خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
نقش برتر پارس
 

روش و توضیحات خرید
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما می توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روی سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد برای این منظور می بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهای هر صفحه کليک نموده و برای خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خرید را انجام و بلا فاصله فایل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودی موارد پس از خرید بدلیل سنگینی فایل و يا نرسيدن نوبت آپلود فايل آن را در ايميل خود دریافت نمایید - در غیر این صورت جهت تهیه پروژه و نقشه با فهرست مندرج و مبلغ ذکر شده (بالای5000 تومان) را از طريق دستگاه هاي خودپرداز یا سایتهای بانکی به شماره کارت بانک ملی  6037-9971-8264-1424 به نام صالحی پرداخت و عنوان فایل ، ايميل و مبلغ پرداختی خود را به همراه  09128380245  با پيامک ارسال نماييد . در این روش كليه فایل ها و نقشه های مورد نظر سريعا به ايميلتان ارسال میشود و ارسال آن از طريق پيامك به شما اعلام خواهد شد. ساعت کاری و پاسخگويی تلفنی يکسره از 9 صبح الی 17 بعد الظهر و جوابگويی پيامکی و تلگرام و واتس آپ از 9 تا 24 شب-.حتی ایام تعطیل با تشکر از اعتماد شما

   

 


بنر سمت جپ
 

پشتيبانی آنلاين

تلگرام-پيامک


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری گنبد رایشتاگ پارلمان آلمان اثر نرمن فاستر

تاریخ ایجاد 01/02/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 60 اسلاید دارای نقشه و تصاویر   قیمت: 5500 تومان   حجم فایل: 26 kb  تعدادمشاهده  20


پاورپوینت بررسی معماری گنبد رایشتاگ پارلمان آلمان اثر نرمن فاستر
 
بخشی از مطلب
پس از تصمیم به نقل مکان پارلمان از پایتخت فدرال از بون به برلین، پروژه های مختلفی برای ساخت ساختمان های جدید برای قرار دادن دفتر مرکزی موسسات اصلی کار کشور به تصویر کشیدن ترمیم کامل ساختمان در داخل ساختمان، ریشاستگ (پارلمان) آلمانی) رایشتاگ از 1894تا 1933 که آدولف هیتلر و رایش سوم بر سر قدرت قرار گرفت محل پارلمان امپراطوری آلمان بود،اما پس از آتش سوزی مشهوری که در زمان هیتلر اتفاق افتاد دیگر مورد استفاده قرار نمی گرفت . 
 
این یکی از نمادهای اصلی برلین جدید است که قادر به برقراری ارتباط در یک نگاه است، که ارتباط بین گذشته و حال است که امروزه پایتخت آلمان را به یک آزمایشگاه برای معماری تبدیل می کند و مواجهه درست و مناسب آن با بازکردن گنبد ریحان است نتیجه ابتکار نومن فاستر، برنده در سال 1993، بین المللی با هدف بازسازی ساختار تخریب شده در سال 1954 تشکیل شده است.
 
در حالی که گنبد کاملا تخریب شده بود، دیوارهای رایشتاگ ایستاده بودند اما به شدت آسیب دیده بودند.
مداخله معمار لندن که مسئول ارائه قابلیت های جدید به کل ساختار است، بر مبنای تعدادی از نکات است که می تواند به شرح زیر خلاصه شود: شفافیت، احترام به تاریخ و حفاظت از محیط زیست.خلاصه می شود
وضعیت
ساختمان در مرکز تاریخی برلین واقع در نزدیکی دروازه براندنبورگ، پتسامر پلاتز و تیرگارتن واقع شده است.
مفهوم
این اصل رایشتاگ الهام بخش بوده است، در حقیقت، عملا فعالیت دولتی در این محل قابل دسترسی تر است. از اینجا، انتخاب ایجاد یک ورودی تنها برای مردم و سیاستمداران، و در طبقه اول، شیشه ای دیوار، با نگاه مستقیم به سالن پارلمان.ایجاد می گردد
 
 ساختمان رایشتاگ در طول یک سده دستخوش تحولات زیادی شده و بارها توسط معماران مختلف بازسازی شده است. در نهایت نورمن فاستر این بنا را به عنوان نمادی از دموکراسی در کشور المان باز زنده کرد. در طراحی فاستر دو هدف مهم یعنی شفافیت در تمام بخش های بنا برای تاکید بر مسئله ی دموکراسی و بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر مد نظر بود.
 
این ساختمان هم از لحاظ بصری و هم استعاری ساختمانی باز است از نظر بصری از ان جهت که کاربرد شیشه به ویژه در گنبد عبور دید را در ساختمان سبب می شود. از نظر نمادین نیز از آن جهت که امکان ورود عموم مردم به فضای گنبد بالای تالار نشست نمایندگان وجود دارد و امکان دید افراد از بیرون نمای غربی به داخل بنا وجود دارد و این امر بیانگر این مطلب است که سیاست طراحی ساختمان سیاست باز است.
 
بسیاری از معماران معتقدند که به جای مصور کردن فضاها در بین دیوارها باید از پانل های شیشه ای استفاده کرد تا شفافیت در فضا به حداکثر برسید این نظریه در گنبدی که فاستر برای رایشتاگ طراحی کرد به حد اعلای خود رسیده است. گنبد رایشتاگ با دستیابی به اهداف متفاوتی که در طرح دنبال می شد یک شاهکار معماری محسوب می شود. این اهداف شامل ایجاد نوعی نماد، بهره گیری از فضای گنبد به عنوان یک فضای تفریحی تامین کننده نور در فضای داخلی مجلس و تامین درصدی از انرژی ساختمان و بهره گیری از آن به عنوان عضوی اصلی در سیستم تهویه ساختمان می باشند.
 
 وقتی از نورمن فاستر درباره ساختمان رایشتاگ می پرسند ، مشخص می گردد که سرگذشت این بنا در طی تاریخ ، آن چیزی نیست که توجه او را به خود جلب کرده باشد ، بلکه او بیشتر با اعتقادی راسخ به روش های به کار رفته برای خود کفا کردن این بنا از لحاظ تامین انرژی سخن می گوید :
 
«آدم دانه آفتابگردان را برای تولید برق می سوزاند. چنین کاری کماکان تجدید پذیر است. آنچه از گرمای حاصل از این فرایند – پس از تولید برق – باقی می ماند ، در ماشین ها یا دستگاه های جاذب گرما به مصرف می رسد و با استفاده از آب به عنوان عنصر واسط ، باعث تولید سرما می شود.
 
استفاده از آب به آن معناست که می توان اندازه کانال ها را به 3000/1 کاهش داد. بنابراین به جای عبور دادن کانال های حجیم از بین فضاهای خالی بزرگ میان طبقات ، این امکان به وجود می آید که آنها را از مجراهایی با قطری کمتر از نی آشامیدنی عبور داد. به چنین سیستمی ، می توان مقداری انرژی خورشیدی نیز افزود و از این طریق به انرژی گرمایی ، به میزانی بیش از آنچه واقعاً نیاز است ، دست یافت. اما این گرمای اضافی به کجا می رود ؟
 
می توان آن را در فضای آزاد رها کرد ، یا می توان همان کاری را انجام داد که ما انجام دادیم ، یعنی:
 
ذخیره آن در دل زمین و در عمقی اندکی کمتر ازارتفاع برج ایفل
 
ما در زمستان ، از این گرمای ذخیره شده ، به عنوان منبع گرمایی استفاده می کنیم ، زیرا عمق زمین گرما را در خود حفظ می کند.
 
بدین ترتیب رایشتاگ از این پس ، نه تنها منبع تولید انرژی خود خواهد بود ، بلکه به عنوان منبعی برای تامین انرژی مجموعه بناهای جدیدی که پیرامون آن برپا خواهند شد ، به میزان سه برابر وسعت خود ، عمل خواهد کرد.
 
به طور کلی ، رایشتاگ از شبکه خدماتی شهر جداست ، البته بجز یک مورد ، و آن مربوط به زمانی می شود که دستگاه های تامین انرژی دچار نقص فنی شوند.
 
در این حالت سیستم پیش بینی شده برای موارد اضطراری که از شبکه نیروی شهر استفاده می کند ، به کار می افتد. در این سیستم تولید انرژی ، هیچ دستگاه مولد نیرویی هرگز بی کار نمی ماند.
 
این سیستم چنان کار آمد است که حتی زمانی که انرژی مورد نیاز خود ساختمان و نیز ساختمان های اطراف را تولید کرد ، باز هم به تولید انرژی بیشتر ادامه می دهد و این انرژی مازاد به شبکه کشوری می پیوندد. و...


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,بررسی معماری ,گنبد رایشتاگ ,پارلمان آلمان ,اثر نرمن فاستر ,معماری ,نمونه های موردی ,نمونه مشابه ,طرح گنبد رایشتاگ ,تحلیل گنبد رایشتاگ ,پلان گنبد رایشتاگ ,نقشه گنبد رایشتاگ ,رایشتاگ ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل طراحی داخلی محیط اداری شرکت تولید کننده سمعک Sivantus
دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل طراحی ساختمان بانک مرکزی سیتیک از نورمن فاستر
دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل طراحی شرکت نرم افزاری ThoughtWorks
دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل معماری ساختمان اداری P.S.P تهران
دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل دفتر اداری مدرن برای شرکت ترابری
دانلود بررسی پاورپوینت تحلیل معماری مجتمع چندمنظوره آفرینش ، علیرضا تغابنی
دانلود بررسی پاورپوینت معماری ساختمان اداری چین
دانلود بررسی پاورپوینت معماری ساختمان آزمایشگاهی – اداری با نمای شیشه ای
دانلود بررسی پاورپوینت معماری دفتر شرکت بین المللی Husqvarna Group در آلمان
دانلود بررسی پاورپوینت معماری شوروم صنعتی - اداری آریو چوب
پاورپوینت بررسی ساختمان اداری شرکت دارویی سیناژن ، نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری برج اداری تایچونگ ۱۶۵ متری در شهر Taichung تایوان
پاورپوینت بررسی مجموعه اداری سبز شرکت توربوسیل تک در تهران اثر مهندسین مشاور موج جدید
پاورپوینت بررسی دفتر اداری سبز بیگین هانکان Beiging Hongkun Financial Valley اثر Huiming Zhang
پاورپوینت بررسی دفتر اداری جعبه زرد در احمدآباد هند اثر Cunal Parmar
پاورپوینت بررسی مجموعه اداری ایستگاه جنگل اثر معماران G8A در ویتنام
پاورپوینت بررسی طرح دفتر معماری وای کی اچ YKH و همکاران در سئول
پاورپوینت بررسی و تحلیل مرکز حمل و نقل مرکز تجارت جهانی ، اثر معمار Santiago Calatrava ، نیویورک
پاورپوینت بررسی و تحلیل نمونه های موردی سفارت‌خانه ایرانی
پاورپوینت بررسی و تحلیل مجموعه اداری و مرکز کنگره شهر هانگژو

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد