خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی تالار شهر سینت‌سالو، اثر آلوار آلتو

تاریخ ایجاد 31/03/1396 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 42 اسلاید بهمراه نقشه ها و تصاویر   قیمت: 6000 تومان   حجم فایل: 6408 kb  تعدادمشاهده  26


بخشی از مطلب
از دیگر طرح های ماندگار آلتو می توان به تالار شهر سینت سالو اشاره نمود. طرح تالار به رغم مساحت کوچکش (۲۰۰ مترمربع) به مراتب از طرح فرهنگسرا محبوبیت بیشتری برای آلتو به همراه داشت. او بنای تالار سینت سالو را بین سال های ۱۹۴۹ و ۱۹۵۲ باچندین عملکرد مختلف طراحی و اجرا نمود. طرح این تالار شامل واحد های کم ارتفاعی بین یک و دو طبقه با سقف های شیبدار و دیوارهایی از آجرقرمز است که در اطراف یک حیاط مرکزی سامان یافته اند.
 
دفاتر اداری در طبقه ی همکف در نظر گرفته شده اند. اتاق شورا با سقفی چوبی که از نظر طرح و اجرا کاری غیر معمول بود پوشانده شده است. مصالح بنایی در داخل در معرض دید قرار دارند و آجر سرخ بدون گچ کاری عمده مصالح به کاررفته در بنا است. نوع سقف و مصالح تأثیر پذیری از سنت ساختمان سازی محلی را نشان می دهند.
 
 
ساختمان‌های آلتو به‌مثابه‌ی گنج‌های ملی شناخته می‌شوند، ولی همان‌قدر محلی هستند و در مکان خود ریشه دارند. این قضیه را در تالار شهر سِینتسالو[۱] به خوبی می‌توان دید، که هم مدنی است و هم بومی. ایجاد حیاطی در ارتفاع برای شهروندان، «کوریا‌های[۲]» رومی را به یاد می‌آورد و بر همین ایده آلتو اسم پروژه را کوریا گذاشت. اما جدای از خاستگاه اسم آن، این ساختمان با جزئیات ظریفش قطعاً صمیمی و قابل‌سکونت محسوب می‌شود و مصالح ساده‌اش، آجر و کاشی و سنگ، نقش خود را در زندگی روزمره به‌خوبی ایفا می‌کنند.
 
برای آلتو منظره‌ی اطراف نقش مهمی در تجربه‌ی معماری دارد. تالار شهر در فضای جنگلی محاصره شده است. فنلاند با صفحات لایه لایه، و افقی و عمودی، در معماری آلتو واضح است. در مقیاس بزرگ این صفحات را می‌توان در کلیت ساختمان این پروژه دید، و در مقیاس‌های ظریف‌تر در بافت آجرهای «خانه‌ی آزمایشی[۳]» او. آجرکاری آلتو شامل صفحات و احجام بافت‌دار می‌شود. گاهی چینش آجرها به صورت فلاندری معمولی بوده، که با زاویه چیده شده‌اند تا در آفتاب زاویه‌دار فنلاند سایه ایجاد کنند، یا گاهی از ریتم جنگل پیروی می‌کردند، مانند بخش بالایی دیوار تالار شهر.
 
جایی که دیوارها به زمین می‌رسند، کاشی و سنگ‌ها این گذار را تعدیل می‌کنند، ولی نه به روشی مکانیزه بلکه بازیگوش و گاهی کلاژمانند. آلتو در هر دو پروژه‌ی تالار شهر و خانه‌ی آزمایشی از طبیعت اطراف الهام می‌گیرد. او معماری را «جزئی در تنش میان انسان و طبعیت» می‌داند و باور دارد طبیعت همیشه پیروز خواهد بود، و همه‌ی معماری به ویرانی کشیده خواهد شد.
و....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت بررسی ,تالار شهر سینت‌سالو، اثر آلوار آلتو ,ماندگار آلتو ,تالار شهر سینت سالو ,طرح تالار,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی موزه ی میکروب یا میکروپیا Micropia در آمستردام
پاورپوینت بررسی موزه جدید نیویورک از سانا SANAA
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع هنر لوئیس اثر استیون هول
پاورپوینت بررسی معماری نمایشگاه و مرکز همایشها و کنفرانس اس ای سی SECC
پاورپوینت بررسی مرکز فرهنگی و هنری گوانگشی با معماری
پاورپوینت بررسی معماری طراحی گالری هنری Transart اثر Schaum Shieh
پاورپوینت بررسی معماری مرکز فرهنگی و هنری در تنگه فوجو چین
پاورپوینت بررسی معماری موزه گوگنهایم اثر فرانک اُ گری
پاورپوینت بررسی معماری موزه لیولی Liuli واقع در شانگهای
پاورپوینت بررسی چهار نمونه موردی طراحی موزه در ایران و جهان
پاورپوینت بررسی طرح بازسازی دروازه شهر والتا از رنزو پیانو
پاورپوینت بررسی مجسمه چنگیز خان
پاورپوینت بررسی طرح مرکز موزه هنر تالاب زی زی Xixi
پاورپوینت بررسی معماری موزه دريايي Danish Maritime کار گروه معماری بیگ
پاورپوینت بررسی مرکز ملی هنرهای معاصر فرسنو ، تورکوینگ – فرانسه ، 1997 اثر برنارد چومی
پاورپوینت بررسی اصول و ضوابط طراحی و معماری موزه
پاورپوینت بررسی معماری موزه هوکی در ژاپن
پاورپوینت بررسی معماری موزه و گالری ملی لودویگ در بوداپست توسط Snohetta
پاورپوینت بررسی معماری سالن چند منظوره سنتیننتال
پاورپوینت بررسی معماری موزه تاریخ طبیعی همدان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد