خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری سالن تئاتر لوکسور جدید روتردام در هلند

تاریخ ایجاد 25/10/1396 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 40 اسلاید به همراه نقشه ها   قیمت: 6000 تومان   حجم فایل: 3957 kb  تعدادمشاهده  20


پاورپوینت بررسی معماری سالن تئاتر لوکسور جدید روتردام در هلند     
 
بخشی از مطلب
کوپ فن زوید (Kop Vanzuid) در ناحیه باراندازی روتردام به سرعت در حال تبدیل به محله شهری جدیدی است. تئاتر لوکسور جدید تزریق فرهنگی عمده ای است که با مکان راهبردی و چشم گیر خود باید با آوردن زندگی عمومی به این ناحیه اداری مسکونی جانی تازه به آن بدهد. درست در امتداد پل جدید اراسموس (Erasmus) با رودخانه (mass) در روبرو و بندرگاه رین (rign) در پشت، لوکسور جدید بازیگر جدیدی است در صحنه شهر. لولایی است بین برج‌های اداری (ویلهلمنا پیر) و ساختمان با عظمت اداره مالیات رو به رودخانه. لوکسور جدید جهت گیری چندجانبه مقر خود را به مضمونی برای یک نمای دور تا دور یک ساختمان پولادی 360درجه که هم زمان تمام جهات را مخاطب قرار می‌دهد، تبدیل کرده است، یک شیء مرکزی و کانونی و در یک میدان پیچیده شهری.
      
دوران حول محور در عین سازماندهی فضا ایجاد می‌کند. یک شیب راه داخلی مخصوص حمل وسائل به محل پارک کامیون‌های 18 متری، درست به کنار سن در اولین طبقه منتهی می‌شود ( سن با ارتفاع گرفتن خود طبقه همکف و محوطه سنگفرش، اطراف آنرا برای نیازهای عمومی آزاد و مشکل کوچک بودن زمین را حل می‌کند). شکل چسبیده به دیوار شیب راه با پله بندی و گردش دایره وارش دور شکل متقارن، سن و تالار زمینه را برای طرحی غیر منتظره و پویا آماده می‌کند. پشت سن به نحو مناسبی به سمت خیابان میل می‌کند و به این ترتیب محل انجام کارهای طول روز مثل تدارک لباش، تمرین نمایش و نیز دفاتر کار، اتاق انتظار و اتاق استراحت هنرپیشگان در جوار منطقه عمومی شهر قرار می‌گیرد.
سقف شیب راه با انعکاس حرکت کامیون‌های زیر خود به داخل سرسرا و پیچاندن تماشاچیان از ورودی طبقه همکف به طرف مناظر شگرف سرسرا و تراس به جنوب (rign haven) معبری با معماری خاص به وجود می‌آورد. ستون خیمه ای که این گسترش متوالی فضاهای سرسرا حول آن ادامه پیدا می‌کند، برج سن وتالار است ( که ادامه داخلی نمای مارپیچ بیرونی آن را احاطه کرده است).
نمای خارجی از صفحات فیبر و سیمان سرخ رنگی است که با خط سایه‌های اقرارآمیزی مانند پله کردن قایق چوبلی روی هم می‌افتند. پوشش چوب نما یاد آور سنت تئاتر تمام چوب ( poblica ligena theatre omina) و تیرووپوس یا کره چوبی شکسپیر است. این شیوه و مصالح نماسازی، انحنای عمومی نمای غربی و بازی تدریجی نور در انحناهای افقی را که شبیه نمایش‌های کامپیوتری است، امکان پذیر می‌سازد. برجک اعلانات رو به شهر تصاویر را تغییر شکل می‌دهد: صورت‌های پنچ بازیگر متعلق به آرشیو لوکسور هر کدام به اندازه نصف اندازه خود طوری در پرسپکتیوهای اغراق آمیزکش پیدا کرده اند که از روی پل ارسموس دیده شوند، نوعی کیفیت مجازی غیز الکتریکی. تجربه مستقیم تئاتر لوکسور به کمک رسانه اساسی دیگری هم جان گرفته و آن حروف نگاری روی نمای آن است. سنت کافه اونی (café onie) کار جی.جی.پی.اود در مقیاس میدان تایمز. همه حروف نگاری‌ها اشکال مختلف حروف لوکسور است. یک جعبه نور غول آسای لوکسور که برجک بلند اعلانات را نگه داشته و در نظر تماشاچیانی که می‌خواهند وارد شوند، خود مثل یک سن است، به نمای ورودی تبدیل می‌شود. اهداف این عبارت از زنده و در عین حال مردمی بودن به کمک یک کیفیت فضایی تئاتری مناسب، کارکرد تدارکات پیچیده برنامه‌ها را تهسیل کردن، شکل ساده و وضوحی به این کارکردهای خاص تئاتری دادن و نگاه این بازیگر جدید را در یک صحنه شهری با همین دقت پیکر بندی شده به نمایش گذاشتن.
لوکسور جدید گنجایش 1500 نفر را دارد. هم در جایگاه‌ها و هم در دو بالکن هر کس خود را کاملآّ نزدیک به سن احساس می‌کند. گویی صفحات چوبی محصور کننده و پرده‌های جانبی جذب کننده و عبور دهنده صدای یک دستگاه موسیقایی غول اسا یه جای واقعا صمیمانه به وجود آورده اند. تماشاچیان روی صندلی‌های سرخ و سیاه طرح کلیسای بولس ویلسون می‌نشینند.
در بالا و بین پله‌های نورافکن ها، ابرهی درهم برهم مقوایی منعکس کننده نور که درهوا معلقند و بالا و پایین می‌روند توسط هنرمندان روتردامی- یوپ فان لیشوات (joop van lishaut) طراحی شده اند. اینها شرایط آکوستیکی دقیقا مورد نیاز پخش با صدای بلند اپرا و موسیقی الکترونیکی را امکان پذیر می‌سازد.
پیش صحنه‌های سنتی متقارن منعکس کننده توقعات مشترک تماشاچیان و اجراکنندگان در فرهنگ عمومی نیرومند موزیکال و کاباره هلند است. در نتیجه با توسل به نوعی تعلیق ناباروری که از اصول اساسی تئاتر است، حالت حس کردنی خارق العاده و هم خوان به وجود آمده است. خط پیش صحنه (سطح فرضی تصویرنمایش) تا انتهای تالاردرست در امتداد درهای ورودی مرزی که تماشاچیان منتظرند تا از آن عبور کنند ادامه میابد. این کیفیت فضایی زمینسار داخلی است که نوعی حال و هوای تجملی (شبانه) ار تاثیر مصالح آشکارا کران قیمت به وجود می‌آورد. رنگ سرخ که مرسوم تئاتر است، باعث نمای مارپیچ خارجی شده و آستر داخلی این پوشش خارجی از صفحات چوبی سرخ – نارنجی است. صحنه ورود جمعیت و زمان تنفس از پله ها، پاگردها و در سرسراهیپای جادار بالا رونده با پنج نوشگاهی که هم خودشان اطراف را می‌بینند و هم از اطراف دیده می‌شوند، کیفیت تئاتری پیدا می‌کند. پنجره‌های دیوارهای شیشه ای طبقات فوقانی که به افق نمای تماشایی شهر بازمی شوند، اتفاقات خارجی متفاوتی را که از گاهی توجه ما را از هم سرایی حرکات صحنه داخلی منصرف می‌کنند، قاب می‌گیرند.
و......


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت , بررسی معماری ,سالن تئاتر ,لوکسور جدید ,روتردام در هلند ,پاورپوینت سالن تئاتر ,معماری سالن تئاتر ,سالن تئاتر خارجی ,طرح سالن تئاتر ,تحلیل سالن تئاتر ,نمونه سالن تئاتر ,نمونه موردی سالن تئاتر ,نمونه مشابه سالن تئاتر ,نقشه سالن تئاتر ,پلان سالن تئاتر ,تحلیل ,کانسبت ,ایده ,ا,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت بررسی معماری ساختمان ارکستر سمفونی سزین لهستان معماران باروتزی ویگا ,pptx
پاورپوینت بررسی معماری پردیس سینمایی بوسان کره جنوبی
مجموعه سالنهای تئاتر د استوپ de stoep در هلند ، پاورپوینت بررسی معماری سالن تئاتر
پاورپوینت بررسی معماری خانه اپرای اسن ، اسن ، آلمان ، مشهور به تئاتر Aalto
پاورپوینت بررسی معماری آمفی تئاتر بومی با متریال بامبو در ریودوژانیرو
پاورپوینت بررسی معماری مرکز سینمای بین المللی Omnijoi در چین
پاورپوینت بررسی معماری مرکز و پردیس سینمایی پارک ملت اثر مهندسان مشاور حرکت سیال
پاورپوینت بررسی معماری مرکز سینمایی گئومت پاته آلسیا
پاورپوینت بررسی معماری مرکز سینمایی لومیر ماستریخت هلند
پاورپوینت بررسی معماری مرکز هنرهای دراماتیک منطقه ای تورها
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان شورای شهر دالاس اثر آی ام پی
پاورپوینت بررسی معماری تئاتر تئودور گووی توسط گروه معماری دومینیک کولان و همکاران در شهر فریمینگ مرلباخ
پاورپوینت بررسی معماری مرکز همایش های بین المللی و انجمن عکاسی
پاورپوینت بررسی معماری مرکز همایش های بین المللی Katowice کاتوایس ، اثر تیم معماری JEMS ، لهستان
پاورپوینت بررسی معماری سالن تئاتر de stoep در هلند، نمونه موردی آمفی تئاتر خارجی
پاورپوینت بررسی معماری آمفی تئاتر ، نمونه موردی آمفی تئاتر ایرانی و خارجی
پاورپوینت بررسی معماری آمفی تئاتر AD Classics
پاورپوینت بررسی معماری آمفی تئاتر The Otto اثر GBBN
دانلود بررسی پاورپوینت مهندسی فاکتورهای انسانی (ارگونومی) در سالن های سینما
دانلود بررسی پاورپوینت ضوابط و استاندارد های طراحی سینما

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد