اين صنعت را به خودكفايي رسانده و از واردات آن كه در شرايط بحراني مشكلات عمده اي را براي ما به بار مي آورد، بي نياز باشيم.
 
تاريخچه شركت :
اين واحد توليدي در سال 1347 و به نام «پارك ديويس» آغاز به كار كرد. تا پيش از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي اين شركت حجم توليد محدودي داشت و شركت آمريكايي «وارنر لامبرت» 80 درصد سهام آن را در اختيار داشت.
انقلاب عظيم اسلامي كشور ما، كه قويترين عامل شكوفايي صنايع دارويي در ايران بود، منجر به ملي شدن بسياري از صنايع مهم گرديد، و سازمان صنايع ملي ايران اين شركت را مانند بسياري از شركتهاي دارويي ديگر، ملي اعلام كرد و مديران دولتي را براي اداره آن منصوب نمود.
شركت نام «الحاوي» را براي خود برگزيد كه برگرفته از نام دائرة المعارف بزرگ پزشكي حكيم عاليقدر ايراني «زكرياي رازي» بود و فعاليت خود را در سطح وسيعي آغاز نمود.
داروسازان، شيميدانان و مديران علاقمند و خبره، بهبود كيفيت و افزايش توليد را سرلوحه كار خود قرار دادند. و به اين ترتيب خطوط جديد توليد قرص، كپسول و شربت نصب و راه اندازي شد.
آزمايشگاه هاي كنترل كيفيت با نظارت دقيق بر تمامي مراحل توليد، كيفيت را تا حد قابل قبولي بهبود بخشيدند، و شركتي كه توليد سالانه آن از پنج ميليون قطعه تجاوز نمي كرد، در حال حاضر توليد خود را به دهها ميليون قطعه افزايش داده است. اين شركت در كنار فعاليتهاي داروسازي اقدام به طراحي و تاسيس كارخانه شيميداروئي «امين» در اصفهان نموده است.
در ساليان اخير با توجه به رويكرد دولت جمهوري اسلامي ايران به خصوصي سازي صنايع، بخش عظيمي از سهام شركت «51%» به كاركنان آن واگذار شده است و تنها «49%» سهام در اختيار سازمان صنايع مي باشد و در حال حاضر اين شركت بصورت «شركت سهامي عام» اداره مي شود.
شركت در كيلومتر 11 جاده مخصوص كرج و در فضايي به وسعت بيش از 5/1 هكتار بنا شده است. و 200 نفر پرسنل آن در بخشهاي توليدي، اداري و مديريتي شركت مشغول كار مي باشند.
 


کلمات کلیدی مرتبط:
گزارش كارآموزي ,دانلود پروژه کارآموزی داروسازی ,موضوع: ,مراحل توليد دارو ,فهرست ,عنوان صفحه ,1- مقدمه 2 ,2- تاريخچه شركت 4 ,فصل اول : انبارداري ,1- انبار و انواع آن 7 ,- انبار از نظر مواد و محصولا,
مقالات مرتبط در این دسته
كارآموزي در : كارخانه سايش سازي حرفه وفن (صنايع بسته بندي )
كارآموزي در دانشكده فني بقيه الله الاعظم
(گزارش كارآموزي)مراحل توليد دارو و ارزيابي كار و زمان در شركت داروسازي الحاوي
گزارش كارآموزي رشته : کامپیوتر صدور كارت ملي
دانلود گزارش کارآموزی در نیروگاه طرشت
دانلود گزارش کارآموزی لحیم کاری
دانلود گزارش کارآموزی شرکت مانتل سهامی خاص
دانلود گزارش کارآموزی سیستم ثبت نمرات مدرسه غیر انتفاعی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد