خانه

 درباره ما
 ارتباط با ما
 راهنمای فروشگاه

 فروش آثار شما
 نمونه قراردادها
رزومه
 نمونه کارها
 
جهت اطمینان از نماد اعتماد فروشگاه به سمت راست صفحه اول سایت (خانه) مراجعه فرماييد       جزوات معماری       پاورپوینت های معماری       چند جمله از بزرگان : درنگ، بهترین درمان خشم است.        مناعت، بین خودستایی و خود هیچ انگاری است./ ارسطو       می‌توان حقیقتی را دوست نداشت، اما نمی‌توان منکر آن شد./ ژان ژاک روسو       زندگی مسئله در اختیار داشتن کارت‌های خوب نیست بلکه خوب بازی کردن با کارت‌های بد است./ گابریل گارسیا مارکز       جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)       برای کسی که شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد       علت هر شکستی، عمل کردن بدون فکر است. (الکس‌مکنزی)       بهتر است ثروتمند زندگی کنیم تا اینکه ثروتمند بمیریم. (جانسون)       از دیروز بیاموز. برای امروز زندگی کن و امید به فردا داشته باش. (آلبرت انیشتن)       کسی که جرات هدر دادن ساعتی از عمر خود را دارد، ارزش زندگی را نفهمیده .داروین        شما تنها زمانی به قدرت نیاز دارید که قصد انجام کار مضری را داشته باشید در غیر این صورت عشق برای انجام هر کاری کافی ست. چارلی_چاپلین       زیبایی غیر از اینکه نعمت خداست. دام شیطان نیز هست . فردریش نیچه       از زندگانیم گله دارد جوانیم ، شرمنده جوانی از این زندگانیم      
نقش برتر پارس
 

روش و توضيحات خريد
جهت اطمينان از عملکرد و تضمين تحويل محصول به بخش ارتباط با ما بخش مجوز ها مراجعه بفرماييد ، شما مي توانيد به صورت آنلاين از درگاه  پارسيان، ملت و سامان خريد و درهمان لحظه از روي سايت اکثر فايلها را دانلود کنيد براي اين منظور مي بايست کليد افزودن به سبد خريد را در انتهاي هر صفحه کليک نموده و براي خريد به سايت بانک ارجاع داده شويد . با وارد نمودن رمز دوم  خريد را انجام و بلا فاصله فايل مورد نظر را دانلود کنيد ، در معدودي موارد پس از خريد بدليل سنگيني فايل و يا نرسيدن نوبت آپلود و يا هزينه ناشی از نگهداری فايل روی سرور فايل را در ايميل خود دريافت نماييد -پشتيبانی و پاسخگويی در صورت وجود مشکل  در دانلود محصولات سايت فقط با پيامک sms يا پيامرسان  آيگپ همه روزه از ساعت  10صبح الی21 شب روزهاي معمول و ايام تعطيل

  


بنر سمت جپ
 

کمی ثواب ذخیره کنید

https://mahak-charity.org/wp-content/uploads/2020/04/500x500-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA.png

پشتيبانی آنلاين

واتساپ-پيامک

 


فروشگاه مقالات
 
فهرست مطالب: دانلود تحقیق معماری و مرمت بناي كوشك فخرالدوله

   تعدادبرگ: 85 اسلاید   قیمت: 12000 تومان   حجم فایل: 20 kb  تعدادمشاهده  4


در تاریخ قاجار به سه نام فخرالدوله اشاره شده است. اولی فخرالدوله دختر ناصرالدین شاه و دیگری فخرالدوله دختر فتح علیشاه در کتاب شرح حال رجال ایران آمده است: دختران او (ناصرالدین شاه) به استثنای فخرالملوک، زن اعتضاد اسلطنه، عصمت الدوله، زن معیر الممالک،‌فخرالدوله، زن مجدالدوله و افسر الدوله، زن موید الدوله، سایرین در حیات و ممات پدر بسیار بد عمل بوده اند.
 
این شاهزاده خانم سی و سه سال داشت و بهترین اولادشاه بود. صاحب جمال و کمال، خط و ربط، نقاشی و موسیقی، اما بمثل مشهوری انگور خوبی بود نصیب شغال شده بود. عشقی به مهدیقلی خان مجدالدوله پیدا کرده بود و بخلاف میدان پدر هفت هشت سال بود که زن او شده بود. از او اولادی هم نمانده است.
 
دومی فخرالدوله دختر عباسی میرزا نائب السلطنه  ومادر ابوالفتح خان، عبدالحسینخان، شمس السطنه و بهرام میرزا معزالدولهسومین فخرالدوله که مورد بحث ما می باشد، اشرف فخر جهان خانم فخرالدوله، دخترششم فتحعلی شاه از زن چهلم اوست.
 
       
 
امروزه شهر شناسی در شمار بارز ترین و چشمگیر ترین حوزه های پژوهشی است و تهران افزون بر پایتختی و نقش بسیار مهمی که در کشور دارد به لحاظ موقعیت جغرافیایی و اهمیت منطقه ای و نیز مقامی که در میان شهر های جهان داراست آن را در این عرصه صاحب وجه تمایزی بر جسته کرده تا لزوم توجه و نگرش تاریخی ،جغرافیایی،اجتماعی، فرهنگی ،سیاسی و اقتصادی  و …به این شهر را حساسیت بسیاری بخشد.از این روی اهمیت و ارزش شناخت گذشته و حال  تهران و تعقیب حرکت پر شتاب آینده این شهر از نظر تغییرات جمعیتی و انسانی و جنبه های دیگر آن بر کسی پوشیده نیست.بر این اساس نظر و توجه کارشناسان و پژوهشگران رشته های گونه گون مربوط در این امر ضروری است.
 
مولف در اواخر سال ۱۳۶۸ ، که تالیف تاریخ سکه در دوره قاجاریه را به پایان رساند، تاریخ و جغرافیای تهران را موردمطلعه و پژوهش قرار داد  با آغاز بررسی اسناد و کتب مربوط و با گذشت زمان و گرد آوری مدارک واسناد آرشیوی که  رفته رفته بر حجم آن ها افزوده می شد ، اهمیت این پژوهش نیز بیشتر آشکار می گشت .نقش بی بدیل تهران امروز در حیات فرهنگی-سیاسی ایران زمین ،مولف را از هدف اولیه که تالیف کتابی متعارف از تاریخ یک شهر در یکی دو جلد باشد ، دور ساخت،تا آن جا که پس از گذشت سالیانی چند و گرد آمدن انبوهی از فیش ها  پژوهشی  تغییرات اساسی در مسیر کار پدید امد .لذا به نظر رسید شیوه ای روشمند  که بتواند انباشت مطالب گرد آمده را  در خود جای داده و به سهولت در اختیار خواننده قرار دهد روش الفبایی است تا به صورت فرهنگ تاریخ درآید. محصول بیش از هفتصد و پنجاه هزار فیش تهیه شده حدود بیست جلد کتاب باشد.
 
اینک با پایان یافتن بیست و یکمین سال از عمر این پژوهش،چهار حرف آغازین این مجموعه در سه مجلد مراحل پایانی ویرایش را می گذراند.امید است ،به یاری پرودگار هر چه سریع تر این حروف چاپ و نشر یابد.
 
گام نخست این فرهنگ به رودها کوه ها ، دشت ها و ……و یا آبادی ها ، عمارات،خانه ها ، امامزاده ها ، خیابان ها ، گورستان ها، کارخانه ها تهران قدیم اختصاص دارد و در قدم های بعدی به ابعاد دیگری از تاریخ این شهر پرداخته شده است.
 
اینک با پایان یافتن بیست و یکمین سال از عمر این پژوهش،چهار حرف آغازین این مجموعه در سه مجلد مراحل پایانی ویرایش را می گذراند.امید است ،به یاری پرودگار هر چه سریع تر این حروف چاپ و نشر یابد.
 
گام نخست این فرهنگ به رودها کوه ها ، دشت ها و ……و یا آبادی ها ، عمارات،خانه ها ، امامزاده ها ، خیابان ها ، گورستان ها، کارخانه ها تهران قدیم اختصاص دارد و در قدم های بعدی به ابعاد دیگری از تاریخ این شهر پرداخته شده است.
 
 جمعیت
 
تهران بزرگ ‌ترین شهر و پایتخت ایران با جمعیت حدود ۱۱٬۰۵۰٬۰۰۰ نفر (همراه با توابع، که به نام تهران بزرگ شناخته می‌شود، ۱۵٬۰۰۰٬۰۰۰ نفر) است.
 
در کل ساختار اداری ایران در تهران متمرکز شده‌است. سطح شهر تهران به ۲۲ منطقه شهرداری بخش شده‌است. نماد شهر تهران برج آزادی (شهیاد پیشین) است و هم‌اکنون برج نمادین دیگری به نام برج میلاد در تهران دست ساخت است.
 
 مالکیت
 
بنا دارای مالکیت وقفی است. این بنا در حال حاضر در میان مجتمع آموزشی فرهنگی روشنگر ویژه خواهران می باشد و به صورت متروکه و گاه بعنوان انبار مورد استفاده قرار می گیرد.
 
شکل کالبدی
 
پلان ساختمان بصورت برون گرا و تقریباً در محور شمال جنوب متقارن است البته در پلان تغییراتی دیده می شود که احتمال دارد در بازسازی های بعدی، این اتاقها از حالت تقارن خارج شده باشند. پله ورودی به طبقه همکف از سمت جنوب برروی محور وسط ساختمان قرار دارد و به یک راهرو متصل است. ارتباط کلیه اتاقها در این طبقه از طریق این راه رو صورت می گیرد که ره دو مورد یعنی پله و راهروی مرکز ساختمان ایده فرنگی است ورودی طبقه زیر زمینی از قسمت شمالی بنا زیر بنا مرکزی می باشد. البته به علت روسازی کف حیاط ارتفاع کف بالا آمده است. کلیه قسمت های مختلف نمای ساختمان و شکل کلی آن به تبعیت از معماری غربی است با ساختمان به صورت شیروانی ساه می باشد.
 
 
 
سبک ساختمان
 
این بنا هم از جمله بناهای ساخته شده معروف به معماری کارت پستالی است. اگر چه این ساختمان توسط کارکران و معماران ایرانی ساخته شده و مصالح آن آجر و تیر و تخته محلی است. ولی در ظاهر این بنا هیچ گونه آثاری از معماری ایران دیده نمی شود. ستون ها، نرده ها، بازشوها، پله ها، تزئینات و به طور کلی ظاهر ساختمان شبیه ساختمان های سبک نئوکلاسیک ر غرب است که سبک غالب در این دوره در اروپا بوده است. این بنا از لحاظ نما و تزئینات شباهت زیادی به کاخ ملیجک در مجموعه مجلس شورای ملی در نزدیکی این بنا واقع است.
 
و.....

  
فهرست مطالب
 
    شناخت جغرافیایی
    مختصات جغرافیایی شهر تهران
    موقعیت مکانی
    شرایط آب و هوایی
    شناخت تاریخی
     معماري در داراخلافه ناصري
    معماري تلفيقي عصر قاجاريه
    وجه تسمیه تهران
    تاريخچه بنای کوشک فخرالدوله
    شكل كالبدي
    سبك ساختمان
    نقشه
    نمای کوشک فخرالدوله
    شناخت سازه
    پی
    سقف
    دیوار
    بررسی هندسی
    تحلیل نیرو
    تزئينات داخلي بنا
 
فصل دوم  آسیب شناسی
 
    آسیب شناسی
    عوامل مخل و درمان ها
    طبقه بندی عوامل مخل در بنا
 
فصل سوم  مبانی نظری
 
    مبانی نظری کوشک و عمارت فخرالدوله
    جدول swot  کوشک و عمارت فخرالدوله
 
فصل چهارم حفاظت_مرمت_احیا
 
     طرح حفاظت
    طرح مرمت
    طرح احیا
    تاسیسات


کلمات کلیدی مرتبط:
معماری بناي كوشك فخرالدوله ,طرح حفاظت ,طرح مرمت ,طرح احیا ,تاسیسات ,مبانی نظری کوشک و عمارت فخرالدوله ,جدول swot کوشک و عمارت فخرالدوله ,آسیب شناسی ,عوامل مخل و درمان ها ,طبقه بندی عوامل مخل در بنا ,شكل كالبدي ,سبك ساختمان ,نقشه ,نمای کوشک فخرالدوله ,شناخت سازه ,پی ,سقف ,دیوار ,بررسی هندسی ,تحلی,
مقالات مرتبط در این دسته
برداشت از بنای تاریخی حمام رهنان اصفهان+ پلان اتوکد حمام
بررسی مرمت معماری عمارت کوشک فخرالدوله
مرمت خانه سركيس گيوركيان

 


کليه حقوق اين وب سايت محفوظ و متعلق به نقش برتر پارس مي باشد
هرگونه کپی برداری منجر به پیگیری قضایی خواهد شد
Copyright © 2013-2025 - All rights reserved
طراحی سایت مشهد