خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود بررسی تناسبات در معماری پاورپوینت

تاریخ ایجاد 10/04/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ:    قیمت: 3300 تومان     تعدادمشاهده  6


پاورپوینت تناسبات در معماری
 
پاورپوینت تناسبات در معماری
 
بخشی از مطالب:
 
تناسبات مفهومی ریاضی است که در هنرهای تجسمی بر رابطه مناسب اجزا با یکدیگر و با کل اثر دلالت دارد.کاربرد آن به دلیل ایجاد زیبایی بصری در معماری و هنرهای تجسمی از اهمیتی ویژه برخورداراست و تقریباهمه آثار هنری براساس نوعی تناسب بوجود آمده اند. از این جهت تناسب یکی از اصول اولیه اثر هنری است که رابطه هماهنگ میان اجزا را بیان می کند.
تناسب یکی از مفاهیم اصلی و پایه‌ای معماری است که به رابطهٔ بین اجزا و کلیت یک فضا یا طرح معماری اشاره دارد و منظور از تئوری‌های تناسبات، ایجاد احساس نظم بین اجزاء یک ترکیب بصری است.
 
در سبک‌های معماری به تناسب اجزا معماری و انسان و فضا توجه بسیاری شده است و در هر سبک معماری تغییرات تناسب مفاهیم متفاوتی را بیان می‌کند.
 
نسبت طلائی بین اجزای ساختمان در معماری‌های متعدد و در زمان‌های متفاوتی در سبک‌های معماری مورد نظر بوده‌است و آثار آن را در معماری ایرانی-اسلامی، معماری مصر باستان، معماری یونان، معماری روم می‌توان دید.
 
برج و میدان آزادی:طول بنا ۶۳ و عرض ان ۴۲ است که ۱/۵=۴۲: ۶۳ و به عدد طلایی نزدیک می‌باشدسبک معماری آن نیزطاق بزرگی است که تلفیقی از سبک هخامنشی و ساسانی و اسلامی است که منحنی آن با الهام از طاق کسری معماری ایران باستان را تداعی می‌نماید.
 
هر چند بدن زیباتر باشد نقطه طلایی دقیق تر می شود مثلا وقتی بینی کسی به نظر زیبا تر از بقیه به نظر می رسد نسبت طول بینی به پهنای آن دارای نقطه طلایی نزدیکتری می باشد. انسان های معمولی نقطه طلایی دقیقی ندارند و چند درصد تداخل دارد.
 
تک تک اعضای بدن انسان با همدیگر دارای ارتباط و هماهنگی هستند و نقطه طلایی در آن رعایت شده که برخی از مردم بدون نداشتن اطلاعات کافی دست به عمل های جراحی سنگین می زنند و تناسب و تعادل بدن را به هم می زنند و تاثیرات منفی بر جا می گذارند.
 
در داخل هر برگ عناصر تیری شکل قرار دارند که به آنها رگ برگ گفته می شود. رگ بر گها در درون برگ ها نقش سازه ای و انتقال مواد غذائی را دارند. موقعیت رگ برگ در داخل برگ همواره به گونه ای است که بتوانند نیرو ها را در داخل برگ خنثی کند. همچنین قطر آنها منطبق با نیروهای وارده متغییر است. همانطور که گفته شد در گیاهان دو لپه ای رگ برگ ها به صورت منشعب و مشبک است و در تک لپه ایها معمولاً رگ برگ ها (به غیر از گ برگهای بسیار ریز) موازی هم قرار گرفته اند. رگ برگ های کوچکتر در انتها به هم می پیوندند و شبکه ای به وجود می آورند. هر رگ برگ دارای یک شبکه مویرگی است.


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت , تناسبات در , معماری , ,پاورپوینت تناسبات در معماری , , , , ,تناسبات , هنرهای تجسمی , معماری و , هنرهای تجسمی ,مفاهیم اصلی و , پایه‌ای ,معماری , طرح معماری ,سبک‌های معماری , ,نسبت طلائی بین ,اجزای ساختمان , معماری ایرانی-اسلامی، , معماری مصر باستان، , معماری یونان، ,معماری روم می‌,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی جنبش ها و گرایشات معماری اوایل قرن بیستم ، معماری معاصر Contemporary Architecture
پاورپوینت راندو و پرزانته سایت پلان،پلان، نما، برش
پاورپوینت بررسی ارسی ها اوج هنر معماری
دانلود بررسی پاورپوینت مقدمات طراحی معماری 2 - 96 اسلاید
دانلود بررسی پاورپوینت مقدمات طراحی معماری 2
دانلود بررسی پاورپوینت کانسپت در مبانی نظری معماری
دانلود بررسی پاورپوینت بافت در مبانی نظری معماری
دانلود بررسی پاورپوینت مفهوم تعادل
دانلود بررسی پاورپوینت فستیوال نورپردازی لندن ۲۰۱۶ Lumiere London
دانلود بررسی پاورپوینت تداخل درمعماری
دانلود بررسی تعادل و تقارن در معماری
دانلود بررسی حرکت و سطح در معماری
دانلود بررسی نور در معماری
دانلود بررسی تناسبات در معماری
دانلود بررسی پاور پوینت بافت در معماری
دانلود بررسی هندسه کاربردی پاورپوینت
دانلود بررسی کاملترین پاورپوینت شکل و فرم
پاورپوینت تحلیل نور ، رنگ ، آب از دیدگاه عرفان در معماری اسلامی
دانلود بررسی پاورپوینت تناسبات فیوناچی
دانلود بررسی پاورپوینت شکل شناسی یا ریخت شناسی شهری

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد