خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: پاورپوینت بررسی طراحی و معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران

تاریخ ایجاد 29/01/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 35 اسلاید بهمراه نقشه ها و تصاویر   قیمت: 6000 تومان     تعدادمشاهده  27


پاورپوینت بررسی طراحی و معماری باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران
 
 
مجتمع تفریحی توریستی دشت نور
 
این مجتمع در زمینی به مساحت 40 هکتار در غرب جنگل نور استان مازندران در محیطی آرام و زیبا به فاصله 5 کیلومتری از دریا در چندین فاز مختلف طراحی و اجرا شده است که به شرح زیر می باشد.خواسته های اصلی کارفرمای پروژه شامل ساخت ۲ سالن جداگانه بود که باید با سایر بخش های دیگر مجتمع هماهنگ می شد و حجم منحصر به فردی را ارائه میداد در حالی که میبایست یک حجم یکپارچه دیده می شد این ساختمان یکی از مراکز عمومی مجموعه اقامتی «دشت نور» در مازندران، در شمال ایران است که تجهیزات بدنسازی را برای اقامت‌کنندگان فراهم می‌کند. اهداف اصلی در طراحی این بنا، داشتن دو سالن مجزا و انطباق با سایر قسمت‌های مجموعه در کنار یک طراحی منحصر به فرد بوده‌اند. در نتیجه، مفهوم طراحی به سمت یک حجم دینامیک و تابعی از منظره پیرامونی حرکت کرده است.
 
 
چشم‌انداز اصلی منطقه، جنگل، تپه‌های سرسبز و آسمان آبی هستند. بنابراین، ساختمان نیز می‌بایست به همین اندازه نمایی شاداب و سرزنده داشته باشد. در نتیجه، توده سازه آرام‌آرام از سطح زمین فاصله گرفته و به سمت آسمان به پرواز درآمده است؛ حسی از رهایی و سرشار از انرژی که پیوندی بین آسمان و زمین ایجاد کرده است.
 
ایده استفاده از پنجره‌ای که تمام عرض دیوار را می‌پوشاند و در همین حال، رو به آسمان طراحی شده، انعکاسی از طرح کلی بنا و جهت‌گیری نسبت به استفاده از روشنایی خورشید است. استفاده از پوسته‌ای که طرحی دینامیک بر روی حجم ساختمان دارد و همچنین انتخاب چوب به عنوان مصالح اصلی برای نماکاری، سازه را بیش از هر چیز به طبیعت پیرامونش نزدیک کرده است.
 
این ساختمان بر روی محوطه‌ای بنا شده که در حدود ۷۴۵ مترمربع مساحت دارد. طبقه همکف همراه با یک لابی، سالن بدنسازی، سرویس بهداشتی و حمام، رختکن و همین‌طور یک کافه در مجموع مساحتی به اندازه ۲۳۵ مترمربع دارد. مساحت طبقه اول ۱۷۰ مترمربع است و در آن یک سالن بدنسازی دیگر، سرویس‌های بهداشتی، رختکن، کافه و همین‌طور محلی برای نشستن و استراحت نیز تدارک دیده شده است.
مفهوم اصلی به کار رفته در طراحی داخلی، فضایی با انعکاس بالا و ایجاد حس کلی از فرم کلی بنا در هنگام انجام تمرینات و ورزش در سالن بوده است.
بخش سازه‌ای با استفاده از دو دیوار در غرب و شرق به صورت دو ستون منحنی بزرگ، یک تیر طره‌ای ۹ متری را در ورودی ساختمان تحمل می‌کند. دو دیوار منحنی در ورودی و در زیر تیر طره‌ای امکان اجرای ایده فاصله گرفتن سازه از زمین و رفتنش به سمت آسمان را فراهم می‌کنند. شیب بام نیز به سه سطح مختلف تقسیم شده تا حرکتی آرام و آهسته در چشم‌انداز ساختمان ایجاد شود.
 
چشم‌انداز و سطحی که ساختمان بر روی آن ایستاده، به گونه‌ای طراحی شده که ساختمان و ورودی آن را باز تعریف می‌کند. با انتخاب همان مصالح پوشاننده کف لابی برای بیرون از ورودی، هیچ مرزی بین خارج و داخل ایجاد نشده است. طراحی چهار ستون چوبی در یک طرف ساختمان باعث ایجاد فضایی برای نشستن و دور هم جمع شدن شده و آسایش و راحتی را برای عابران پس از تمام شدن طول ساختمان ایجاد می‌کند.
 
به گفته نرگس نصیری طوسی، معمار این سازه، تجربه شرایط از دست دادن انرژی منفی در هنگام تمرینات و احساس رهایی و سرزندگی بعد از آن، باعث شکل‌گیری ایده طراحی زیبا و کاربردی این ساختمان بدنسازی بوده است. 
 
معمار: نرگس نصیری توسی
 
موقعیت: مازندران
 
مهندس سازه: بابک بهبودی
 
مساحت: ۴۰۵ متر مربع
 
سال: ۲۰۱۳
 
عکاس: شهریار مظاهری


کلمات کلیدی مرتبط:
طراحی و معماری , باشگاه ورزشی دشت نور در مازندران ,پاورپوینت بررسی ,تفریحی دشت نور ,نمونه ورزشی دشت نور ,نمونه موردی باشگاه ,نمونه مشابه ورزشی دشت نور , , ,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود بررسی پاورپوینت معماری استادیوم طرح ۴
دانلود بررسی پاورپوینت استخر مجموعه ورزشی انقلاب
دانلود بررسی پاورپوینت مجموعه ورزشی المپیک توکیو و مونیخ
دانلود بررسی پاورپوینت مجتمع فرهنگی ورزشی شاهین
دانلود بررسی پاورپوینت ضوابط واستانداردهای مجموعه ورزشی
دانلود بررسی پاورپوینت مجموعه ورزشی رفسنجان , مجموعه ورزشی آبی المپیک , مکعب آبی
دانلود بررسی پاورپوینت فرم در استادیوم های ورزشی
دانلود بررسی پاورپوینت استاندارد های اماکن ورزشی
پاورپوینت بررسی معماری استادیوم فوتبال موردوویا آرنا ، نمونه موردی خارجی موفق
دانلود,بررسی پاورپوینت ورزشگاه آشیانه پرنده,pptx
پاورپوینت مطالعات جامع ضوابط و استانداردهای طراحی سالنهای ورزشی مدارس
پاورپوینت مطالعات جامع ضوابط و استانداردهای طراحی و معماری استخرها و مجموعه های آبی
دانلود,بررسی پاورپوینت استادیوم ملی سنگاپور,pptx
پاورپوینت بررسی طراحی و معماری پارک و مجموعه ورزشی ویلم الکساندر در هلند
دانلود بررسی پاورپوینت ورزشگاه سانتیاگو برنابئو
پاورپوینت بررسی طراحی و معماری استادیوم فوتبال کونیا konya در ترکیه
بررسی استادیوم ، مراکز ورزشی و ورزشگاه های دهکده المپیک پکن ، پاورپوینت بررسی دهکده المپیک پکن
پاورپوینت بررسی استانداردها و ايمنی دراماکن ورزشی
دانلود بررسی ضوابط طراحی استخرهاپاورپوینت
دانلود بررسی نگاهی به معماری استادیوم هاپاورپوینت

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد