خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       با آرزوی ریشه کنی ویروس منحوس کرونا از کشور عزیزمان ایران        جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
عمران - پاورپوينت
 
فهرست مطالب: دانلود,پاورپوینت بررسی كاشي ساختمان ,pptx

   تعدادبرگ: 40 اسلاید   قیمت: 20000 تومان     تعدادمشاهده  19


دانلود,پاورپوینت بررسی كاشي ساختمان ,pptx


مقدمه :
امروزه با كاربرد فراواني كه كاشي در صنعت ساختمان دارد ، بعنوان يكي از پرمصرف ترين مصالح ساختماني بشمار  مي رود . در كشور ما توليداين محصول تنوع زيادي پيدا كرده و بعضاً نيز از لحاظ مرغوبيت قابل رقابت با محصولات خارجي   مي باشد.
گروه يك عمران دانشگاه آزاد اسلامي اردكان  در طي بازديدي كه از شركت توليدي كاشي خيام به انجام رساند به نكات قابل توجهي در مورد كاشي و سراميك در كشور  دست يافت.
در طي گزارشي كه اين گروه از اين بازديد تهيه نموده به  موضوعات مختلفي در زمينه كاشي از جمله مواد اوليه توليد طريقه تهيه خاك و گل كاشي ،‌قالب  بندي و پخت آن و نيز مواردي در زمينه طراحي پخت نهايي كاشي اشاره كرده كه توضيح كامل آنها در قسمتهاي بعدي به طور كامل شرح داده مي شود.
نتيجه گيري كلي اي كه درآخر اين بازديد بدست  آمد اين بود  كه در كشور ما بر خلاف  آنچه كه در ظاهر امر وجود دارد توليد كاشي  از لحاظ كيفي در سطح پاييني قراردارد . به طوري كه  تنها از ميان تمام شركتهايي كه در زمينه توليد كاشي در كشور ما فعاليت دارند تنها تعداد انگشت شماري از اين كارخانه ها توانسته اند توليدات خود را به مرحله صادرات برسانند و بقيه كارخانه ها به دليل عدم مرغوبيتي كه در توليدات خود دارند،  كه صرفا به منظور جذب بازار داخلي توليد با كيفيت پايين و كاهش قيمت مورد توجه قرار گرفته و لذا عدم توجه به ساير جوانب توليد در صنعت روز كاشي منجر به  عدم حضور در بازار جهاني گرديده  است.
كاشي
 خاك رس  ، نسبت به كاني ذاتي خود ، به گروه كائولين ALO2, 2SO2,2H2O  و و هالوزيتها  al2o ,2SO2,4h2o  ومونت مورفوفيت تشكيل شده است . كاشيها ، بهترين مصالح موافق از نوع سراميك مي باشند كه هم ارزان و هستند و هم استحكام و ظرافت و زيبايي آنها ذخيره كننده است . كاشي ، داراي انواع مختلف ساده ، براي سينه ديوار و انحنا دار براي شروع و انتهاي نبشها ونوع مخصوص قرنيز كه كاشي را با حالت زيبايي ، به سراميك يا موزائيك و سنگ كف مي رساند، مي باشد . كاشيها به صورت رنگارنگ و نقاشيها و صور مشبك و برجسته و يا يك طرح يا در كل به صورت تابلو و نوشته  و غيره ساخته مي شوند . كاشي در كارخانجات كاشي سازي ، با لعاب و رويه زدن و پختن در  جا ، با استحكام و اندازه هاي مختلف ساخته مي شود . لعابها معمولا از كائولين ، كوارتز ، فلدسپاتها و با اضافه كردن گچ و اكسيد آهن گرفته مي شود كه براي لوله هاي فاضلاب و غيره مصرف و در مورد رنگها از اكسيدهاي فلزات استفاده مي  شود . اين مجموعه ها به صورت پودر آهن شده وبا دستگاه روي كاشي كشيده مي شود و در كارخانه خشك و پخته مي شوند و اين عمل كاشي را ضد آب مي كند .براي ممكن ساختن چسبندگي كاشي  با ملات ، آن را  5/1  تا  2  ميليمتر برجسته مي سازند . كاشي با ابعاد  10*10  الي  40*40  براي ديوارهاست . از جمله ساير موارد ، نمي توان  به مواردي نظير كاربردهاي بهداشتي مثل وان و روشويي و موارد ديگر كه پس از لعاب دادن ، بر روي آنهاكارهاي اضافه ، انجام مي گيرد و به صورت سبك و تميز در مي آيند ، اشاره كرد . كاشيهاي ديواري حداقل  6  ميليمتر و حداكثر  10  ميليمتر ضخامت دارند تا انقباض نداشته باشند كاشيها را  100  درجه گرما داده و فورا داخل آب  20-18  درجه قرار مي دهند ، در اين  قسمت احتمال ترك برداشتن آزمايش مي شود  كاشيها در دماي  1250- 1200  درجه پخته شده و سپس از دادن لعاب ، آنها را دوباره  260  – 1100  درجه حرارت مي دهند . كاشيها طبق بند  7-4-2  – آيين نامه سازمان برنامه ، از لحاظ نداشتن نقص ، درجه يك و با داشتن چند خال  2/1  ميليمتر در رويه ولبه درجه  2  واگر اين اشكالات  3-2  ميليمتر  باشد درجه  3  خوانده مي شوند .

انتخاب مواد اوليه در ساخت كاشي :
مواد اوليه اي كه  در ساخت و توليد هر كاشي به كار برده مي شود شامل 6 نوع خاك مي باشد كه به ترتيب عبارتند از :
1)    كائولن كه از معدن تبريز تأمين مي گردد.
2)    فلدسپات كه خود بر دو نوع طالعي و فولادي است كه هر كدام از معادن اردكان تأمين مي گردد.
3)    سيليس كه از معدن ميبدتهيه مي گردد .
4)    بالكني كه از معدن ها ماند اردكان تهيه مي شود.
5)    خاك پيرونديت كه از معدن يزد تهيه مي شود.
6)    خاك هاي اليتي كه  معادن زردكوه يزد تهيه مي شود.
 قبل از تركيب  اين مواد با يكديگر هر يك از مواد توسط دستگاه سنگ شكن خردشده  تا ذرات بزرگتري كه در ميان آنها وجود دارد به ذرات ريزتر تبديل  گردد كه در زير عكسهايي از اين مرحله را مشاهده مي كنيد.
با توجه به موارد فوق الذكر و اهميت دسترسي به معادن  تأمين كننده مواد اوليه ، اين موضــوع باعث شده كه كارخانجات توليــد كاشي زيادي منطقه صنعتي ميبد به وجود آيد به طــوري كه در منطقه صنعتي ميبد بيش از دهها كارخـانه توليــدي كاشي تـأسيس گرديده است.

فهرست مطالب

مقدمه  
کاشی
انتخاب مواد اوليه در ساخت كاشي  
مرحله ششم
كوره پخت كاشي  
نحوه ساخت كاشيهاي نواري  
قسمت كنترل كيفي در كارخانه  
عمليات كاشيكاري
انواع کاشی تزیینی
پخت انواع كاشي
ب   كاشي جسمي
كاشي زير رنگي
كاشي قاز تغاري
هنر کاشی کاری
منبع


کلمات کلیدی مرتبط:
دانلود,پاورپوینت بررسی كاشي ساختمان ,pptx ,کاشی ,انتخاب مواد اوليه در ساخت كاشي ,مرحله ششم ,كوره پخت كاشي ,نحوه ساخت كاشيهاي نواري ,قسمت كنترل كيفي در كارخانه ,عمليات كاشيكاري ,انواع کاشی تزیینی ,پخت انواع كاشي ,ب كاشي جسمي ,كاشي زير رنگي ,كاشي قاز تغاري ,هنر کاشی کاری ,منبع,
مقالات مرتبط در این دسته
دانلود,پاورپوینت تكنولوژي جديد در عايقكاري رطوبتي ساختمان,pptx
دانلود,پاورپوینت پانلهاي سه بعدي(3DPanel) ,pptx
دانلود,پاورپوینت مراحل تولید سیمان,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی آسفالت رنگی,pptx
دانلود,پاورپوینت خاک شناسی,pptx
دانلود,پاورپوینت ماشین آلات اجرا بتن مسلح,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی سازه فضا کار از نظر طراحی و ساختار ,pptx
دانلود,پاورپوینت سبک سازی با پانل های پوما,pptx
دانلود,پاورپوینت اجراي آسفالت گرم,pptx
دانلود,پاورپوینت مدل برنامه ريزي CPM,
دانلود,پاورپوینت بررسی لیفتراک,pptx
دانلود,پاورپوینت آب شستگی پایه های پلها,pptx
دانلود,پاورپوینت سیمان ، کاربردها و انواع آن,pptx
دانلود,پاورپوینت ارزیابی پارامتر برای مجموعه ای از تیرهای قرارگرفته بر روی خاک ضعیف تقویت شده با ستون سنگی,pptx
دانلود,پاورپوینت آزمایشگاهی از خواص مکانیکی ایستا و پویا در فیبر شتقویت کننده بتن های سبک,pptx
دانلود,پاورپوینت بتن متراکم (بتن خود تراكم ) ,pptx
دانلود,پاورپوینت معرفي درز انقطاع وپارامترهاي موثر بر آن,pptx
دانلود,پاورپوینت بررسی آجر و بتون ,pptx
دانلود,پاورپوینت انواع شناسایی قیر,pptx
دانلود,پاورپوینت چدن خاکستری کم کربن,pptx

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد