خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری خانه ایرانی ، نقش ها ، کارکردها

تاریخ ایجاد 21/03/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 42 اسلاید   قیمت: 8500 تومان     تعدادمشاهده  4


پاورپوینت بررسی معماری مسکن نقش ها ، کارکردها
 
بخشی از مطلب
خانه نقطه¬اي است که شکل محيطي مفروض را به مکاني مسکون تغيير مي¬دهد. انسان با ساختن خانه از فراخناي بي¬انتهاي پيرامون خود در يک نقطه گرد مي¬آيد و از پراکندگي و گريزندگي طبيعت به جمع¬شدن و تمرکزيافتن روي مي¬آورد. او در طبيعتي که بدون حضور انسان، رهاشده، پراکنده و فاقد معني است، با حضور خود تمرکز، تجمع و معني پديد مي¬آورد و با بناکردن خانه به اين تمرکز و تجمع واقعيت مي¬بخشد. 
خانه جهاني سرشار از پديده¬هاي طبيعي و انساني را متجلي مي¬گرداند. عالم پديده¬ها جهاني است که بي¬واسطه توسط خانه گردآوري و پديدار مي¬گردد. خانه تنها به پديدآوري کيفيات جوي محيط (همچون نور) اکتفا نکرده و مي¬بايد خلق و خوي آن فعاليت¬هايي را که در درونش جريان مي¬يابند، نيز آشکار سازد. وظيفه اصلي هر خانه افشاي جهان نه به صورت گوهر و عصاره، بلکه به شکل فراخوان، يعني در قالب ماده و رنگ، موضع¬نگاري و گياهان، فصول، آب¬وهوا و نور است. اين گونه از افشا با بهره¬گيري از دو روش مکمل يکديگر حاصل مي¬آيد: به ياري باز بودن نسبت به جهان پيرامون و به ياري عرضه¬داشت کنجي براي عزلت از جهان مزبور. اين کنج عزلت مکاني که در آن جهان بيرون به فراموشي سپرده شده، نبوده، بلکه جايي است که انسان خاطرات خود را از جهان در آن گرد آورده و آنها را با زندگي روزمره، خورد، خواب، صحبت و سرگرمي خود مرتبط مي¬گرداند.
خانه با مطرح شدن به عنوان پيکره¬اي معمارانه در محيط هويت ما را محرز کرده و امنيت را بر ما ارزاني مي¬دارد و سرانجام هنگام پاي¬نهادن به خانه به آسايش دست مي¬يابيم. در خانه چيزهايي را مي¬يابيم که بر آنها وقوف داشته و گرامي¬شان مي¬داريم. ما آنها را با خود از بيرون آورده و به خاطر آن که بخشي از جهان ما را مي¬سازند، در کنارشان به زندگي مي¬پردازيم. خانه حتي هنگامي که نزد مردم شهرنشين ناهنجاري بسيار ديده، بيشترين نقش شکل¬دهي به روحيه¬ها و به رفتارها را به عهده مي¬گرفته است. خانه همواره در طول تاريخ به عنوان فضاي حدفاصل ميان فرد و جامعه انگاشته مي¬شده و نقطه آغاز تحرک اجتماعي، تحرک فرهنگي، تحرک اقتصادي و تحرک فضايي انسان بوده است. هر قوم تا پيش از پذيرفتن بي¬چون و چراي مدل¬هاي کاربردي ـ کالبدي نو به گونه¬اي خاص خود، بخشي از نقش پروش فردي و فردي ـ اجتماعي را به محيط خانه واگذار کرده و در رابطه با آن به چگونگي¬هاي شکلي آن انديشيده است. 
خانه تنها پناه¬دهنده روزها و شب¬هاي حاضر ما نيست، در حفاظ آن صندوقچه گذشته خود را نيز از خلال خاطراتمان بارها باز و بسته مي¬کنيم. وقتي در خانه¬اي جديد به ياد خانه¬هاي گذشته مي¬افتيم، به سرزمين کودکي نيز سفر مي¬کنيم و کودکي ساکن خود را منزل به منزل به خانه امروز مي¬آوريم. گويي چيزي بسته، محافظ و پناه¬دهنده مي¬بايست يادهاي گذشته را در خود جا دهد. خانه زادگاهي سلسله مراتب کارکردهاي مختلف سکونت¬کردن يا زندگي در يک خانه را براي هميشه در لوح وجود ما حک مي¬کند. فراسوي همه ارزش¬هاي مثبت پناه¬دهي و محافظت، در خانه زادگاهي ارزش¬هاي تخيل شکل مي¬گيرند. آنها واپسين ارزش¬هايي هستند که حتي پس از ويراني خانه همچنان باقي خواهند ماند. 
و.....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری مسکن , نقش ها ، کارکردها ,پاورپوینت بررسی ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی معماری ویلای مسکونی اکسپریمنتال اثر آلوارو آلتو
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکوني هبیتات ۶۷ مونترال موشه سفدی
پاورپوینت بررسی مقررات ملي و تأثير آن در طراحي معماری مسکن در ايران
پاورپوینت بررسی معماری مسکن نيازها ، اهداف ، کلیات
پاورپوینت بررسی معماری طراحی مجتمع مسكونی بر اساس طرح راهبردی بازسازی محله
پاورپوینت بررسی معماری برج مسکوني ترنینگ تورسو سانتياگو کالاتراوا Turning Torso
پاورپوینت بررسی معماری برج مولمین سنگاپور
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکوني اداري فردوس
پاورپوینت بررسی معماری برج بين المللي تهران
پاورپوینت بررسی ضوابط و استاندارد های معماری ساختمان های مسکونی
پاورپوینت بررسی معماری واحد همسایگی در مجموعه های مسكوني
پاورپوینت بررسی تاثیرات راهکارهای بومی در کیفیت فضاهای مسکونی
پاورپوینت بررسی معماری خانه B+B
پاورپوینت بررسی معماری خانه فروردین در اصفهان ، نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری ویلا در فردیس کرج ، نمونه موردی موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکونی افلاطون اثر فرشید موسوی
پاورپوینت بررسی معماری طراحی خانه مسکونی روی شیب Tugendhat House
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکونی Viaducts Spittelau در برلین توسط زاها حدید
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکونی هم سایه در محمد شهر کرج
پاورپوینت بررسی معماری آپارتمان مسکونی اطلسی

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد