خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود پاورپوینت انواع نماهای ساختمانی روش های اجرای آن

تاریخ ایجاد 14/12/1393 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 62 اسلاید   قیمت: 5900 تومان   حجم فایل: 5197 kb  تعدادمشاهده  58


انواع نماهای ساختمانی روش های اجرای آن 
 
نمای آجری
 
نمای آجری ساختمان زیبایی ودلپذیرشدن جلوه ظاهری و بیرونی ساختمان و در نهایت دورنما ومنظره مناسب برای ساختمان ما می باشد نمای آجری در ساختمان نقش یک عایق حرارتی و برودتی را بازی می کند که هم ازهدر رفتن انرژی تولیدی سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان ممانعت می کند و هم می تواند بر حسب جنس و رنگ و میزان سطحی که دارد باعث دفع و انعکاس گرما در فصل تابستان شود و عکس همین عملکرد را در فصل زمستان برای جذب انرژی خورشیدی و گرم شدن ساختمان باعث  شود.
مهم ترین بخش استفاده از آجردرساختمان اجرای نماهای آجری است برای طراحی نماهای آجری به علت قابلیت های شگفت آور وهچنین تنوع رنگ و بافت آن الگوهای متنوع وبی شماری قابل طراحی و اجرا هستند که هر یک جلوه خاصی به ساختمان خواهند داد با استفاده از زمینه طراحی نماهای آجری ابتدا الگوی مادر تنظیم می شود سپس شکل آجرچینی در طول دیوار به دست می آید الگو بر اساس طول یک کله و یک راسته آجر به علاوه دو عرض بند کشی در طول و در عرض بر اساس یک عرض آجر به علاوه یک عرض بند کشی تنظیم می گردد لازم است در طراحی نماهای آجری به نحوی پیش بینی لازم به عمل آید که نیاز به قطعات کوچکتر آجر یا آجرنیمه نباشد.
نقش بند کشی پذیرش انبساط و انقباض سطحی وموضعی وتوزیع یکنواخت در نمای ساختمان است علاوه بر ان بندکشی باید مانع داخل شدن آب و نفوذ رطوبت به قشر های داخلی دیوار ها وسایر قسمت های ساختمان گردد از این رو ملات بندکشی باید ریز دانه و پر مایعه بوده و ازتراکم کافی برخوردار باشد بندکشی به عنوان کارنهایی باید جذابیت نما ومنظر راتکمیل نماید عمق بندکشی برای نماهای آجری برابر ۱۵میلیمتر است که باید قبلا محل اجرای بندکشی با برس تمیز گردد و پیش از شروع محل کار مرطوب وآب پاشی شود.
روش اجرای انواع نمای آجری
اجرای این نما به دو طریق امکان پذیر است :
 
۱- اجرای نما کاری همراه با دیوار اصلی :
این نما از پایه بصورت دیوار ملاتی و آجر از هر طرف که قرار بگیرد دارای نما میباشد.
۲- اجرای نما کاری بر روی سفت کاری
این نما خود به دو روش قابل اجرا است :
 
الف ) اجرای نمای آجری بصورت ملاتی
 
ب ) اجرای نمای آجری بصورت دوغابی
 
در هر دو مورد الف و ب آجر نما بر روی دیوار سفت کاری اجرا میشود .
 
در هر دو روش ۱ و ۲ ملات و یا دوغاب مخلوطی از ماسه و سیمان و آب میباشد ولی بند های موجود بین آجرها با ملات ماسه بادی و سیمان پر میشود.
نمای شیشه ای
 
از آنجا که در نما های شیشه ای استاندارد های لازم رعایت نمیشود اجرای آن نیز بطور کلی دارای نکات فراوانیست. در نماهای شیشه ای بعد از اجرای سفت کاری میبایست بر روی دیوار زیر نمای شیشه ای شاسی کشی شود . سپس شیشه های دوجداره که دارای فرم خاص و گاز مخصوص بین دو شیشه میباشد توسط روش استاندارد ماشینی در کارخانه آماده میشود و پس از جابجایی در محل پرو‍ژه بوسیله چسب مخصوص شیشه و پیچ رولپلاک به شاسی های اجرا شده بر روی دیوار نصب میشود.
انواع نماهای ساختمانی روش های اجرای آن


کلمات کلیدی مرتبط:
انواع نماهای ساختمانی روش های اجرای آن , ,نمای آجری , ,نمای آجری ساختمان زیبایی ودلپذیرشدن جلوه ظاهری و بیرونی ساختمان و در نهایت دورنما ومنظره مناسب برای ساختمان ما می باشد نمای آجری در ساختمان نقش یک عایق حرارتی و برودتی را بازی می کند که هم ازهدر رفتن انرژی تولیدی سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساخ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی موج‌شکن Breakwater
پاورپوینت بررسی تاور کرین یا جرثقیل برجی
پاورپوینت بررسی سیستم نماي دو پوسته
پاورپوینت بررسی انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آن ها
پاورپوینت بررسی نماهاي دو جداره
پاورپوینت بررسی کرسی چینی مصالح، اصول و تمام نکات اجرایی کرسی چینی
بررسی کاشی سرامیک‌ از مواد اولیه تا تولید و انواع پخت
پاورپوینت بررسی کاربرد انواع بتن در معماری
پاورپوینت بررسی نماهای شیشه ایی مدرن ، شیشه در نمای ساختمان
پاورپوینت بررسی سایبان در فضاهای باز
پاورپوینت بررسی عناصر و جزئيات عایق رطوبتی بام
پاورپوینت بررسی عناصر و جزئيات باغ بام ، معماری Roof Garden
پاورپوینت بررسی نمای مدرن شیشه ای ، نمای مدرن اسپایدر
پاورپوینت بررسی نمای شیشه ای ، نمای اسپایدر
دانلود بررسی پاورپوینت مواد و مصالح عایق كاری صوتی ساختمان ها
پاورپوینت بررسی پنجره های upvc، پروژه عناصر و جزئیات یو پی وی سی upvc
پاورپوینت بررسی انواع دیوار ، پروژه عناصر و جزئیات دیوار
پاورپوینت بررسی انواع و جزییات نصب نماهای سنگی
پاورپوینت بررسی خصوصیات و ویژگیها چوب ترمووود
دانلود بررسی پاورپوینت مختصات و نیازمندی های مصالح

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد