خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       10 مطلبی که باید درباره حق نسخه برداری معماری بدانید؟       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین       
فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود بررسی پاورپوینت فضای خالی یا فضای چگالی در مبانی نظری معماری

تاریخ ایجاد 22/03/1398 12:00:00 ق.ظ    تعدادبرگ: 19   قیمت: 1800 تومان     تعدادمشاهده  3


پاورپوینت فضای خالی یا فضای چگالی در مبانی نظری معماری
 
بخشی از مطالب:
یکی از مهمترین عناصر هنر و معماری ایران که پیوند تنگاتنگی با اندیشه و فرهنگ ایرانی در طول تاریخ داشته و اکنون به فراموشی سپرده شده ، فضای خالی است. مفهوم فضای خالی پیوندی با تفکرعدم و نیستی دارد که ریشه ی طولانی اش را در عرفان ایرانی و اسلامی میتوان دید. لزوم توجه به این موضوع تعریف دقیق تر و دوباره ای است از فهم فضا در بستر اندیشه ای که قرن ها پیمانه و ظرفبینش معماران و هنرمندان این سرزمین بوده و شاید بخاطر سهل انگاری و جدایی هنر امروز از تفکری پیوسته به فراموشی سپرده شده است. 
یکی از پیامد های ارتباط نزدیک و عمیق میان اصول معنوی و متافیزیکی اسلام و هنر اسلامی در تمام جنبه های آن،و یکی از نتایج اصل متافیزیکی ” توحید“،اهمیت معنوی فضای خالی است.کاربرد فضای خالی در هنر اسلامی یکی از مهم ترین ثمرات مستقیم اصل متافیزیکی توحید در هنر است(که البته تنها نتیجه این اصل هم نیست)،چون تقریبآ تمام جنبه های مختلف هنر اسلامی،به نحوی از انحاء با اصل و شاخه های آن در جهان کثرت ارتباط دارد.
 
اصل توحید به صراحت در کلمه شهادت یعنی لا اله الا الله متجلی است. این اصل یکی از عمیق ترین قواعد رمزی متافیزیکی است و واجد جنبه ها و سطوح معنایی متفاوتی است، که در اینجا به طور مستقیم با دوتای آنها سر و کار داریم. اولین آنها تأکید بر سرشت گذرا و غیر اصیل ما سوی الله یعنی کل نظام خلقت است که در این میان، عالم ماده از سایر عوالم ناپایدار تر است. دومین آنها بر«غیریت» حقیقت  مطلق تأکید می کند، و به عبارت دیگر، بر این حقیقت که خداوند کاملآ ورای تمام آن چیز هایی قرار دارد که ذهن و حواس عادی به عنوان واقعیت به مفهوم رایج کلمه می شناسد و این با کلمه « اله» که خداوند کاملا ورای تمام آن چیز هایی قرار دارد که ذهن و حواس عادی به عنوان واقعیت، به مفهوم رایج کلمه می شناسد و این با کلمه « اله» در قاعده فوق متناظر است.


کلمات کلیدی مرتبط:
پاورپوینت ,فضای خالی یا , فضای چگالی در , مبانی نظری ,معماری , , ,عناصر هنر و معماری ,ایران ,.,
مقالات مرتبط در این دسته
پاورپوینت بررسی آجر و شیشه
پاورپوینت بررسی هویت در معماری
پاورپوینت بررسی مبانی و اصول معماری از دید اسلام
پاورپوینت بررسی فرایند و روش اقلیم گرا در معماری ، مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی مكتب گشتالت و اصول کلی آن ، مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی مفهوم فضا و مکان در معماری، مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی فضا و مكان در اثر معماري
پاورپوینت بررسی فضا و ادراک در محیط ، مبانی نظری معماری
پاورپوینت بررسی خلاقیت در معماری
پاورپوینت بررسی هندسه فراکتال در معماری
پاورپوینت بررسی عنصر مکان در معماری
پاورپوینت بررسی سرشت معماری
بررسی سرشت معماری
پاورپوینت بررسی نانوتكنولوژي
دانلود بررسی پاورپوینت بروتالیسم در معماری
دانلود بررسی پاورپوینت هنر نظم دادن به فضا درمعماری
دانلود بررسی پاورپوینت تناقص در مبانی نظری معماری
دانلود بررسی پاورپوینت دریافت بصری و توجه در معماری
دانلود بررسی ادغام سطوح در معماری
دانلود بررسی پاورپوینت ردیف بندی و تسلسل

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
Copyright © 2013-2016 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد