خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی معماری مسکن نيازها ، اهداف ، کلیات

تاریخ ایجاد 21/03/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 48 اسلاید   قیمت: 8500 تومان     تعدادمشاهده  4


پاورپوینت بررسی معماری مسکن نيازها ، اهداف ، کلیات
 
بخشی از مطلب
خانه و روش هاي ساخت آن بسيار متنوع است . با اين حال، هدف همه خانه ها بر آورده کردن نيازهاي فعلي و نيازهاي آينده ساکنانشان است . اين نيازها ممکن است نيازهاي عملکردي، ساختاري، اجتماعي، و يا حتي نمادين باشند.
عناصر ديگري هم ممکن است وجود داشته باشد اما اين چهار مورد از اساسي ترين مباحث مقدماتي در مورد خانه است.
 
نيازهاي عملکردي
مهمترين نيازهاي عملکردي خانه، تامين آسايش و محافظت از ساکنان در برابر سرما و گرماي فضاي بيرون است . اين مورد توسعا محافظت در برابر محيط خوانده مي شود که به معناي بام ها و زيرزمين هاي نفوذ ناپذير و نيز نداشتن سطوح شيشه اي وسيع و بدون محافظ است که جذب کننده گرماي سوزان است .
در نقاط کمي از جهان نظير هاوايي نيازي به محافظت در برابر اين عوامل جوي نيست ، در اکثر نقاط جهان به اين مراقبت ها احتياج داريم . محافظت در  برابر عوامل محيطي را مي توان به راحتي و با قوانين اصلي و اوليه فيزيک انجام داد . 
در زندگي امروزه گاه به خاطر استفاده از وسايل الکترونيکي براي توليد گرما و سرما اين اصول اوليه وابتدايي را به فراموشي مي سپاريم 
 
نيازهاي ساختاري 
اوايل نظر اين بود از مصالح موجود در منطقه براي ساختمان سازي استفاده شود (الوار) در مناطق جنگلي سنگ در مناطق کوهستاني گل در دلتاها و يخ در مناطق قطبي .
نظام حمل و نقل موجود اين امکان را فراهم کرده است که بتوان از مصالح مناطق دورتر نيز استفاده کرد . فناوي نيز مصالح مستحکم و سبک وزني را توليد و اين امکان را فراهم کرده است که بتوان دهانه هاي بزرگتري را پوشاند فضاهاي مرتفع تري را به وجود آورد و اشکال غير معمول را  ساخت با اين ترتيب مي توان با فضاهاي زيستي بزرگ تربه گونه هاي انعطاف پذيرتر از گذشته برخورد کرد.
مصالح شفاف باعث شده است که فکر کردن به روش هاي جديدي در مورد فضاهاي بسته امکان پذير شود. دستگاه هاي تنظيم کننده دماي هوا در داخل فضا باعث شده است که طراحي تقريبا بدون هيچ محدوديتي در هر مکاني صورت پذيرد . به رغم آزادي حاصل از سيستم هاي ساختماني جديد هزينه بالا و ناکارامدي حاصل از ناسازگاري اين سيستم ها با عناصر ساختماني عامل محدود کننده اي محسوب مي شود . 
عوامل مهمي که در ترکيب ساختار خانه بايد مورد توجه قرار بگيرد عبارت از مقرون به صرفه بودن استفاده صحيح از مواد طبيعي و استفاده نکردن از مواد آلاينده محيط زيست.
نيازهاي اجتماعي 
از آنجا که افراد در شهرها و شهرک ها در کنار يکديگر زندگي مي کنند سازماندهي هاي اجتماعي براي کار و زندگي در کنار يکديگر توصيه مي شود .اين گونه همجواري تعيين مي کند که ظاهر خانه چگونه باشد و چگونه از آن محافظت شود . شان و منزلت اجتماعي هر شخص عامل تعيين کننده شکل ظاهري خانه اوست . مردم همچنين دوست دارند با کساني زندگي کنند که افکار و عقايد مشترکي با آنها داشته باشند ، مي توان ديدگاه اين افراد را با ساخت مکان هاي مشترک به اجرا در آورد ، بسياري از اين زندگي هاي گروهي به خاطر مسائل اقتصادي و در جاهايي است که هزينه هاي ساختمان سازي بالا است .
 رابطة همســايگي
اغلب اوقات ، براي شهرنشينان ايجاد ارتباط اجتماعي با همسايگان، اهميت دارد .رابطة اجتماعي همسايگي كه اساس اجتماع را تشكيل مي‏دهد، فقط بتديج و در طول زمان از طريق همكاري متقابل و برخوردهاي اتفاقي همسايگان شكل مي‏گيرد. براي خانواده‏ها، اجتماع از جنبه‏هاي گوناگون اهميت دارد، اما اهميت آن براي طبقه با درآمد متوسط و پايين، بيش از شهروندان ثروتمند است، زيرا ثروتمندان به علت اينكه تحرك بيشتري دارند، به همسايگان ،وابستگي كمتري پيدا مي‏كنند. وضع اقتصادي متزلزل طبقة متوسط وپايين، غالباً آنها را ناگزير مي‏كند نزديك كساني زندگي كنند كه درمواقع نياز، آنها را ياري خواهند كرد. هريك ازاين امور اجتماعي ، به مجموعه‏اي از امور فرعي خاص‏تر تقسيم مي‏شوند و سعي مي‏شود كه اين امور فرعي به گونه‏اي قابل سنجش مشخص گردند.
به عبارت ديگر، شاخصهاي اجتماعي را نبايد به منزلة جانشين انواع شاخصهاي ديگر تلقي كرد. اين شاخصها، ساير شاخصها نظير اقتصادي، فيزيكي و… را تكميل مي‎كنند و به طريقي بسط مي‏يابند كه با انواع ديگر شاخصهاي مورد نياز ، مرتبط باشند.
بنابراين درك و شناخت پيوند بين محيط فيزيكي، ارضاي نيازهاي اجتماعي و نقش مسكن در دستيابي به هدفهاي توسعة اجتماعي، ضروري به نظر مي‏رسد. پس، مي‏توان ارجحيتهاي مورد نظر ساكنان و مسكن واقعي را به عنوان شاخص درنظر گرفت. اين نوع شاخص اجتماعي ، ضمن بازگشت به مناسبات ميان ساكن و محيطش (كه درآن انتخابها براساس تجربه گذشته ساكن قرار دارد)، با معيار هنجاري بودن و نيز معيار ويژگي تلاقي مي‏كند. يعني انتخابها محصول تجربه سكونت گذشته‏اند كه مبناي تعيين اولويتهاي آينده قرار مي‏گيرند .
به طور كلي مي‏توان گفت ارتباط ، يكي از نيازهاي اساسي انسان است ومناسب‏ترين فرد براي رفع اين نياز نزديك‏ترين و در دسترس‏ترين آنها يعني همسايه است و بخصوص درزندگي‏هاي آپارتماني افراد ناگزير به برقراري اين ارتباط با هم خواهند بود و سپس بايد فضاهايي را درمجموعه مسكوني براي اين امر درنظر گرفت تا ساكنان بتوانند به حل مسائل مربوط به مجتمع خود بپردازند و يا حتي فرصت‏هايي ايجاد بشوند كه خودشان يا فرزندانشان بتوانند به گذراندن اوقات فراغت يا صحبت كردن و … دركنار هم بپردازند .
 
حـــريم 
يكي از مهمترين ابعاد طراحي فضاهاي دروني، ميزان پيش‏بيني حريم درآنهاست. مسلماً نمي‏توان درتعيين جاي هراتاق و فضا تنها به استفادة مناسب از آفتاب درزمستان و مقابله با آن درروزهاي گرم تابستان انديشيد و به مسئلة حريم و منظر درسطح همسايگي و همجواري بي‏توجه بود .
حريم مرز ايجاد مي‏كند، ولي فقط داشتن جدايي نيست. درست است كه حريم هاله‏اي به وجود مي‏آورد ومانع از تجاوزديگران مي‏شود؛ولي اين حريم ضمن اينكه تماميت آدمي را حفظ مي‏كند،حريم ديگري را نيز نگاه مي‏دارد.درصورتي مي‏توان حريم داشت كه براي حريم ديگري هم اهميت قائل شد. حريم طرفين را به هم مي‏پيوندد بي‏آنكه درهم بياميزد، يكي مي‏گرداند بي‏آنكه به اختلاط بگرايد. صميميت در آداب آسيايي با اختلاطي كه امروز در  دنياي متجدد باب شده است فرق جوهري دارد. صميميت واقعي درصورتي ميسر است كه حريم ميان دوستان باشد .
و....


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری مسکن ,نيازها ، اهداف ، کلیات ,پاورپوینت بررسی ,نيازهاي عملکردي ,نيازهاي ساختاري ,نيازهاي اجتماعي , رابطة همســايگي ,حـــريم مسکن ,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی طرح معماری ویلای وراندا Verandah در هند
پاورپوینت بررسی معماری خانه فیوژن در استرالیا اثر Dankor Architecture
پاورپوینت بررسی معماری خانه چند عملکردی کبوتر در لواسان
پاورپوینت بررسی خانه طارمی در ژاپن اثر معمار و همکاران Tomohiro Hata
پاورپوینت بررسی مجتمع مسکونی BAA6 در بابدا، لبنان اثر 109 Architectes
پاورپوینت بررسی خانه پوشیده در بالای صخره شیب دار در مارکو دو کانواز ، پرتغال
پاورپوینت بررسی معماری پایدار مجموعه‌ی اداری مسکونی تجاری قلب سبز در سنگاپور
پاورپوینت بررسی معماری خانه مسکونی مدرن اثر استودیو معماری ۲۷
پاورپوینت بررسی معماری ویلای مینیمال کاتوسابا در برزیل اثر گروه معماری MAPA
پاورپوینت بررسی فضای باز مسکونی ، نمونه موردی خیابان نوچنگ در پکن
پاورپوینت بررسی معماری خانه مسکونی باریت ، نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری ویلای آخر هفته ناتل نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری برج بلوز پوینت ، نمونه موفق برج خارجی
پاورپوینت بررسی معماری خانه پروا در نور مازندران ، نمونه موفق ایرانی
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان مسکونی ACT Residence ، اثر تیم طراحی معماری CF Arquitetura ، برزیل
پاورپوینت بررسی معماری خانه باغ – کلمبیا اثر گروه معماری CONNATURAL ، نمونه موفق خارجی
پاورپوینت بررسی معماری مرکز خرید و مجتمع تجاری چند منظوره Kulturbau، نمونه موفق خارجی
پاورپوینت بررسی معماری ساختمان نقلی چند عملکردی HVB
پاورپوینت بررسی معماری مجتمع مسکونی-تجاری-اداری تورنتو کانادا اثر گروه معماری بیگ
پاورپوینت بررسی معماری مجموعه مسکونی پیپی استیت pepys Estate

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد