خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت معرفی منطقه تجاری لادفانس پاریس

تاریخ ایجاد 17/12/1393 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 11 اسلاید   قیمت: 1000 تومان   حجم فایل: 2385 kb  تعدادمشاهده  9


پاورپوینت معرفی منطقه تجاری لادفانس پاریس

معرفی منطقه لادفانس

علت نام گذاری منطقه

تاریخچه منطقه

طرح های ارائه شده به منظور ساخت منطقه

مسئله ی حمل ونقل منطقه

بناهای شاخص

نکات مثبت و منفی طرح

نظر شخصی

منابعPicture1
حومه ی مهم شهر پاریس است در زمینی به مساحت 750 هکتار در غرب شهر پاریس و رود سن و همچنین درامتداد خیابان شانزه الیزه قرار دارد.بیرون منطقه ی قانونی شهر واقع شده است.در سال 1960 با ساخت اولین برج در محدوده ی قدیمی شهر اعتراضات کسترده ای در پاریس شد در نهایت با فشار ژیکار دستن این منطقه بدون کنترل شدید شهرسازی اقدام به ساخت آن شد.این پروژه به گونه ای طراحی شد که نسبت به پاریس متفاوت باشد و در حقیقت چنین هم شد.

این منطقه 3.5 میلیون فضای اداری تجاری دارد.یکی از مهمترین و بزرگترین مراکز اقتصادی تجاری جهان و اروپا محسوب می شود.با توجه به قوانین بسیار سخت برای ساخت وساز و عدم اجازه برای ساخت سلاختمان های بلند مرتبه در محدوده ی تاریخی پاریس بسیاری از مزسسات تجاری،دانشگاه ها،موسسات تحقیقاتی و وزارت خانه ها به حاشیه ی شهر پاریس به ویژه لا دفانس انتقال یافتند.

در زمان هوسمان در طرح نوسازی پاریس نظر بر این بود که دو پارک بوآدوبولونی و بوا دو ون سن از طریق کمربند سبزی به هم متصل شوند که کمربند سبز در محدوده ی فعلی لادفانس قرار داشته اما به دلایل مالی این امر صورت نگرفت.

شکل گیری ایده ی لادفانس به دهه ی 1920 بر می گردد.طرح های منطقه ای و مسابقه ای که در سال 1931 برای محور تارخی اتووال به لادفانس طراحی شده بود ایده ی مکان یک بخش تجاری در حاشیه ی پاریس را تقویت کرد. طرح سازمان و توسعه و منطقه ای که در سال 1956 تهیه شد پیشنهاد کرد که تراکم جمعیت مرکز شهر کاهش یافته و مراکز جمعیتی در حواشی شهر ایجاد شود و همچنین نظریه ی به وجود آمد که باید شخصیت هسته ی تاریخی پاریس حفظ شود.

پس از ساخت برج تورمونپارس شهرداری پاریس احداث ساختمان های بلند را ممنوع کرد ولی فرانسوی ها با توجه به جهانی شدن اقتصاد نیاز به یک منطقه ی تجاری اداری را احساس کردند.

در سال 1985 ا.پ.آ.د (سازمان ساماندهی منطقه ی لادفانس) تشکیل و پیشرفت پروژه ی که امروز به نام لادفانس می شناسیم آغاز شد.

نام پروژه از مجسمه ی لادفانس د پاریس که در سال 1883 به منظور بزرگداشت جنگ 1870 نصب شده بود گرفته شده است.دفانس به معنی دفاع است.

طرح های ارائه شده به منظور ساخت منطقه

1.(1964) از دو ردیف آسمان خراش ، هر یک به ارتفاع 100متر تشکیل شده بود ، که اطراف آن را واحدهای مسکونی احاطه کرده و یک فضای باز عمومی ، خطوط راه آهن را می پوشاند.

2.(1971) توسط ژرژ پمپیدو

3.(1978)توسط پرزیدنت ژیسکار دستن

آنچه امروز از لادفانس می بینیم در اصل سومین پیشنهاد بوده است.پرزیدنت دستن و ریموند بار نخست وزیر در طرح دخالت کردند با وجود اینکه پروژه با بودجه دولت ساخته می شد، آینده ی اقتصادی لادفانس مشخص نبود.ا.پ.آ.د در وضیعت مالی بدی قرار داشت.دولت مرکزی بر اساس تصمیم دستن منابع جدیدی را به صورت مستقیم از حساب های سپرده ی دولتی نزد بانک ها در اختیار پروژه گذاشت.یک سازمان ملی دولتی به نام داتار محدودیت های بیشتری را برای ساخت وساز در داخل شهر پاریس وضع کرد و نرخ متفاوتی برای مالیات در نظر گرفت،تا توسعه در لادفانس را ترغیب کند.ایده ی اولیه طرح مبتنی بر ایده ی لوکوربوزیه درباره ی یک شهر مدرن است.

 


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت معرفی منطقه تجاری لادفانس پاریس ,معرفی منطقه تجاری لادفانس پاریس , لادفانس پاریس , منطقه تجاری پاریس , , , , ,
مقالات مرتبط در این دسته
بررسی طراحی معماری گلخانه ها
پاورپوینت بررسی معماری نمایشگاه و فروشگاه اپل در دوبی مال اثر نورمن فاستر
دانلود, پاورپوینت بررسی تحلیل بازارهای ایرانی,pptx
پاورپوینت بررسی معماری داخلی جواهرفروشی آسمان طلایی در پکن، چین
پاورپوینت بررسی ایده اصلی طراحی مرکز مد و فشن S.Deer در چین
پاورپوینت بررسی روند تحول مراكز تجاري در ايران
پاورپوینت بررسی طراحی معماری فروشگاه نیل بارت در توکيو، ژاپن معمار زاها حديد
پاورپوینت بررسی طراحی معماری مجتمع تجاري تيراژه تهران
پاورپوینت بررسی طراحی معماری بازارها و مجموعه های تجاری در ایران
دانلود بررسی مرکز تجارت جهانی فردوسی پاورپوینت
دانلود بررسی پاورپوینت بازار های ایرانی
پاورپوینت بررسی طراحی معماری داروخانه ال پونت در اسپانیا
پاورپوینت بررسی معماری طراحی داخلی سالن آرایش “Hair Focus”
پاورپوینت بررسی معماری سالن طراحی ناخن لیلی Lily اثر معماران: ARCHSTUDIO
پاورپوینت بررسی معماری سالن آرایش و زیبایی L’Occoco در«گوادالاجارا
پاورپوینت بررسی معماری مجموعه غذایی پذیرایی وردنه ، نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری فودکورت شرقی بازار بزرگ ایران ، نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری کارخانه توسن تجهیز در پارک فن آوری پردیس ، نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی تحلیل مجتمع تجاری میلاد نور شهرک غرب تهران
پاورپوینت بررسی مجتمع تجاری و مرکز خرید الماس شرق مشهد

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد