خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی استانداردها و ضوابط طراحی معماری مرکز توانبخشی معلولان

تاریخ ایجاد 17/06/1399 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 40 اسلاید   قیمت: 12000 تومان     تعدادمشاهده  39


پاورپوینت بررسی استانداردها و ضوابط طراحی مرکز توانبخشی معلولان

معلولیت همزاد با پیدایش انسانها است و قدمتی هم پای تاریخ بشر دارد. مروری بر تاریخچه معلولیت نشان   می دهد که در هر دوره ای از تاریخ، در هر فرهنگ و تمدنی و در همه طبقات اجتماعی، افرادی وجود داشته اند که از نظر فعالیت های اجتماعی و کنش های پایین تر از حد طبیعی عمل نموده و گرچه نیازمند فعالیت های توجهات ویژه ای بوده اند، با این حال نه تنها به خواسته ها و امور اجتماعی و رفاهی آنان تا قبل از قرن نوزدهم چندان وقعی نهاده نشده است بلکه مطالعه در زندگی معلولین در سراسر ازمنه تاریخی آشکار کننده این حقیقت تلخ است که رفتار غالب جوامع با این گروه از افراد به ویژه عقب ماندگان ذهنی، ظالمانه و به دور از هرگونه عدالت اجتماعی و رفتارهای انسانی نیز بوده است.
 جوامع بدوی و قبایل اولیه که جهت بقاء خود سخت تلاش می نمودند، افراد ضعیف و معلول را که در تکاپوی زندگی مؤثر محسوب نمی شدند، طرد می کردند. به عنوان مثال اسپارتها، کودکان ناقص الخلقه را طعمه گرگ می نمودند و مردم هند باستان، معلولین را به امواج خروشان رودخانه ها می سپردند. همچنین در بسیاری از تمدن های باستانی رسم بر این بود که در سالهای قحطی، تعدادی از افراد معلول را قربانی می کردند زیرا این گونه افراد را عناصری وابسته به شیطان می دانستند و به وجود ارواح خبیثه و حلول آنها در جسم و روح معلولین معتقد بودند.
 بر خلاف جوامع مذکور، در تمدن هایی که مذهب در آنها رسوخ کرده بود، روش های انسانی تری در مورد معلولین به کار می رفته است به طوری که در آیین کنفوسیوس معلم چینی و همین طور در دین پیامبر ایرانی « زرتشت» به وضوح خواسته شده است که مردم با عقب ماندگان ذهنی رفتاری انسانی داشته باشند و نیز در دین یهود، مسئولیت جرم و جنایت از عقب مانده های ذهنی برداشته شده است. در دین مبین اسلام نیز طی اشارات مکرر در کتاب آسمانی و همچنین سخنان پیامبر بزرگوار و ائمه اطهار به توصیه هایی در زمینه ملاطفت و همیاری با معلولان بر می خوریم.
 به طور کلی در طول تاریخ عقاید و نظرات مردم نسبت به معلولین به ویژه کسانی که عقب افتادگی روانی و ذهنی داشته اند، منعکس کننده نظریات اجتماعی آن زمان بوده و فرهنگ خاص ملتها در آن عقاید و نظرات تأثیری شگرف داشته است.
خوشبختانه در عصر حاضر عقاید اجتماعی در مورد این گروه از افراد جامعه بر اثر گذشت زمان و پیشرفت های چشمگیر در دانش و تکنولوژی و تلاش بی وقفه دانشمندان و محققینی چون ایتارد Itard، سگین Seguin، مونتسوری Montessori، هاو Howe، گوگن بول Guggenbuhl، آلفرد بینه Alfred Bine و... که در امر تعلیم و تربیت معلولین خدمات بسیار ارزنده ای انجام داده و پذیرفته شدن آنان را در کنار دیگر افراد جامعه به عنوان حقی مسلمی برای این قبیل از افراد مطرح و دنبال نموده اند، تفاوت محسوسی را با گذشته نشان       می دهد به نحوی که در حال حاضر در اکثر جوامع و ملل، معلولین تحت توجهات ویژه ای قرار گرفته و این امر در جهت سرویس دهی هر چه بهتر به منظور تأمین هر چه بیشتر استقلال فردی آنان، همواره در حال بسط و توسعه می باشد.
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری ,استانداردها معماری ,ضوابط معماری ,طراحی مرکز توانبخشی معلولان ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری مدرسه ابتدایی نور مبین سمنان
پاورپوینت بررسی معماری پردیس بین الملل دانشگاه ژجیانگ چین
پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری مدرسه هنر بدالز
پاورپوینت بررسی و تحلیل معماری انستیتوی و مدرسه معماری هیلانگان پکن
پاورپوینت بررسی معماری دانشکده بیزینس و بازرگانی دانشگاه ایالتی پورتلند
پاورپوینت بررسی معماری کتابخانه دانشگاه بالتیمور واقع در آمریکا
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان کالج دانشگاهی امرسون لوس آنجلس اثر تام مین
کتابخانه اسکندریه مصر ، پاورپوینت بررسی و تجزیه و تحلیل معماری
پاورپوینت بررسی معماری مدرسه کالاساتاما Kalasatama در هلسینکی فنلاند
پاورپوینت بررسی معماری مرکز کودکان بی سرپرست آمستردام ، معمار: آلدو ون ایک
پاورپوینت بررسی معماری خانه موسیقی پیو دی سنتو اثر معماران ماریو کوچینلا
پاورپوینت بررسی معماری هنرستان موسیقی در منطقه 17 پاریس
پاورپوینت بررسی معماری دانشکده معماری اوهایو ، ساختمان معماری آستین نولتون
پاورپوینت بررسی معماری مرکز مراقبت از کودکان ماریا انزرسدورف در هوخسترا ، اتریش
پاورپوینت بررسی معماری مهدکودک و کودکستان فاگربورگ Fagerborg در اسلو ، نروژ
پاورپوینت بررسی معماری مهد کودک کیتا گوتینگن در گوتینگن، آلمان
پاورپوینت بررسی معماری مهد کودک کنسینگتون در بانکوک، تایلند
پاورپوینت بررسی معماری توسعه دبیرستان Cascade معماران نویمان مونسون
پاورپوینت بررسی معماری کتابخانه و مرکز دانشجویی پردیس اشتونبی MacLennan Jaunkalns
پاورپوینت بررسی معماری کتابخانه fábrica das palavras در پرتغال

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد
older wife fucks young cuckold husband (camster) yoga asanas sex xnxx horny blonde is fingering her pussy when black boyfriend comes to fuck burqa doggy style xxx sexy photos and videos beautiful water babe caleb gets fucked his girlfriend resident 4 cock hungry ebony babe in fishnet gets anally fucked curved limp small dick popping out of the window full nelson asa akira