خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
Enter Title
 
شما باید در حالت ویرایش باشید تا بتوانید متن را ویرایش کنید.

فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود بررسی تحلیل فضای شهری (میدان امام همدان)

تاریخ ایجاد 10/09/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ:    قیمت: 9800 تومان     تعدادمشاهده  22


میدان امام همدان – تحلیل فضای شهری
 
بخشی از مطالب:
 
میدان امام خمینی همدان یکی از میادین بزرگ و پر اهمیت این شهر است. که به سبب رعایت استانداردها در کنار زیبایی بصری خاص خود شهرت بسیاری دارد. 
همدان یکی از شهرهای تاریخی واقع در غرب ایران است که از دیرباز به سبب موقعیت خاص خود، سکونتگاه اقوام مختلفی بوده است. مادها به عنوان نخستین حکومت ایرانی، همدان یا همگتانه سابق را به پایتختی خود برگزیده بودند.
میدان امام در خیلی از جاهای ایران، یادگار خاطره است. یادگار میدانی متفاوت، یادآور جایی كه همه به هم پیوند می‌خورند. رابطه انسان‌هایی كه دوشادوش یكدیگر فارغ از نسبت خانوادگی یا پست سازمانی‌شان با یكدیگر قدم می‌زنند، خرید می‌كنند و البته در خیلی از شهرهای ایران، میدان امام جایی است كه مسیرهای مختلف و خیابان‌های مختلف به افراد حق انتخاب می‌دهد.
 
طرح و نقشه این میدان توسط مهندس معمار آلمانی کارل فریش تهیه و اجرا شده‌است. با وجود قدمت تقریبا یک قرن هنوز این میدان موقعیت ارتباطی خود را با خیابان‌ها و بازار همدان حفظ کرده‌است. طراحی و اصول خیابان‌کشی یا انشعاب خیابان‌ها از این میدان دایره شکل، به نحوی است که هر چه شهر گسترده‌تر می‌شود، باز غیر مستقیم زیر نفوذ همین میدان مرکزی شهر است.بناهای اطراف میدان هم شبیه ساختمان های میدان حسن آباد تهران و به سبک “باروک”‌ ( سبکی که در قرن ۱۹ و ۲۰ در اروپا معمول بوده) ساخته شده است- از این میدان شش خیابان سی متری منظم با زاویه ۶۰ درجه منشعب می شود.
 
این میدان مربوط به دوره پهلوی است و در همدان، محل تقاطع خیابان شهدا تختی واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۲ تیر ۱۳۷۹ با شمارهء ثبت ۲۷۱۲ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.
 
اطراف میدان امام همدان، دیدنی كم نیست. از آنجا همه جا نزدیك است؛ اما بیشتر از هر چیز خودش دیدنی است؛ جایی كه می‌توانی مردم شهر را بشناسی از فقیر و غنی. از كسی كه بی‌محابا می‌تواند خریدهای چند ده‌ هزار تومانی كند در این میدان پیدا می‌شود تا مردمی كه برای خرید باید اندكی با دقت‌تر به جیب‌شان توجه كنند.
 
میدان امام همدان نیز میدان خاطره‌هاست. بنایی كه فاصله زیادی تا صد سالگی ندارد، هنوز مركز شهر است، هنوز خیلی از خیابان‌ها از آن منشعب می‌شود. جنب و جوش دارد، میدان امام همدان؛ حتی اگر شب یلدا باشد و باد سردی از بلندای الوند بوزد و تا پوست و استخوان نفوذ ‌كند، باز هم این میدان پابرجاست و پر از شور و پر از همدانی‌هایی است كه زمستان را سوغات می‌برند.
 
 


کلمات کلیدی مرتبط:
میدان ,امام ,همدان – ,تحلیل , فضای شهری , , , ,میدان امام خمینی ,همدان , ,میدان امام در خیلی از جاهای ایران، یادگار خاطره است. یادگار میدانی متفاوت، یادآور جایی كه همه به هم پیوند می‌خورند. رابطه انسان‌هایی كه دوشادوش یكدیگر فارغ از نسبت خانوادگی یا پست سازمانی‌شان با یكدیگر قدم می‌زنند، خرید ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی طرح سه موزه در یک میدان در گوانگژو ، چین اثر UNStudio
پاورپوینت بررسی مرکز فرهنگی مالهاوس ، فرانسه اثر معماران Paul Le Quernec
پاورپوینت بررسی معماری موزه آب لیشوی ، چین اثر معماران: DnA
پاورپوینت بررسی معماری مركز ملي فرهنگي و هنري ژرژ پمپيدو در پاريس
دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی نمایشگاه پاپیر تیگر در پاریس,pptx
پاورپوینت بررسی معماری فرهنگسرای نلسون مینیاپولیس ، ایالات متحده اثر HGA
پاورپوینت بررسی معماری موزه ایالتی تنسی اثر معماران EOA + HGA
پاورپوینت بررسی معماری موزه هنرهای معاصر اشتدلیک Stedelijk در آمستردام
پاورپوینت بررسی موزه هنرهای معاصر پورتو مادرو اثر مورالس در آرژانتین
دانلود,پاورپوینت بررسی طراحی کاخ کنگره و کازینو کاپ دآگد در فرانسه ,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی طراحی دسترسی جدید به مرکز تاریخی جیرونلا در جیرونلا,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی طراحی موزه نوسازی هنر مدرن در نیویورک,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی طراحی موزه هنر جردن اشنیتزر در پالمان ,pptx
دانلود,بررسی پاورپوینت طراحی موزه هولوکاست دالاس و حقوق بشر در دالاس آمریکا,pptx
دانلود ,پاورپوینت بررسی نمایشنامه مرتبط با NEST در بروکلین,pptx
پاورپوینت بررسی نور پردازی در موزه و فضاهای نمایش
دانلود ,پاورپوینت بررسی طراحی موزه هنرهای زیبا دریاچه هوستون در آمریکا,pptx
پاورپوینت تحلیل و بررسی معماری موزه لوور پاریس ، Musée du Louvre
پاورپوینت بررسی مرکز فرهنگی جدید EDP که توسط Amanda Levete Architects
دانلود ,پاورپوینت بررسی طراحی مرکز فرهنگی Shui در چین,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد