خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود,پاورپوینت مفهوم فضا و مکان,pptx

تاریخ ایجاد 14/09/1397 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 40   قیمت: 6300 تومان     تعدادمشاهده  13


دانلود,پاورپوینت مفهوم فضا و مکان,pptx
 
 مطلب مفید 
فضا در معماری، همان چیزی است که انسان را از عوامل طبیعی محافظت می‌کند و کلیه فعالیت‌های فردی و اجتماعی فرد را در بر می‌گیرد. انسان در فضا نیازهای مادی و معنوی خود را تأمین می‌کند. جوهر اصلی معماری فضا هست و در فضای معماری انسان حرکت و زندگی می‌کند. فضا در معماری انواع گوناگون دارد و به طرق متنوعی می‌توان فضا را در معماری دسته‌بندی کرد.
 
برنارد چومی معمار برجسته معاصر می‌گوید:جوهر فضا بعد توصیفی فضا و موضوعی برای مباحث فلسفی، ریاضی و فیزیک است. فضا جوهر معماری و شهرسازی است. (Madanipour، ۱۹۹۶)
 
تعریف واضح در مورد فضا را یورگ گروتر چنین ارائه می‌کند:نزدیکترین تعریف این می‌باشد که فضا را خلأی در نظر بگیریم که می‌تواند شیئی را در خود جای دهد یا از چیزی آکنده شود. فضا موجودیتی نیست که تعریف دقیق و مشخصی داشته باشد، با این حال قابل اندازه‌گیری است
 
 
 
 
پاورپوینت مفهوم فضا و مکان شامل ۴۰ اسلاید و پاورپوینت فضا در معماري شامل ۲۹ اسلاید می باشد.در مجموع از دو ۲ عدد پاورپوینت تشکیل شده است که هرکدام توضیحات مربوط به خود را دارند.
 
 
فهرست مطالب
 
    مفهوم فضا از ديد لغوي
    مفهوم فضا از ديدگاه بزرگان معماري
    روحاني كردن فضا
    فضا چیست
    بهرام فره وشی
    تعریف مکان
    مکان و طبیعت
    معماری مکان
 
مفهوم فضا و مکان
 
متن پاورپوینت مفهوم فضا و مکان
 
فضا واژه ای است که در زمینه های متعدد و ریشه های گوناگون از قبیل فلسفه ، جامعه شناسی ،معماری و شهرسازی و… بطور وسیعی کاربرد دارد. البته فضا در مفهوم به تنهایی هیچ ویژگی خاصی را مطرح نمی کند ولی به محض درک شدن توسط شعور انسانی و انجام نوعی فعالیت به مکان تبدیل می گردد. فضا یک مقوله بسیار عام است و تمام جهان هستی را پر می کند، فضا دارای ماهیتی جیوه مانند است که در هر ظرفی که قرار گیرد به شکل ان در می آید. در پاورپوینت مفهوم فضا و مکان فضا می تواند چنان نازک و وسیع به نظر برسد که احساس بعد از بین برود . با این وجود فضا قابل اندازه گیری است،برای مثال می گویی فضای کافی موجود است و یا فضا پر است. فضا از دیدگاه ناظر قابل تغییر است و با توجه به موقعیت مکانی وی می تواند به صورتهای مختلف ادراک شود.
معنی فضا در فرهنگ لغت:پاورپوینت مفهوم فضا و مکان
 
فضا ،که با واژه ثواش، ثواشه، ثواس در متن های باستانی ایران آمده فراگیر تمامی آنچه است که (( میان زمین و آسمان )) وجود داشته. فضا ، به معنای جو و به عنوان چیزی بس پر معنا و ژرف نیز آورده شده است .
 
    در فرهنگ معین < فضا> چنین معنی شده است :
    -مکان وسیع ، زمین فراخ ، ساحت.
    -مکانی که کره زمین در منظومه شمسی اشغال می کند.
 
در هر دو تعریف ، واژه < مکان > به کار رفته واین نشا ن می دهد که فضا، دارای مکان است، یا هما ن مکانی است که می توان به درون آن رفت، پس فضا قطعا یک جای تهی است.
فضا وبینش های اساطیری :
 
    یونانیان باستان : در زبان یونا نیان باستان ، واژهای برای فضا وجود نداشت، آنها به جای فضا ( (spaceاز لفظ ما بین استفاده می کردند
    فضا از دیدگاه افلا طون :
    افلاطون از هندسه به عنوان علم فضا یاد کرد.
 
فضا از دیدگاه ارسطو 
 
(( فضا محتوای ظرف )) ارائه تئوری فضا  تو پوز topos .از نظر ارسطو فضا مجموعه ای از مکان هاست، او فضا را به عنوان ظرف تمام اشیاء توصیف می کند و آن را جای خالی می داند که بایستی پیرامون آن بسته باشد تا بتواند وجود داشته باشد و در نتیجه برای آن نهایتی وجود دارد.
دیدگاه لوکرتیوس
 
وی نیز با تاکید بر نظریات ارسطو ، از فضا به عنوان خلاء یاد نمود. وی معتقد بود که کائنات بر دو چیز مبتنی ست اجرام و خلاء که این اجرام در خلاء مکانی مخصوص به خود را دارا بوده ودر آن در حرکتند .
نگرش های فکری مبتنی بر فضا در یونان باستان
 
تعریف افلاطونی :
 
    فضا را همانند یک هستی ثابت و از بین نرفتنی دانسته و هر آنچه که بو جود آید داخل این فضا جای دارد.
 
تعریف ارسطویی :
 
    فضا به عنوان topos یا مکان بیان شده و آن نیز جزئی از فضای کلی تر بوده و محدوده آن با محدوده حجمی که آن را در خود جای داده تطابق دارد.
    تعریف افلاطونی در طول تاریخ محبوبیت عام تری یافت و بعدها در دوره رنسانس با تعاریف نیوتن تکمیل شد و به مفهوم فضای سه بعدی و مطلق ، مشتمل از زمان و کالبدهایی که آن در بر می گیرد درآمد.
 
انواع فضا ها از دیدگاه کریستین نور برگ شولتز
 
    فضای اعمال فیزیکی
    فضای ادراک مستقیم
    فضای هستی
    فضای مجرد روابط هندسی
    فضای شناختی
    فضای معماری


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,پاورپوینت مفهوم فضا و مکان,pptx , , مطلب مفید ,فضا در معماری، همان چیزی است که انسان را از عوامل طبیعی محافظت می‌کند و کلیه فعالیت‌های فردی و اجتماعی فرد را در بر می‌گیرد. انسان در فضا نیازهای مادی و معنوی خود را تأمین می‌کند. جوهر اصلی معماری فضا هست و در فضای معماری انسان حرکت و زندگی می‌ک,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود بررسی پاورپوینت هنر نظم دادن به فضا درمعماری
دانلود بررسی پاورپوینت تناقص در مبانی نظری معماری
دانلود بررسی پاورپوینت دریافت بصری و توجه در معماری
دانلود بررسی ادغام سطوح در معماری
دانلود بررسی پاورپوینت ردیف بندی و تسلسل
دانلود بررسی پاورپوینت فضای خالی یا فضای چگالی در مبانی نظری معماری
دانلود بررسی پاورپوینت تعامل عوامل در مبانی نظری معماری
دانلود بررسی پاورپوینت تعامل عوامل در مبانی نظری معماری
دانلود بررسی پاورپوینت ترکیب بندی عناصر ساختمانی در مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی رویکردهای معماری ایران در گذر از سنت به مدرنيته
پاورپوینت بررسی ارتباط سازه، فرم معماري و فن آوري ساخت در بناهای معاصر
پاورپوینت بررسی رفتارگرایی در معماریbehaviorism ، پروژه درس نظریه و روشهای طراحی
پاورپوینت بررسی نظریه عدم قطعیت هایزنبرگ
پاورپوینت بررسی پیشینه و روند شکل گیری نظریه در معماری ، تئوری­های معماری
پکیج 10 پاورپوینت مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی زیبایی شناسی در معماری
بررسی هندسه فراکتال ، هندسه فركتال در معماري
پاورپوینت بررسی ایجاد حریم خصوصی و مشرفیت در طراحی آپارتمان
پاورپوینت بررسی رابطه و تعامل معماری و موسیقی
پاورپوینت بررسی نگرش تاریخی تکاملی معماری و گونه شناسي درعرصه معماري

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد