خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری خانه ایرانی ، نقش ها ، کارکردها

تاریخ ایجاد 21/03/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 42 اسلاید   قیمت: 8500 تومان     تعدادمشاهده  16


پاورپوینت بررسی معماری مسکن نقش ها ، کارکردها
 
بخشی از مطلب
خانه نقطه¬اي است که شکل محيطي مفروض را به مکاني مسکون تغيير مي¬دهد. انسان با ساختن خانه از فراخناي بي¬انتهاي پيرامون خود در يک نقطه گرد مي¬آيد و از پراکندگي و گريزندگي طبيعت به جمع¬شدن و تمرکزيافتن روي مي¬آورد. او در طبيعتي که بدون حضور انسان، رهاشده، پراکنده و فاقد معني است، با حضور خود تمرکز، تجمع و معني پديد مي¬آورد و با بناکردن خانه به اين تمرکز و تجمع واقعيت مي¬بخشد. 
خانه جهاني سرشار از پديده¬هاي طبيعي و انساني را متجلي مي¬گرداند. عالم پديده¬ها جهاني است که بي¬واسطه توسط خانه گردآوري و پديدار مي¬گردد. خانه تنها به پديدآوري کيفيات جوي محيط (همچون نور) اکتفا نکرده و مي¬بايد خلق و خوي آن فعاليت¬هايي را که در درونش جريان مي¬يابند، نيز آشکار سازد. وظيفه اصلي هر خانه افشاي جهان نه به صورت گوهر و عصاره، بلکه به شکل فراخوان، يعني در قالب ماده و رنگ، موضع¬نگاري و گياهان، فصول، آب¬وهوا و نور است. اين گونه از افشا با بهره¬گيري از دو روش مکمل يکديگر حاصل مي¬آيد: به ياري باز بودن نسبت به جهان پيرامون و به ياري عرضه¬داشت کنجي براي عزلت از جهان مزبور. اين کنج عزلت مکاني که در آن جهان بيرون به فراموشي سپرده شده، نبوده، بلکه جايي است که انسان خاطرات خود را از جهان در آن گرد آورده و آنها را با زندگي روزمره، خورد، خواب، صحبت و سرگرمي خود مرتبط مي¬گرداند.
خانه با مطرح شدن به عنوان پيکره¬اي معمارانه در محيط هويت ما را محرز کرده و امنيت را بر ما ارزاني مي¬دارد و سرانجام هنگام پاي¬نهادن به خانه به آسايش دست مي¬يابيم. در خانه چيزهايي را مي¬يابيم که بر آنها وقوف داشته و گرامي¬شان مي¬داريم. ما آنها را با خود از بيرون آورده و به خاطر آن که بخشي از جهان ما را مي¬سازند، در کنارشان به زندگي مي¬پردازيم. خانه حتي هنگامي که نزد مردم شهرنشين ناهنجاري بسيار ديده، بيشترين نقش شکل¬دهي به روحيه¬ها و به رفتارها را به عهده مي¬گرفته است. خانه همواره در طول تاريخ به عنوان فضاي حدفاصل ميان فرد و جامعه انگاشته مي¬شده و نقطه آغاز تحرک اجتماعي، تحرک فرهنگي، تحرک اقتصادي و تحرک فضايي انسان بوده است. هر قوم تا پيش از پذيرفتن بي¬چون و چراي مدل¬هاي کاربردي ـ کالبدي نو به گونه¬اي خاص خود، بخشي از نقش پروش فردي و فردي ـ اجتماعي را به محيط خانه واگذار کرده و در رابطه با آن به چگونگي¬هاي شکلي آن انديشيده است. 
خانه تنها پناه¬دهنده روزها و شب¬هاي حاضر ما نيست، در حفاظ آن صندوقچه گذشته خود را نيز از خلال خاطراتمان بارها باز و بسته مي¬کنيم. وقتي در خانه¬اي جديد به ياد خانه¬هاي گذشته مي¬افتيم، به سرزمين کودکي نيز سفر مي¬کنيم و کودکي ساکن خود را منزل به منزل به خانه امروز مي¬آوريم. گويي چيزي بسته، محافظ و پناه¬دهنده مي¬بايست يادهاي گذشته را در خود جا دهد. خانه زادگاهي سلسله مراتب کارکردهاي مختلف سکونت¬کردن يا زندگي در يک خانه را براي هميشه در لوح وجود ما حک مي¬کند. فراسوي همه ارزش¬هاي مثبت پناه¬دهي و محافظت، در خانه زادگاهي ارزش¬هاي تخيل شکل مي¬گيرند. آنها واپسين ارزش¬هايي هستند که حتي پس از ويراني خانه همچنان باقي خواهند ماند. 
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری مسکن , نقش ها ، کارکردها ,پاورپوینت بررسی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری آپارتمان هایی با فضاهای بهینه
پاورپوینت بررسی معماری ویلای فردوس، اثر سهراب رفعت، نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی مجموعه قوانین و ضوابط کمیسیون ماده 100 شهرداریها
پاورپوینت بررسی معماری خانه مکعب آبی نمونه موفق خانه معاصر ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری خانه Becherer اثر رابرت م. گورنی
پاورپوینت بررسی معماری بالكن ها و تراسها
پاورپوینت بررسی معماری ویلای مسکونی چاوی در هند با نمای هندسی اثر استودیو Abraham john
پاورپوینت بررسی معماری خانه ی قروه در قُروه کردستان اثر رضا نجفیان
پاورپوینت بررسی طرح معماری خانه رینگی اثر استودیوی wamhouse
پاورپوینت بررسی معماری خانه دو طبقه Mission Hall توسط معماران آدام ریچاردز
پاورپوینت بررسی معماری خانه پنجره ها اثر تاکشی هوساکا ، خانه ناشنوا
پاورپوینت بررسی معماری خانه در ماروپ اثر معماران لتونیایی Open AD
پاورپوینت بررسی معماری خانه های سانتا ایزابل توسط باک گوردون
پاورپوینت بررسی معماری ویلا اوپال در کازابلانکا ، مراکش اثر دریس کتانی
پاورپوینت بررسی معماری خانه تام فورد اثر تادائو آندو در نیو مکزیکو، آمریکا
پاورپوینت بررسی معماری ویلا ونتورا ، ویلای گسترده Casa Ventura در مونتری، مکزیک
پاورپوینت بررسی معماری برج های مسکونی آینده اثر گروه معماری MVRDV
پاورپوینت بررسی معماری خانه کیوتی QT اثر دفتر Landmak Architecture
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکونی 79&PARK به سبک بیارکه انگلس
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان اداری HVB با نمای معمارانه اثر 23o5studio

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد