خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری مرکز و پردیس سینمایی پارک ملت اثر مهندسان مشاور حرکت سیال

تاریخ ایجاد 13/07/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 45 اسلاید بهمراه نقشه ها و تصاویر   قیمت: 5000 تومان     تعدادمشاهده  25


پاورپوینت بررسی معماری مرکز و پردیس سینمایی پارک ملت اثر مهندسان مشاور حرکت سیال

پروژه پردیس سینمایی پارک ملت در منطقه 3 شهرداری تهران و در زمینی کشیده و بدون شکل مشخص به مساحت 6 هزار متر مربع در منتهی الیه جنوب غربی پارک ملت طرح و اجراشده است.
این مجموعه با توجه به استقرار در محوطه پارک، از همه مزایای آن به عنوان محوطه بهره مند است پارک ملت با توجه به مولفه های برنامه ریزی شهری به عنوان پارکی با عملکرد شهری و با حوزه نفوذ بسیار وسیع شناخته می شود. ضمن آنکه از نظر کارکردهای آموزشی و پژوهشی تخصصی، می تواند عملکردهای خاص نیز در حد حوزه نفوذ شهری داشته باشد بنابراین مجموعه نیازهای منطقه ای را که با توجه به وسعت و جمعیت آن کمبود شدید فضاهای فرهنگی و سینمایی در آن احساس می شود برطرف می کند و در عین حال بر کل شهر تاثیر می گذارد این مجموعه از شمال و شرق به محوطه پارک و از جنوب به بزرگراه نیایش و از غرب به محوطه مجموعه ورزشی انقلاب محدود می شود.
این پروژه با زیربنای 15 هزار متر مربع، شامل 4 سالن سینما هر یک به ظرفیت 300 نفر و یک سالن نمایش کوچک به ظرفیت 30 نفر به همراه فضاهای نمایشگاهی،رستوران و کافی شاپ و CD و فضاهای اداری و خدماتی مورد نیاز می تواند در ساعات ازدحام،جمعیتی در حدود2200 نفر را در خود جای دهد.
سازماندهی فضایی پروژه با توجه به فرم کشیده و محدود زمین و امکان ایجاد دو سالن نمایش در روی زمین و دو سالن دیگر در زیر زمین به گونه ای تنظیم شده که معماری با برنامه و سازه پروژه هماهنگ و با طبیعت زیبای محیط آن تلفیق شود.
از همین رو با استفاده از اتصال شیب گردان دو سالن نمایش در امتداد یکدیگر،ایوان سرپوشیده بزرگی ایجاد شده که محل گفتگو و تبادل نظر،اجرای مراسم و رویدادهای متنوع فرهنگی و اجتماعی خواهد بود. تاثیر این استراتژی در سازماندهی فضایی عناصر پروژه به ایجاد سه فضای باز و کشیده انجامید فضای اول در زیرزمین مربوط به فعالیت های نمایشگاهی فضای دوم در همکف به ایوان سرپوشیده ورودی و فضای سوم در بالاترین سطح به رستوران و غذاخوری. مجموعه اختصاص پیدا کرده اند این سه فضا باز افقی توسط دو فضای عمودی در دو سوی خود که شامل فضاهای انتظار و خدماتی اند به یکدیگر متصل می شوند.
ارتباطات مجموعه شامل راهروها پله های برقی و آسانسورها نیز از فرم سالن ها و این فضاهای باز ناشی می شوند کشیدگی و انحنای خاص فرم پروژه و وجود مقاطع متغیر عرضی ناشی از آن ، امکان طرح شیبراهه های نرم و مواج را در طول پروژه و در جبهه شمالی مهیا کرد. بنابراین همانند پیاده روها و مسیرهای توپولوژیک درون پارک،فضای حرکتی  پروژه احساسی از تداوم فضای پارک را در درون پروژه ایجاد می کند و مناظر بدیعی را در حین حرکت فراهم می آورد. فرم پروژه و عناصر موجود در درون آن خود را با شکل سایت هماهنگ کرده و به صورت یکپارچه همانند موجودی زنده که دارای اجزایی مرتبط و منتج از یکدیگر است عمل می کنند.

 

ویژگی های اصلی این پروژه را می توان در 5 بخش اصلی تقسیم کرد:

 

    پیدا کردن فضاهای گمشده در شهر  برای قدم نهادن در بازسازی فعال مکان های شهری
    تطابق دادن محیط پارک و چشم انداز کوه در شمال تهران
    ادغام، معماری، ساختار و برنامه
    ایجاد گفتگو با مردم ساکن در این شهر درمورد  فضاهای بازشهری(ایوان) و همچنین ساختار غیر معمول و قابل توجه آن
    طرح موضوع حرکت و زمان از طریق ایجاد یک ساختار انعطاف پذیر و متغیر در طول پروژه با استفاده از رمپ ها و به طور کلی؛ ارایه پویایی و تغییر اتی که به صورت مفهومی و واقعی ارائه می شود.

 

کانسپت سازه


سازه مجموعه فرهنگی پارک ملت از سه بلوک مجزا تشکیل شده است سیستم سازه ای بلوک های کناری که در پلان تقریباً شکل مربع مستطیل دارند از نوع قالب خمشی است و از دیوار بتن مسلح در طبقات پایین و از سازه فولادی قاب خمشی و بادبند فولادی در آخرین طبقه استفاده شده است.
سیستم سازه ای بلوک میانی که بیشترین تغییر در هندسه نقاط در هر سه امتداد x وy و z را دارد از نوع دیوار باربر بتنی است دیوار بتنی، شامل دو دیوار بتنی طولی در سرتاسر طول سالن ها دو دیوار بتنی عرضی در انتهای هر سالن است این سیستم تا کف آخرین طبقه حفظ شده و برای سقف نهایی از یک سازه فولادی خمشی و مهاربندی شده در هر دو جهت استفاده شده است. تیرهای باربر بتنی از نظر نحوه عملکرد و انتقال بارهای ثقلی به تکیه گاه های دیواری انتهایی و همین طور مشارکت این تیرها با تیرهای فولادی سقف از طریق ستون های لوله های نگه دار نمای شیشه ای، یک سیستم پیچیده رفتاری را ایجاد کرده اند. در بعضی حالات بارگذاری نیروهای وارد بر تیر به وسیله این ستون ها به سقف نهایی منتقل شده و در حالاتی تیر بتنی تکیه گاه نما و سقف فولادی شده است.اما در کل عمده نیروهای افقی ناشی از وزن های مرده و زنده به شکل نیروی داخلی سیستم تعدیل شده اند و صرفاً بارهای زلزله و خاک وضعیت یک سویه انتقال بار را در سیستم ایجاد کرده اند.و....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ,مرکز و پردیس سینمایی ,پارک ملت اثر مهندسان , مشاور حرکت سیال ,پاورپوینت بررسی ,پروژه پردیس سینمایی ,پارک ملت در منطقه 3 شهرداری تهران , و در زمینی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری مرکز هنر و همایش ماگما اسپانی ، مرکز همایش های تنریف
پاورپوینت بررسی معماری سالن تئاتر بزرگ Wuxi معماران PES
پاورپوینت بررسی معماری مرکز همایش های بین المللی توت فرنگی ، پکن
پاورپوینت بررسی معماری خانه موسیقی مجارستان
پاورپوینت بررسی معماری خانه و موزه بومی و تعاملی موسیقی اثر فرانک گری
پاورپوینت بررسی طرح معماری موزه هنرهای زیبا نانسی و کیندر در هیوستون آمریکا اثر استیون هول
پاورپوینت بررسی معماری سالن موسیقی و مرکز هنرهای نمایشی کافمن اثر موشه صفدی
دانلود,پاورپوینت بررسی طراحی سالن کنسرت Sverdlovsk در روسیه,pptx
پاورپوینت بررسی معماری سالن اجتماعات و نمایش Infanta Doña Elena توسط Estudio Barozzi Veiga
پاورپوینت بررسی معماری پردیس تئاتر حرفه ای تهران اثر آرش مظفری
پاورپوینت بررسی معماری آمفی تئاتر گواوا در برزیل از جنس بامبو
پاورپوینت بررسی معماری خانه ی موسیقی پورتو کاسادا موزیک ، اثر رم کولهاس
پاورپوینت بررسی معماری سالن تئاتر بزرگ کوشان چین
پاورپوینت بررسی طرح آمفی تئاتر کروی شکل 2 هزار نفری گوانگژو اثر گروه استیو چیلتون
پاورپوینت بررسی معماری سالن تئاتر تئودور گووی اثر گروه معماری دومینیک کولان و همکاران
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری سالن و خانه اپرای هاربین Harbin اثر MAD Architects
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری پردیس سینمایی ملت
پاورپوینت بررسی معماری تالار شهر آرهوس اثر آرن ژاکوبسن و اریک مولر
پاورپوینت بررسی معماری بازسازی سالن اجتماعات در سالن صنعتی قدیمی در والبی ، کپنهاگ
دانلود,پاورپوینت بررسی ساختمان کنسرت Malmö Live در سوئد,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد