خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی مسکن مهر از نظر فرصتها و تهدیدها ، مزایا و معایب

تاریخ ایجاد 09/03/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 40 اسلاید   قیمت: 5000 تومان   حجم فایل: 15831 kb  تعدادمشاهده  21


پاورپوینت بررسی مسکن مهر از نظر فرصتها و تهدیدها ، مزایا و معایب 
 
بخشی از مطلب
مسکن: مسکن یا فضای زندگی باید از دو جهت دارای کارایی باشد. یکی از جنبه مادی یعنی با ایجاد محیطی با دسترسی و امکانات مناسب ، درجه حرارت مطلوب و فشار و رطوبت و نور مناسب و نظایر آن و دیگری از نظر جوابگویی به نیازهای معنوی مردم ، یعنی ایجاد فضاهای مناسب با طرز زندگی و نوع فرهنگ و آداب و رسوم اجتماعی ، در صورتی که این دو شرط با هم به کامل ترین نحوی تلفیق شوند ، می تواند سبب ایجاد حس مطلوبیت  از مسکن گشته و درجاتی از رضایت افراد را فراهم آورند . 
رضایت از زندگی ارتباط نزدیکی با رضایت مسکونی دارد.رابطه بین مردم و محیط مسکونی آن ها یک موضوع مهم در روانشناسی زیست محیطی است زیرا محیط مسکونی یکی از برجسته ترین محیط ها در سرگذشت بشر است. از این رو رضایت مندی از محیط مسکونی به میزان رضایت در دو معیار واحد های مسکونی و محله یا واحد های همسایگی به طورغیر مستقیم ، ویژگی های شخصی ، فرهنگی و اجتماعی فرد به طور مستقیم بستگی دارد. پس از انقلاب صنعتی فرآیند شهرنشینی در جهان به طور فزاینده ای رشد نموده و به دنبال آن مشکلات فراوانی از جمله کمبود مسکن را بوجود آورد.
در واقع مسکن به عنوان یکی از پدیده های واقعی ، از نخستین مسائلی است که شهر همواره با آن دست به گریبان بوده و در تلاش برای دگرگونی و یافتن پاسخی مناسب است. از این رو در کشورهای مختلف دنیا از جمله کشور های در حال توسعه ، سیاست های متنوعی برای تامین مسکن به ویژه اقشار کم درآمد ارائه شد. در کشور ما بر اساس  اصل سی و یکم (31) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران می گوید : «داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است. دولت را موظف نموده با رعایت اولویت برای آنها که نیازمندترند به خصوص روستانشینان و کارگران زمینه اجرای این اصل را فراهم کند.»
با توجه به مشکلاتی که در زمینه کمبود مسکن و به ویژه گرانی آن وجود داشت، در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، مشکل تامین مسکن گروه های کم درآمد همواره از مسائل اساسی دولت ها بوده و به این منظور سیاستهای مختلفی در پیش گرفته شده است . سیاست هایی همچون واگذاری زمین دولتی ، فروش متری مسکن، واگذاری مسکن به صورت اجاره به شرط تملیک ، حمایت از انبوه سازان ، حمایت از مسکن اجاره ای ، واگذاری حق بهره برداری از زمین و سیاست تامین مسکن اقشار مختلف اجتماعی با عنوان طرح مسکن مهرارایه شده است. طرح مسکن مهر با عنوان محوری ترین سیاست دولت نهم و دهم خود را در اذهان عمومی متقاضیان مسکن پیدا نموده است. 
طرح مسکن مهر که از سوی دولت نهم کلید خورد دارای اهداف زیر بوده است: 1-رفع مشکل مسکن زوج های جوان    2-رفع مشکل مسکن برای افراد کم در آمد و فاقد مسکن 3-جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت مسکن و اجاره بها در شهرها 4-پاسخگویی به نیاز مسکن کارکنان واحد های تولیدی و تعاونی ها
5-رفع کمبود مسکن و اشباع بازار آن   6-انتقال نقدینگی های سرگردان در این بخش به سمت بخش های دیگر تولید 7-جلوگیری از بورس بازی و دلالی در این بخش به طور کلی برقراری آرامش و تعادل در بازار مسکن از ویژگی های دیگر طرح مسکن مهر می توان به ایجاد امید در خانواده های کم در آمد جامعه که سالیان طولانی اجاره نشین بوده اند اشاره نمود.
بدیهی است در ارزیابی هر طرحی ، گذشت یک دوره ی حداقل 5 یا 10 ساله از اجرای آن طرح ضروری می باشد. البته هر طرحی انعکاس کوتاه ، میان و بلند مدت آن متفاوت خواهد بود. بدین معنا که ممکن است یک طرح به دلایل مختلف در کوتاه و یا میان مدت از انعکاس خوبی برخوردار نباشد ولی در بلند مدت خوب ارزیابی شود در ارتباط با طرح مسکن مهر به نظر می رسد که ارزیابی ها کمی شتاب زده و غیر کارشناسی باشد، زیرا این طرح تا به اجرای کامل برسد زمان زیادی در پیش دارد. 
به عنوان مثال پیش بینی های خدماتی این طرح (همچون فضاهای آموزشی، فرهنگی، مذهبی، درمانی، ورزشی، تفریحی و ...) در بسیاری از مناطق هنوز تحقق نیافته است و همین مشکل می تواند در ارزیابی اجتماعی طرح به عنوان یک عامل منفی مطرح گردد. البته در تحقق کاربردهای خدماتی ذکر شده همکاری دستگاه های مربوطه امری ضروریست.
ویژگی های منفی که در سال های اخیر در ارتباط با مسکن مهر مطرح شده است می توان به موارد زیر اشاره نمود: 1-مکان یابی نامناسب              2-مشکل تامین تاسیسات زیربنایی(به خصوص شبکه آب) 3-مشکل تامین نیازهای خدمات عمومی (آموزشی، فرهنگی، درمانی، ورزشی، تفریحی، فضای سبز عمومی و...)
4- ضعف اجرایی             5 -افزایش قیمت ساخت با توجه به افزایش میزان تورم 6-نارضایتی متقاضیان نسبت به تعهدات دولت (زمان تحویل و سهم پرداختی متقاضی) . در خصوص نقدهای مطرح شده باید عنوان نمود که اکثر این ضعف ها مربوط به طرح مسکن مهر نمی شوند، بلکه کلیه آنها به ضعف مدیریتی و اجرایی و عدم کارشناسی و بررسی لازم بر می گردد.
به عنوان مثال تامین تاسیسات زیر بنایی (از جمله شبکه های آب، فاضلاب، برق، گاز و تلفن ثابت) در زمان تصویب طرح در مراجع قانونی (از جمله شورای عالی معماری و شهر سازی و کار گروههای تخصصی زیر بنایی و شهرسازی استان ها) توسط سازمان های ذیربط بررسی و مورد تصویب قرار گرفته اند. لذا سازمان مربوط متعهد به تامین این تاسیسات در مراحل اجرای طرح خواهد بود. 
ولی ضعف مدیریتی ، عدم همکاری ، کم کاری، اختلاف نظرهاو .... باعث کندی در اجرا و یا عدم اجرای آن ها شده است. لذا منطقی ترین شکل برخورد با این گونه طرح ها، ارزیابی محاسن و معایب آن ها در کوتاه مدت و ارایه پیشنهاد ها در جهت اصلاح و رفع معایب آن ها خواهد بود. البته تاکید می شود جهت دستیابی به عملکرد مثبت و منفی هر طرحی سپری شدن یک دوره حداقل ده ساله پس از اتمام عملیات اجرایی آن الزامی می باشد.و....


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,بررسی مسکن مهر ,نظر فرصتها و تهدیدها ، مزایا و معایب , ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری ویلای مسکونی اکسپریمنتال اثر آلوارو آلتو
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکوني هبیتات ۶۷ مونترال موشه سفدی
پاورپوینت بررسی مقررات ملي و تأثير آن در طراحي معماری مسکن در ايران
پاورپوینت بررسی معماری مسکن نيازها ، اهداف ، کلیات
پاورپوینت بررسی معماری خانه ایرانی ، نقش ها ، کارکردها
پاورپوینت بررسی بررسي گونه شناسي سازمان فضايي مجموعه های مسکونی درقياس با رفتار معماري با فضا درخانه‏ هاي سنتي
پاورپوینت بررسی معماری طراحی مجتمع مسكونی بر اساس طرح راهبردی بازسازی محله
پاورپوینت بررسی معماری خانه هاي اسكيمويي
پاورپوینت بررسی معماری برج مسکوني ترنینگ تورسو سانتياگو کالاتراوا Turning Torso
پاورپوینت بررسی معماری برج مولمین سنگاپور
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکوني اداري فردوس
پاورپوینت بررسی معماری برج بين المللي تهران
پاورپوینت بررسی ضوابط و استاندارد های معماری ساختمان های مسکونی
پاورپوینت بررسی معماری واحد همسایگی در مجموعه های مسكوني
پاورپوینت بررسی تاثیرات راهکارهای بومی در کیفیت فضاهای مسکونی
پاورپوینت بررسی جامع معماری و تکنولوژی اجرایی خانه های هوشمند
دانلود بررسی فایل پاورپوینت تحلیل خانه آپارتمان
دانلود بررسی پاورپوینت آنالیز و تحلیل خانه House in Raizan Forest
دانلود بررسی پاورپوینت آنالیز و تحلیل خانه Heliotrope Home
دانلود بررسی پاورپوینت آنالیز و تحلیل ویلا نیلوفر لواسان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد