خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود بررسی انواع تناسبات در معماری فایل پاورپوینت

تاریخ ایجاد 01/03/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 54   قیمت: 4800 تومان     تعدادمشاهده  21


فایل پاورپوینت انواع تناسبات در معماری، در حجم 54 اسلاید قابل ویرایش ، 
 
 پاورپوینت انواع تناسبات در معماری:
 
بخشی از مطالب:
تناسب یکی از مفاهیم اصلی و پایه‌ای معماری است که به رابطهٔ بین اجزا و کلیت یک فضا یا طرح معماری اشاره دارد و منظور از تئوری‌های تناسبات، ایجاد احساس نظم بین اجزاء یک ترکیب بصری است. 
تناسبات یک عامل تعیین کننده برای هماهنگی است و عدم هماهنگی در هر کاری باعث بی نظمی و به نتیجه نرسیدن آن می شود ، و از سوی دیگر به نگرش معماری نسبت به مجموعه ای از پدیده ها مرتبط می باشد.
بشر از گذشته تا امروز طی تمام ساعات شبانه روز تحت تأثیر خود و پیش ساخته های طبیعت بوده است . معماری بر خلاف سایر آثار هنری زندگی انسان را تا آخرین لحظه حیات و حتی پس از مرگ تحت سیطره خود قرار می دهد . تأثیر معماری بر زندگی انسان تمامی جنبه های آن از طرح اولیه تا اندازه ها و تناسب این اندازه ها با یکدیگر را شامل می شود . از زمانی که بشر زندگی اش را در کره خاکای آغاز کرد تا امروز و پس از این مهم بوده است و خواهد بود که هر جزء محل زندگی اش را در چه ابعادی ، کجا و با چه اندازه ای نسبت به سایر اجزای آن بسازد یا آن چه را به عنوان محل زندگی اختیار می کند چه ویژگی های از نظر اندازه و تناسب اندازه ها داشته باشد ..
از زمانی که بشر برای زندگی در زمین به دنبال سرپناه بوده است ، یعنی از دوره غارنشینی تا امروز ، اندازه ها نقش معینی در معماری داشته اند . در آن زمان معماری تنها در حد انتخاب فضای مناسب برای زندگی بود ، اما در همان دوره نیز توجه به تناسبات به دلیل توجه به انسان به عنوان یک موجود چند بعدی اهمیت داشته است . طی این دوره و دوره های بعد معماری و در نتیجه تناسبات به کار رفته در آن که جزو جدایی ناپذیر معماری محسوب می شوند ، تمام خواسته های جسمی و روحی بشر را در نظر می گرفتند . نگاهی به غارهای کشف شده به عنوان اولین زیستگاههای بشر نیز نشان می دهد ارتفاع سقف تا کف غار ، محل قرار گیری آن در کوه ، عمق آن ، منظر غار و چگونگی استفاده آن از نور طبیعی مورد توجه ساکنان آن قرار داشته و اغلب غارها با نسبت های مشخصی به عنوان زیستگاه بشر اولیه انتخاب می شده اند . در دوره های بعد از غارنشینی نیز که بشر قصد ساختن ظرفی را برای زندگی خود دارد ، باز هم این موضوع را مد نظر قرار می دهد .
و...
 
فهرست مطالب پاورپوینت انواع تناسبات در معماری:
تناسبات در معماری
ادراک تناسبات توسط بشر انواع تناسبات
تناسبات طلائی
تناسب در یونان
تئوریهای رنسانس
تناسبات انسانی
پیمون در ایران
کن در ژاپن
لوکور بوزیه
تناسبات انسانی در هنر هخامنشی
ابعاد و نسبتهای اجزای بدن
مقایسات تناسبات انسانی با نمونه ها
منابع و مآخذ
 
این فایل با فرمت پاورپوینت در 54 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
فایل ,پاورپوینت ,انواع , تناسبات در , معماری، در حجم ,54 اسلاید قابل ویرایش ، , , پاورپوینت انواع تناسبات در معماری: , , ,تناسب یکی از مفاهیم اصلی و پایه‌ای ,معماری , پاورپوینت انواع تناسبات در معماری: ,تناسبات در معماری ,ادراک تناسبات توسط بشر انواع تناسبات ,تناسبات طلائی ,تناسب در یونان ,تئو,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود بررسی تناسبات در معماری
دانلود بررسی تداخل درمعماری
دانلود بررسی تکرار و ریتم و ترکیب در معماری
دانلود بررسی تعادل و تقارن در معماری
دانلود بررسی بافت در معماری
دانلود بررسی پاورپوینت تناسبات وگونه شناسی كالبدی انسان و معماری
دانلود بررسی پاورپوینت تزئینات وابسته به معماری
دانلود بررسی پاورپوینت چشم اندازسازی شهر رودهن
دانلود بررسی پاورپوینت ارتباط موسیقی و معماری پل خواجو
دانلود بررسی پاورپوینت دیاگرام فضا در معماری
پاورپوینت بررسی ایده در معماري
دانلود بررسی رابطه معماری و سينما در عصر مجازی شدن
دانلود,پاورپوینت فینگ شوی در معماری,pptx
دانلود بررسی آشنایی و تحلیل ایده تا فرم و موضوع طراحی در معماری پاورپوینت
دانلود بررسی شکل گرایی در معماری معاصرپاورپوینت
دانلود بررسی کانسپت ، استعاره پاورپوینت
دانلود بررسی معماری صخره ای پاورپوینت
دانلود بررسی تندیس گرایی در معماری پاورپوینت
دانلود بررسی اهمیت و ضرورت نور در معماری پاورپوینت
دانلود بررسی نور در معماری سنتی و مدرن

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد