خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی خانه موراتسالو اثر آلوار آلتو

تاریخ ایجاد 21/06/1399 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 30 اسلاید   قیمت: 10000 تومان     تعدادمشاهده  14


شرح متن ارائه شده توسط معماران. اندکی پس از فوت همسرش در سال 1949 ، آلتو طراحی یک سفر تفریحی تابستانی را برای خود در ساحل غربی جزیره Muuratsalo ، فنلاند آغاز کرد. از طریق روند طراحی خانه ، آن را به یک مطالعه تجربی از ماده ، ساخت معماری و فلسفه تبدیل شد.
ابتدایی ترین درک از خانه ، طرح حیاط آن است که درون خود را به فضا متمرکز می کند و در عین حال منظره ای دقیق از دریاچه نزدیک پیان را نیز هدایت می کند. دیوارهای این حیاط منعکس کننده ماهیت خانه تجربی است ، زیرا بیش از پنجاه نوع مختلف آجر وجود دارد که به شکل های مختلف چیده شده اند. این امکان را به آلتو داد تا در عین حال نظارت بر نحوه واکنش آنها در شرایط سخت آب و هوایی ، زیبایی های مختلف را آزمایش کند.
آلتو با آزمایش مفاهیمی مانند سیستم های پی ، ساخت آجر به صورت آزاد و گرمایش غیر فعال خورشیدی ، در جستجوی ماده بسیار راحت بود زیرا او فقط از محل اقامت به صورت نیمه وقت استفاده می کرد. فضای داخلی خانه یک محوطه بلند را دارد که قرار است به عنوان یک آتلیه نقاشی کار کند. این توسط تیرهای بزرگ چوبی پشتیبانی می شود که فضا را در کشش نگه می دارد.
مانند تمام معماری های آلتو ، چشم انداز اطراف آن به ابعاد 53650 متر مربع نقش مهمی در تجربه معماری دارد. تخته سنگها و سنگهایی که با بوته های خزه ، زغال اخته و شاه توت پوشیده شده است ، تضاد زیبایی با آجر و رنگ های سفید خانه ایجاد می کند. یک گودال آتش به وسط حیاط حفر می کند و به یک فضای تجمع مرکزی تبدیل می شود. احساس خرابه های باستانی با دیوارهای آجری سفید رنگی که از چشم انداز روی تپه بلند می شوند ، رایج است. با افزودن به این احساس باستانی ، انگورها در سطح مسکن پیچیده و کشیده می شوند که سن آن را نشان می دهد.
علاوه بر محل اقامت ، محوطه این خانه آزمایشگاهی حاوی سونا و همچنین قایق آلتو و محفظه آن است. این قایق با نام "Nemo Propheta In Patria" توسط آلتو در سال 1954 طراحی شده است. یک سازه صفحه ای چوبی از قایق محافظت می کند ، که به عنوان ورود به یک مسابقه 1996 طراحی شده بود و توسط دو دانش آموز دانمارکی برنده شد.و....


کلمات کلیدی مرتبط:
خانه موراتسالو ,اثر آلوار آلتو ,پاورپوینت خانه موراتسالو ,نمونه موردی خانه موراتسالو ,نمونه مشابه خانه موراتسالو ,
مقالات مرتبط در این دسته

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد